Epizoda 1 (E01) (epizoda)

Dokumentární / Krimi

USA, 2021, 56 min

Hudba:

Michael Abels
(další profese)
 • Mallinali
  odpad!

  Já mám asi alergii na ty likvidační praktiky, co jsou poslední dobou ve větší módě než růžový trika a páteční delirium. A jako historik vím, co to znamená, když se přistoupí na lynčování podle ideologického hlediska. Pravdu se nikdy nedozvíte, zato můžete hodně lidí jen tak zlikvidovat. V tomhle dokumentu máte v zásadě všechno, co tak odsuzujeme na propagandistických dílech za komunismu. Jednostrannost, ideologická předpojatost, využívání stereotypů v obrazu nepřítele a nejnižších pudů osloveného publika, umlčování jiných názorů a nakonec i odsouzení autorova díla, kariéry a chození po svobodě... Jímá mě hrůza když si představím, že se takhle nastavení pokrokoví aktivisté jednou dostanou i do soudnictví. Nejde ani tolik o to, že se Allen a Soon-Yi k ničemu přímo a podle svého nevyjadřují, ale tvůrci žádné důkazy pro obžalovaného (a soudem tehdy osvobozeného) ani nehledají, případně je rychle smetou ze stolu. Postupují dost přehledně - co dělá Allen a spol. je špatně, co dělá Farrow a spol. je dobře. Soon-Yi se z principu nevěří, Dylan se z principu věří. Mia je prezentována jako milující, skvělá a těžce zkoušená matka a nikdo z autorů se pořádně neptá, proč dvě ze čtyř jejích adoptovaných asijských dětí s ní nechtějí mít nic společného. A nikdo se taky neptá, jaktože si tehdy čtyřletý Ronan všechno tak dobře zapamatoval a dobře pochopil. A kdybyste ani pak nevěděli, kdo je dobrý a kdo je špatný, jsou tu vyladěné emotivní výpovědi a dobře načasovaná emotivní hudba. Navrch se dozvíte, že pedofilie prý prosvítá i z (tedy logicky perverzních) Allanových filmů, protože často pojednává o vztazích starších mužů a mladších žen (Věděli jste, že když se vám líbí sedmnáctky, tak je to stejný, jako když prahnete po devítileté? Jo, já taky ne.). Vás tohle fakt neděsí? Vždyť pokud rezignujeme v podobných věcech na férovost, tak nás to doběhne všechny, to je sichr. PS: Autory asi nezamýšlené plus pro Allena je, že se aspoň víc lidí dozví, že Soon-Yi (v době vztahu s Woodym už jednadvacetiletá) nebyla Allenovou adoptivní dcerou, protože jí Mia adoptovala už před vztahem s ním.(3.3.2021)

 • Diego
  ***

  První epizoda se drží tak nějak na hraně. Dává téměř jednostranný postoj, protože je zde zmineny i důvod Woody chování (k tomu, ze nikdy nechtěl děti a veřejně se tim prezentoval, musel mit nejaky skryty duvod, ktery se lisil od lacineho "vzdyt to kadi, zvraci, proste fujky). Ocekaval jsem, ze druha epizoda bude v podobnem duchu a tim to skonci. Ale ze jsou 4, mi dava nadeji, ze to nebude tak cernobile:)(28.2.2021)

 • M.i.k.e
  **

  Allena mám rád jako tvůrce a jeho soukromý život sem nikdy neměl potřebu řešit.Na první díl sem se nicméně ze zvědavosti kouknul a nevím jestli se chci koukat dál.Víc než cokoliv mi totiž první epizoda připomněla Leaving Neverland a to není dobrá vizitka.I tady to totiž vypadá na hodně tendenční a jednostranou záležitost,která hodně smrdí two woman show dvojice Farrow + Farrow,bez toho aby tu byl pohled druhé strany.Jasně,na rozdíl od Jacksona se Allen ještě může bránit a údajně mu byla možnost nabídnuta,ale čert ví kde je pravda.Jediné pozitivní,co mi první díl přinesl je tak zjištění,že Soon Yi neadoptoval s Farrow přímo Allen,ale adpotovala jí se svým předchozím manželem,díky čemuž mi přijde její manželství s Woodym o něco méně divné.Na další díl se podle nálady asi podívám,abych se přesvědčil,zda jsou moje předpoklady kam se bude vyvíjet správné,ale bude to boj...40%(25.2.2021)

 • Deleatur
  ***

  Předně jsem šel do minisérie s tím, že věřím v Allenovu nevinu. Takže jsem si jednostrannosti a manipulativnosti všiml hned. Zvláště Mia působila stylizovaně a očividně se snažila zbavit obvinění, že si něčeho takového měla všimnout dříve, ne až našla "hustlerovské" fotky Soon-Yi. Na druhou stranu - je to spiknutí, ve kterém je dost lidí, nebo si zpětně vykládají skutečnosti jinak, než jak je kdysi viděli? Když odhlédnu od aktérů a známých rozporů, tak sledovat, jak se ničí obraz šťastného partnerství a bezstarostného dětství zpětným odkrýváním otcovy amorálnosti, bylo dost působivé.(19.3.2021)

 • D.Moore
  **

  První díl je přesně takový, jaký jsem po upoutávce čekal. Bohužel. Nevím a nemůžu vědět, co se tehdy doopravdy stalo a jak to všechno bylo, nicméně tvůrci dokumentu v tom mají od samého začátku jednoznačně jasno a jiná než jejich (respektive Farrowových) verze neexistuje. Presumpce neviny? Ale jděte. Woodyho Allena a Soon-Yi prý dokumentaristé oslovili těsně před natáčením a opravdu to tak vypadá, protože v této (a nejspíš ani v dalších) epizodě se neobjevili a Allen promlouvá pouze prostřednictvím audioknihy Mimochodem (která teď - mimochodem - vyjde i u nás), což je pro novináře docela snadná možnost, jak dát druhé straně "prostor" a zároveň s tím nemít moc starostí, nebát se konfrontace a moci si to natočit po svém. Je to prostě odbyté. Jestli se podívám na zbytek dokumentu, ještě nevím.(24.2.2021)