poster

Za zvuků hudby

 • anglický

  The Sound of Music

Muzikál / Rodinný / Drama / Životopisný

USA, 1965, 174 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lebowski
  *****

  Nádherný film!(17.3.2003)

 • Mariin
  *****

  Při povrchním, letmém pohledu se toto může jevit jen něco jako směs bavorského heimatfilmu a amerického muzikálu Mary Poppins. Jde však o zpracování skutečného příběhu salcburské novicky M. A. Kutscherové a rodiny Trappů podle literární předlohy z roku 1952 "Vom Kloster zum Welterfolg". Němci natočili námět už v roce 1956 s názvem Die Trapp-Familie. Toto americké zpracování má jistě vynikající úroveň, ale na můj vkus je příliš dlouhé a často až kýčovité, což ale lze pochopit. Zvláště působivá je pasáž, kdy otec zpívá rodině (anglicky) píseň Edelweiss https://www.youtube.com/watch?v=8bL2BCiFkTk jako projev lásky ke své vlasti. (v němčině např. zde https://www.youtube.com/watch?v=2kkjpKl0vPI ). Přesněji 4,5, velmi příjemný a pěkný film!(26.12.2014)

 • rikitiki
  ***

  Mary Poppins uprostřed Alp. Muzikál staré školy s líbivými písničkami, uměřenou dávkou sentimentu a emocemi, které jsou vypočítané přesně tak, aby v žádném směru ani trochu nenarušily očekávání publika.(31.12.2013)

 • Kass
  *****

  "Za zvuků hudby" je POZITIVNÍ film. Pozitivní v tom nejširším představitelném záběru; vstřebávajícím v sobě jak panensky krásnou přírodu a lásku k vlasti, tak pospolitost rodiny či morální čistotu drtivé většiny zúčastněných... předem nepřipravenému divákovi by se z toho všeho mohla dost možná lehce zatočit hlava, stejně jako se to stalo Wednesday z "The Addams Family" :-). V závěrečných zhruba 50 minutách však film přejde do vážnějších tónin a zbaví příběh jeho nevinnosti. Pozdější scény prosvicují stínem a jasem některé dříve zdánlivě jen jednobarevné postavy, a v kontrastu k idylickým pasážím, jež jim předcházely, vyznívají dramatičtěji a naléhavěji, čímž celý snímek řadí v kontextu muzikálové tvorby k vyjímečným a nezapomenutelným dílům.(23.1.2005)

 • Houdini
  *****

  NFR 2001, Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Střih, Hudba - A, Zvuk + 5 nominací: Herečka HR - Julie Andrews, Herečka VR - Peggy Wood, Výprava, Kamera, Kostýmy(9.3.2004)

 • - Film byl natáčen v exteriérech v Rakousku. (Pavlínka9)

 • - Sestru Sophi v klášteře hraje a zpívá ve své jediné filmové a nevýrazné roli Marni Nixon. (KIT.HL)

 • - Christopher Plummer pohlížel na svou roli s jistou nechutí: "Je velmi smutné, když člověk utkví divákům v paměti něčím takovým." (KIT.HL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace