Zoo - Série 2

(série)
USA, 2016, 9 h 2 min (Minutáž: 40–42 min)

Předloha:

James Patterson (kniha)

Hudba:

Chris Tilton

James Wolk, Billy Burke, Nora Arnezeder, Nonso Anozie, Kristen Connolly, Josh Salatin, Alyssa Diaz, April Grace, Gary Farmer, Madison Wolfe, David Lewis (více)

Epizody(13)

Ryuuhei

Oproti rozjezdové sérii zde bylo mnohem víc zajímavých zvratů. A to vyvrbení? No, větší překvapení už přinést ani nemohlo. I když mě určitý vývoj děje docela zklamal (tedy, původ a důvod „viru“ hlavně). A myslím si, že nebýt silných cliffhangerů, možná bych se k tak poctivému sledování prakticky každý den ani nepřiměl. 80% ()

tron

Slony v Patagónii, ľudskí mutanti s absolútne zníženým prahom bolesti, krvavý dážď, vlky, medvede, nosorožce... a to sme len v prvých dvoch častiach. Tvorcovia Zoo sa už v prvej sérii nezdržovali logikou, ale v druhej ešte viac šliapu na pedál s rýchlosťou a tak tu máme leňochodca spôsobujúceho zemetrasenia (!) alebo elektrizujúce mravce. Jednotlivé zvieracie nápady dosahujú miestami taký vysoký WTF stupeň, že divák len vytriešťa oči a v duchu sa pýta, s čím sa filmári vytasia v neskorších epizódach. A vytasia sa skutočne so všeličím. Zoo je ozaj miestami úžasne nedomyslený projekt (fakt som nepochopil, prečo vlastne na konci Pastieri urobili to, čo urobili), ale v každej časti sú také bizarné nápady (môj úchylný tajný sen konečne zhmotnený! Had vyliezajúci z úst človeka!), že sa nestíhate nudiť a vlastne ani zbytočne pýtať. Výrazným plusom ako prvej, tak druhej série je chémia medzi sympatickým tímom hrdinov, z nich každý je iný; najlepší je zrejme i teraz Billy „Stephen King“ Burke ako cynický a nahláškovaný Mitch, ale aj ostatní sú fajn (hoci jeho posadnutosť novinárkou miestami vyzerá ako „vzťah“ učiteľa matematiky s jeho neplnoletou žiačkou). Tvorcovia sa prekvapivo neboja svojho fanúšika šokovať likvidáciou postáv, o ktorých by si jeden povedal, že MUSIA prežiť. Na strane druhej treba dodať, že v priebehu druhej sezóny absurdne oživia viacero „mŕtvych“ postáv. Najfascinujúcejší bol kapitán lietadla, ktorý bol v podstate v každej časti len pár metrov od hrdinov, no videli sme ho len na začiatku a na konci série! ()

nula87

Po ucházející první sérii to sklouzlo do naprostého zoufalství, kde nic nedává logický smysl, děj se skládá už jenom z nenavazujících scén, přibývají další a další zvířata s nějakým vlivem mutace (mimochodem většinou zcela nesmyslným), postavy se chovají jako dementi a tak dále, a tak dále... ()

whack

(SPOILER!) ...Súhlasili by ste s tým, aby bolo zabitých 5,4 bilióna infikovaných zvierat a 2,2 milióna infikovaných ľudí pre záchranu niekoľkých stoviek miliónov ľudí? Ja nie, a to ani v prípade, že by v radách obetí neboli ľudia. Veď ako by bolo na svete bez leňochodov, ktoré dokážu vytvoriť zemetrasenie nízkofrekvenčným ultrazvukom, alebo mravcov, ktoré sa dokážu zelektrizovať a vyhodiť do vzduchu Urýchľovač častíc, alebo jašterice, ktorá chce premeniť Miami na ľadovú kryhu? Človek sa nestihne ani spamätať z toho, že chlapík, ktorý paralyzovaný vypadol z lietadla 10 km nad zemou a zrazu v plynovej maske v nejakom tunely strieľa vojakov svojho nadriadeného, a už sa scéna presunie na našich Avengerov, ktorí lovia v džungli šabľozubého tigra (!) s plnou poľnou – dvomi uspávacími pištoľkami. Neskúšajte sa pri sledovaní ich činov pýtať sami seba, že „Prečo...?!“ a podobne, lebo to vedia len oni a nepovedia vám to. Táto séria však skončila celkom prekvapujúco, v pozitívnom slova zmysle - tak, že vôbec už nie som zvedavý na tretiu. Týmto by to mohlo zostať uzavreté: „Sterilizovali nás. Celé ľudstvo. Môj otec vždy hovorieval, že jedného dňa zvieratá opäť získajú planétu. Uistil sa, že im s tým plyn TX pomôže. Áno, našim eliminovaním.“ ()