Hezka noirova epizodka ze sveta boxu. Ja tohle prostredi ve filmech nevyhledavam, mozna i proto, ze skutecny box docela sleduju. Takze pozorovat boxujici herce proste neni ono, a malokdy to vypada tak, aby se tomu dalo verit. Stejna tak i zde, kde navic souboj zabira asi tretinu filmu. Ale co...zas je tu Audrey, kterou mam rad, Robert Ryan je taky docela dobrej, obrazky pekne, takze nakonec hodnotim jako nadprumer.(28.6.2013)

Boxerských filmů bylo natočeno opravdu spousta, špatných, průměrných i nadprůměrných. Tento z roku 1949, ve stylu noir i duchu těch let patří k těm nadprůměrným a nejenom z nostalgie. Zdánlivě jednoduchý příběh stárnoucího boxera, zapamatovatelný Robert Ryan, krásná Audrey Totter, psychologie, trošku romantiky i dramatický závěr. Vše v reálném čase se skvělou kamerou i režií. Robert Wise opravdu umí a samozřejmě nejenom boxerské noir filmy.(8.11.2017)

Zaujímavosťou je, že celý príbeh je rozprávaný v reálnom čase počas jednej noci, kedy boxer Stoker bojuje v ringu v zmanipulovanom zápase, ale aj za svoj súkromný život. Jednoduchá zápletka je postavená na výbornom výkone Roberta Ryana, presnej réžii a určite aj dostatočne dlhom a napínavom súboji v ringu. Tento boxerský noir ma veľmi potešil.(10.11.2013)

Tento komentář píši až druhý den potom, co jsem Podvod viděl, neboť jsem se po shlédnutí tohoto filmu rozhodl trochu se natáhnout a komentář si promyslet a probudil jsem se až druhej den ráno :-D Podvod má úplně ten nejjednodušší příběh, co si jde představit. Převyprávět by se dal během dvou minut, ale to vůbec nevadí, protože má svojí sílu. Dále disponuje sympaťákem Robertem Ryanem v hlavní roli boxera Stokera, krásnou Audrey Totter v roli jeho ženy a kapitola sama pro sebe je Alan Baxter, coby Little Boy, kterej tam prostě sedí celej zápas na tribuně a tváří se pořád stejně netečně a trochu úchylně a tímhle výrazem odehraje, všechno, co je potřeba. No a samozřejmě největší devízou tohodle snímku je dramatický a napínavý boxerský zápas.(31.8.2010)

To, co by jinému filmu sloužilo jako závěrečné vyvrcholení, nebo naopak úvod do děje, zde vyplňuje celý prostor. A to velice úspěšně. Podvod sleduje stárnoucího boxera při zápasu, ve kterém má dokázat, že ještě nepatří do starého železa, i když byl bez jeho vědomí celý duel podplacený. Ironické sledování krvechtivých diváků, reálný čas vyprávění a nahlédnutí do zákulisí třetiligových boxerských zápasů ovládaných místními bookmakery a podvodníčky. To vše zrežrováno Robertem "natočím skvěle cokoli" Wisem.(10.2.2012)

• - Hodiny na náměstí ukazují na začátku filmu čas 9:05 a na konci 10:16. Rozdíl časů dá dohromady délku filmu. (SgtPepper)

• - Natáčení trvalo dvacet dní. (SgtPepper)

• - Robert Ryan ve svých studentských letech skutečně boxoval, a to na Dartmouth College. (SgtPepper)