Za zvuků hudby

The Sound of Music

The Sound of Music

Muzikál / Rodinný / Drama / Životopisný

USA, 1965, 174 min

85%. Po úvodu s jepťušema jsem uvažoval, že to vypnu. Nějak jsem na to neměl náladu, strašně se to táhlo, ani úvodní písničky se mi moc nelíbily... Po pauze (jiné povinnosti) jsem to ale ještě zkusil dál, Maria dorazila do nádherného domu, n. spíš menšího paláce, aby se starala o sedm dětí jakéhosi důstojníka/vdovce, který udržuje v domě disciplínu mj. i pomocí píšťalky. A film si mě začal postupně podmaňovat, já tomu všemu začal přicházet na chuť a... Za další dvě hodiny jsem byl... ehm, ale jo, přiznám to - docela naměkko a se zasněným úsměvem na tváři. Nádherná pohádka, tak povzbudivá, veselá, hravá, v závěru i napínavá. Krásný muzikál. Vím, že je tam hodně kýče a cukru, ale ty děti jsou perfektní, některé písničky mají něco do sebe, místy mě film dokázal nadchnout a i ty jepťuchy si napravily svoji reputaci svým závěrečným "zhřešením".(26.3.2018)

Som tak okúzlená, až neviem čo napísať. Sú filmy, pri ktorých máte také očakávania, že sa určite sklamete. The Sound of Music k nim našťastie nepatrí. Je to totiž NÁDHERNÝ film. Zo začiatku sa tvári ako ďalší bezstarostný muzikál, a aj keď je to už ku koncu pekná dráma, stále je to neuveriteľne pozitívny film. A ja vlastne ani neviem, čo vychváliť skôr. Hudbu, prírodnu scenériu, príbeh, Christophera Plummera alebo Julie Andrews? Ak ste tento muzikál nevideli, napravte to a nechajte sa okúzliť aj vy....(6.12.2008)

Angličtina úplne nevhodná z môjho pohľadu, taktiež od hudobnej stránky som čakal viac, dokonca je to príliš natiahnuté na to, že sa tam toho málo deje, zachraňuje to jemne prestávka, ale inak je to nádherný príbeh, dokonca len za to prostredie by som dal najradšej hneď jednu hviezdu k ďalším. Ten prerod od akýchsi strojov k ľudskému správaniu, navyše ešte aj prerod mníšky na matku rodiny, to bolo krásne.(3.4.2014)

• mortak

Pomocí tohoto filmu by se dali léčit pedofilové - zavřít je na týden do místnosti a nepřetržitě jim pouštět tento film. Sledovat Za zvuků hudby byl pro mě experiment - bez debat jde o velkovýpravný přeslazený kýč, ve kterém jsou písničky dětsky chytlavé (ve stylu Kroků Františka Janečka), všichni přehrávají zvláštním "childlish" způsobem, kamera k nevydržení barvotisková - jenže řekněme si upřímně, co jiného je vlastně James Bond nebo Rambo? The Sound of Music je pro ženy stejný návrat k dětskému vidění světa jako se muži pomocí Bondových dobrodružství vrací ke klukovským hrám na hrdiny a padouchy. Americké filmy jsou ve své podstatě dětinské stejně jako celá americká pop kultura - jsou to sny dospělých, kterým se nechce vyrůst, a kteří chtějí zůstat celý život malými dětmi. A tak jsem díky sledování tohoto muzikálu pochopil, jak se cítí žena při sledování kung-fu mlátiček či Arnolda a Stalloneho.(3.1.2011)

Jeden z mála filmů, po jehož skončení jsem litovala, že jsem se na něj podívala, protože potom už nebudu mít možnost užít si první zhlédnutí. Podle mě mu nic nechybí a ještě je navíc dodán půvab, které dokáže chytnout za srdce. Cynikům se to možná bude zdát jako přeslazený kýč, ale čert je vem, mě to asi stejně jako jiné sentimentální jedince okouzlilo :).(31.10.2011)

• - Julie Andrews inkasovala za film 225 000 amerických dolarů, Audrey Hepburn si řekla o 1 milion dolarů, aniž by ze sebe vydala jediný tón. (Zdroj: Z filmu do filmu) (M.B)

• - Julie Andrews si své písně odzpívala sama. Za Peggy Woodovou zpívá Margery McKay a za Audrey Hepburn zpívala Marni Nixon. (Terva)

• - První scéna filmu, ve které Maria (Julie Andrews) vyběhne do hor a začíná zpívat, málem nebyla natočena. Kameraman snímal Julii Andrews z vrtulníku a silný proud vzduchu jí pokaždé shodil na zem. Scénu se povedlo natočit až na několikátý pokus. (Cimr)