• vitekpe
  ****

  Hezka noirova epizodka ze sveta boxu. Ja tohle prostredi ve filmech nevyhledavam, mozna i proto, ze skutecny box docela sleduju. Takze pozorovat boxujici herce proste neni ono, a malokdy to vypada tak, aby se tomu dalo verit. Stejna tak i zde, kde navic souboj zabira asi tretinu filmu. Ale co...zas je tu Audrey, kterou mam rad, Robert Ryan je taky docela dobrej, obrazky pekne, takze nakonec hodnotim jako nadprumer.(28.6.2013)

 • progression
  ****

  Boxerských filmů bylo natočeno opravdu spousta, špatných, průměrných i nadprůměrných. Tento z roku 1949, ve stylu noir i duchu těch let patří k těm nadprůměrným a nejenom z nostalgie. Zdánlivě jednoduchý příběh stárnoucího boxera, zapamatovatelný Robert Ryan, krásná Audrey Totter, psychologie, trošku romantiky i dramatický závěr. Vše v reálném čase se skvělou kamerou i režií. Robert Wise opravdu umí a samozřejmě nejenom boxerské noir filmy.(8.11.2017)

 • Flego
  *****

  Zaujímavosťou je, že celý príbeh je rozprávaný v reálnom čase počas jednej noci, kedy boxer Stoker bojuje v ringu v zmanipulovanom zápase, ale aj za svoj súkromný život. Jednoduchá zápletka je postavená na výbornom výkone Roberta Ryana, presnej réžii a určite aj dostatočne dlhom a napínavom súboji v ringu. Tento boxerský noir ma veľmi potešil.(10.11.2013)

 • liquido26
  ****

  Tento komentář píši až druhý den potom, co jsem Podvod viděl, neboť jsem se po shlédnutí tohoto filmu rozhodl trochu se natáhnout a komentář si promyslet a probudil jsem se až druhej den ráno :-D Podvod má úplně ten nejjednodušší příběh, co si jde představit. Převyprávět by se dal během dvou minut, ale to vůbec nevadí, protože má svojí sílu. Dále disponuje sympaťákem Robertem Ryanem v hlavní roli boxera Stokera, krásnou Audrey Totter v roli jeho ženy a kapitola sama pro sebe je Alan Baxter, coby Little Boy, kterej tam prostě sedí celej zápas na tribuně a tváří se pořád stejně netečně a trochu úchylně a tímhle výrazem odehraje, všechno, co je potřeba. No a samozřejmě největší devízou tohodle snímku je dramatický a napínavý boxerský zápas.(31.8.2010)

 • MrCreosote
  ****

  To, co by jinému filmu sloužilo jako závěrečné vyvrcholení, nebo naopak úvod do děje, zde vyplňuje celý prostor. A to velice úspěšně. Podvod sleduje stárnoucího boxera při zápasu, ve kterém má dokázat, že ještě nepatří do starého železa, i když byl bez jeho vědomí celý duel podplacený. Ironické sledování krvechtivých diváků, reálný čas vyprávění a nahlédnutí do zákulisí třetiligových boxerských zápasů ovládaných místními bookmakery a podvodníčky. To vše zrežrováno Robertem "natočím skvěle cokoli" Wisem.(10.2.2012)

 • - Hodiny na náměstí ukazují na začátku filmu čas 9:05 a na konci 10:16. Rozdíl časů dá dohromady délku filmu. (SgtPepper)

 • - Natáčení trvalo dvacet dní. (SgtPepper)

 • - Robert Ryan ve svých studentských letech skutečně boxoval, a to na Dartmouth College. (SgtPepper)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace