Robert předá Daviesovi vzorec na výrobu plynu TX. Tým přilétá na ostrov Pangea, aby našel šavlozubou kočku a mohli tak dokončit výrobu léku. Na ostrově se setkávají s doktorkou Nielsenovou, která jim vysvětluje, že Pangea byla založena už v 19. století skupinou vědců, kteří se báli, že lidský pokrok by mohl jednou naši planetu přivést do záhuby. Jackson se dozvídá, že jeho otec tam byl celé dva roky. Daviesova jednotka mezitím nastoupí do letadla a chystá se z výšky vypustit na planetu plyn TX s cílem vyhubit všechna zmutovaná zvířata a milióny nevinných lidí. (TV Nova)

tron

Spoilery. Tak nekompromisnosť, s akou tvorcovia tejto série jednajú s postavami, je fakt úžasne cynická. V tejto časti účinkuje drsný šéf bezpečnosti na ostrove, s ktorým dvaja hrdinovia do džungle vyrážajú hľadať šavľozubého tigra. Chlapík pri tom zomrie, ale dostane to, čo chceli, čiže to nikoho nijak zvlášť netrápi a ide sa ďalej. Chápem, že sa blíži koniec sveta, i tak je však spôsob, akým postavy nazerajú na nedôležitosť života iných postáv miestami až jemne zarážajúca. Samotný scenár je skutočne hovadský, možno najhovadskejší z celej druhej sezóny (mega-mega-mega dôležitý náklad s "vírusom" stráži skupinka asi šiestich vojakov, ktorých premôže jeden týpek? Skutočne???). Ku koncu už som vyložene nechápal, čo sa deje - liek bol úspešne vynájdený a pritom... no nič, to už by som spolieroval až príliš, ale fakt som nechápal udalostiam posledných minút. ()