Zoo - Série 3

(série)
USA, 2017, 9 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Předloha:

James Patterson (kniha)

Hudba:

Chris Tilton

James Wolk, Kristen Connolly, Billy Burke, Nonso Anozie, Alyssa Diaz, Josh Salatin, Gracie Dzienny, Athena Karkanis, Hilary Jardine, Stephen Lobo (více)

Epizody(13)

tron

Prvá séria bola s prižmúrenými očami super. V druhej už bolo poznať, že sú tvorcovia schopní natrepať do projektu veci čím absurdnejšie, tým (podľa nich) lepšie (legendárna kauza leňochoda spôsobujúceho zemetrasenia). Oproti 3. sérii ale i obskúrna druhá pôsobila ako niečo od Davida Attenborougha. Je pravda, že práve šialené scenáre, plné bláznivých nápadov (OK, čo sme tu ešte nemali? Hm, čo tak neviditeľného, 20 metrov dlhého hada?) a desivo zlých, na hlavu totálne postavených twistov (niektoré rodinné zvraty sú natoľko nečakané, až som sa musel dôkladne zamyslieť, či sme sa náhodou práve nestali svedkami incestu), majú za následok, že sa bavíte. Síce značne svojráznym štýlom (asi ako keď opití vyjdete z podniku a na ulici vidíte na kolobežke tajtrlíkovať týpka v medveďom kožuchu), ale bavíte. Značným mínusom je odklon od útočiacich „bežných“ zvierat (ktoré tu až na pár levích výnimiek skoro vôbec nie sú a čo sa levov týka, Jackson sa zjavne inšpiroval Chrisom Prattom v Jurskom svete, ktorý podobným spôsobom ovládal namakanú raptoriu svorku). Čo prichádza namiesto nich? Zmutované, trikovo veľmi slabo (ne)zvládnuté hybridy. K tomu geniálne gigantické lietadlo, ktoré sa pilotuje samo. Postavy sú stále relatívne sympatické, ale už im to neklape tak, ako po minulé série + prekonali WTF zmeny (z reportérky Terminátor, z veterinára lekár, chirurg a IT odborník, z vojaka vedec...). Škody pácha i to, že k pôvodnému tímu pribudlo množstvo nových, nezaujímavých ľudí. Nevraviac o nesympatickom, strašne otravnom titulnom maniakovi Abigail, ktorá stále trepe len to svoje a keď ju na konci Jackson okríkne, aby už bola konečne ticho, pomyslíte si, že jej to mal poradiť už o 12 epizód skôr (otázkou je, či by poslúchal, ale asi nie). Komplikované scenáre, v ktorých autori postavám hádžu pred dosiahnutím cieľa pod nohy čo najnepravdepodobnejšie polená, sú tiež na palec dole. Pre mňa je tretia séria jednoznačným sklamaním a odklonom k vzťahovej telenovele. Sarkastický Billy Burke sa stále snaží, ale proti scenáristickému a trikovému zverstvu nemá šancu. Napriek otvorenému koncu sme sa štvrtej série nakoniec nedočkali. Nečudo, tretia sa naozaj snažila, aby napáchala čo najväčšie škody a odklonila sa takmer od vštekých obľúbených ingrediencií prvých dvoch sezón (namiesto zvieracích útokov tu máme nezáživnú apokalypsu, ku ktorej ľudstvo smeruje - majáky, sterilita). ()

Najt

Proč má tahle série nejhorší hodnocení, když to je zvratově nejzajímavější série? První se držela hodně při zemi, druhá už do toho šla po hlavě a ve 3 když pominu fantazy a scifi prvky, je to série, která opravdu velkolepě posouvá příběh dál a využívá potenciál postav a nebojí se to všechno zamotat. To je rozdíl jak Brno oproti opatrné 1 serii. Nebo jde o to, že 3 série je už přehnaná, že to není reálný ? a jakej seriál reálnej je :D Hra o trůny ? Letající myslící drak ? To dám raději přednost hybridům, která maj s realitou společnýho daleko víc, už jen zkrze to vědecký vysvětlování. Všechny série jsou dobrý, osobně mě nejvíce bavila druhá, první byla asi nejzajímavější, protože člověk ještě neveděl co se děje a ve tretí se toho zase děje nejvíce. Tak si vyberte ;) ()