Nenápadný diamant, moderní western s pěknými písničkami, zrající jako víno. Z počátku nic nenaznačuje, že by se mělo jednat o výjimečné dílo (navíc je to třetí zpracování, tj. druhý remake), ale Audie Murphy (trochu prototyp hezouna Ondřeje Brzobohatého) si srdce diváka získá vtipem, rozumem, a až pak proklatě přesnou rukou. Mari Blanchard jako ohnivá tanečnice je sice víc než málo umělá (v předchozí verzi stejnou postavu hrála Merlene Dietrich), ale Lori Nelson byla pěkná moc (ve filmu je podobná Kate Winslet). Destry nenosí kolty, ale zasahuje myšlenkou. Ve vší té akci a hudbě se akorát prostoru dostalo i romantice.(29.10.2013)

95 % tohoto western sa odohráva v interiéroch, ale dá sa.(3.1.2014)

Začátek dokáže spolehlivě odradit umanutým tlačením na pilu, pády a kopanci jak z italské kovbojské komedie. Příliš mě nenadchla ani barvotisková výprava 50. let. _______ Jenomže pak přijede do drsného městečka plného pistolníků nový šerifův pomocník vzhledem i projevem připomínající vymydleného skauta a začnou se dít věci. Za prvé režie postupně pustí nohu z plynu, film přestane být řachandou a místo toho se stane příjemnou komedií s dramatickými prvky a zajímavě napsanými charaktery. Do města vstoupila nová doba představovaná novým pojetím zákonnosti, což vede k zajímavě řešeným střetům. Byť na přestřelku dojde taky (i když tady filmu vytýkám, že hrdinovi hraje do karet příliš mnoho šťastných náhod). _____ Škoda, že Thomas Mitchell coby abstinující alkoholik, který doufá, že dostal od života druhou šanci, na celou střední pasáž filmu vymizí. Stejně jako naivní blondýnka, která jako první okouzlila nového strážce pořádku, ale tu jsem nepostrádala, protože byla pro příběh zbytečná. _____ Nahradí ji mnohem zajímavější figura - barová zpěvačka (Mari Blanchard), která předvede neuvěřitelnou tygřici v tanečních, bitkových i milostných scénách. Velkým překvapením je vzorňácký Destry, k jehož nenápadnému, přesto ale nezdolnému projevu se herecký představitel Audie Murphy hodí. Jak říká: "Není důležitý první dojem, ale ten poslední." A životopis Audie Murphyho, hocha s nevinnou tvářičkou, mě tedy o tomhle tvrzení přesvědčil a šokoval ! /5. 8. 14./(5.8.2014)

Prakticky ve všem stejný western jako jeho starší verze s Jamesem Stewartem, který byl v roli Destryho dokonalý. Ovšem i Audie Murphy zahrál tuhle postavu perfektním způsobem. Příjemná podívaná.(6.6.2015)

Klasický western se vším.(26.10.2016)