Reklama

Reklama

Rembrandt: Portrét člověka

(TV film)
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2021, 22 min

Režie:

Marco Chiodi

Obsahy(1)

Komentovaná prohlídka výstavy, kterou pořádá Národní galerie Praha. Provádí kurátorky Lucie Němečková a Blanka Kubíková... Národní galerie Praha ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum v Kolíně nad Rýnem připravila reprezentativní výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších malířů Rembrandtovi Harmensz. van Rijn (1606 Leiden – 1669 Amsterdam). Ústředním dílem výstavy je portrét Učence ve studovně ze sbírek Národní galerie Praha z roku 1634, tedy z období naplněného pro Rembrandta úspěchem jak v profesním, tak v soukromém životě. Portrét však nezachycuje jen fyzickou podobu neznámého muže, ale Rembrandtovi se v něm mistrně podařilo zachytit dramatický duchovní život portrétovaného starce a díky výrazu tváře tak vyprávět bohatý příběh, čímž samotnou malbu staví na úroveň malby historické. Při prohlídce se blíže podíváme na vybraná díla z malby, grafiky a kresby tohoto významného autora a jeho následovníků. V divákovi navodíme pocit, jako by se ve výstavě sám ocitl. Režie se ujal italský režisér Marco Chiodi. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

topi 

všechny recenze uživatele

Moc pěkná prohlídka výstavou, kterou pořádá Národní galerie Praha a průvodkyně, které obrazy komentují jsou její kurátorky. Takových prohlídek bych si dal líbit více. ()

papilon395 

všechny recenze uživatele

Něco neskutečného v neskutečné době. Napadlo by Vás, že se prostřednictvím veřejnoprávní televize budete moci podívat na jedinečnou výstavu Národní galerie, která se kvůli okolnostem stala nedostupnou? A že si při tom vyslechnete živý komentář dvou provázejících kurátorek? Děkuji za tento skvělý počin. ()

Reklama

Reklama