Zoo (TV seriál)

Zoo

Zoo

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2017, 27 h 54 min (Minutáž: 26x45 min)

Předloha:

James Patterson (kniha)

Chris Tilton

James Wolk, Nora Arnezeder, Nonso Anozie, Kristen Connolly, Billy Burke, Carl Lumbly, Isaac White, Brian Tee, Tamara Tunie, Shane Jacobsen, Han Soto, Xander Berkeley, Don Yesso, Billy Slaughter, Madison Wolfe, Deneen Tyler, Andrea Vittoria Alvarado, Kenneth Kynt Bryan, Jon Arthur, Kate Adair, Garrett Kruithof, Thomas Francis Murphy, Sadarias Harrell, Bob Walker, Adria Tennor, Henri Lubatti, Lane Edwards, Laura Flannery, Derek Roberts, Christian Lagadec, Hunter Burke, Shanna Forrestall, Ken Olin, Reid Scott, Wayne Pére, Brandon Stacy, Bess Armstrong, Louis Alexander, Marcus Hester, Tamlyn Tomita, Lauren Gros, Geoff Stults, Jay Paulson, Anastasia Griffith, Scott Wilkinson, Cory Hart, Jimmy Gonzales, James DuMont, Jaren Mitchell, Alex Livinalli, Steven Culp, Simon Kassianides, Scottie Thompson, Charlie Talbert, Lisa Hampton, Chelsea Bruland, Warren Christie, Aaron V. Williamson, Tom Proctor, Jayne Atkinson, Rob Steinberg, Christopher Matthew Cook, Gary Farmer, David Jensen, Christopher Berry, Teri Wyble, Jon Eyez, Alyssa Diaz, April Grace, David Lewis, Lee Tichon, Aaron Brooks, Garfield Wilson, Douglas Chapman, Gerardo Barcala, Tom Butler, Peter Outerbridge, Emily Holmes, Teach Grant, Jason Cermak, Rebecca Field, Everick Golding, Joanne Kelly, Jessica McLeod, Howard Siegel, Juan Riedinger, Josh Salatin, Brian Oerly, James Moses Black, Kerry Cahill, Edward Foy, Charles Jarman, Darren E. Scott, Robin Thomas, Natalie Moon, Kristof Konrad, Andrea Štefančíková, Nelson Wong, Paul Lazenby, Tom Woodruff Jr., Natalie Gibson, J.C. Williams, George Stults, Gracie Dzienny, Catherine Lough Haggquist, Link Baker, Natalie von Rotsburg, Darren Dolynski, Martin Bats Bradford, Judd Lormand, Jaiden Kaine, Richard Holden, Mercè Pons, Jaqueline Fleming, Mary Black, Lyle Brocato, Gonzalo Menendez, Jannette Sepwa, Dylan Schombing, Athena Karkanis, Hilary Jardine, Stephen Lobo, Aleks Paunovic, Callum Seagram Airlie, Stella Allen, Bryan Oh, Nick Parker, Virginia Gardner, Sophina Brown, Devielle Johnson, Lee Majdoub, Todd Thomson, Katie Stuart, Matthew Mandzij, Danny Dworkis, Ryan Jefferson Booth, Sarah Hayward, Shanae Tomasevich, Nneka Croal, Julia Vera, Jennifer Cheon, Demord Dann, Dan Shea, Jessie Fraser, Elfina Luk, Michael Hogan, Ben Cotton, Mark Kelly, Cecile Monteyne, Jade Harlow, Orlando Lucas, Kelly Konno, Simon Ager, Lindsey Broad, Nicole Barré, Sope Aluko, Clayton Chitty, Morgan Roberts, BJ Harrison, David Stuart, Lucy Faust, Michelle Holland, Al Thompson

Po pilote mierne rozčarovanie. Čakal som hutnejšiu atmosféru so zvieratami, ktoré budú mordovať ľudí ako na bežiacom páse, namiesto toho som dostal (zatiaľ v prvej časti) pár levov, ktorý zaútočili na ľudí spôsobom skok - strih a vy hovno uvidíte. Byť to krvavejšie, priamočiarejšie, mohlo ísť o originálny seriálový animal-thriller aký tu možno ešte nebol. Uvidíme ako to bude pokračovať, ale veľa šancí tomu nedávam. 50%(6.7.2015)

Ono to působí tak, že za scénáristickým stolem sedí lidí kteří mají talent napsat rafinovaný vtip nebo záživný dialog, ale už jim dělá problém napsat ucelenější tvar o rozsahu celé jedné série. Tím spíš, když základní premisa tohodle seriálu je tak padlá na hlavu, že snažit se to udržet v jakš takš seriózní formě je téměř nadlidský výkon. Ve výsledku to není ani pro vegany mazlící se s delfínama, ani pro steakožrouty, ani pro romantiky, ani pro milovníky absurdního humoru... Je to taková pouliční směska která není ani kočka ani pes, trochu smrdí, není moc roztomilá, ale člověk je stejně tak nějak zvědavý jakou neplechu na sousedovic dvorku napáchá...(26.7.2017)

Výbornej námět,kterej mohl být sice mnohem víc využitej,ale i tak je ZOO koukatelnej seriál. Mysteriózní začátek je celkem slibnej (podivný chování fauny,útoky,teorie o "vzdorný panence" apod.). Čím víc se poodhaluje problém a co za tím vším vězí,jde prvotní tajemno trochu do háje,byl bych radši kdyby se to vyvíjelo jako čistej survival-thriller a za vším stála máti příroda. Cirka v druhý třetině,po zformování týmu a odhalení možný příčiny jdou zvířata trochu do pozadí a jsou spíš takovým křovím,což je špatně. Nejnabitější je pak předposlední dvojdíl,kterej je survivalem jakým měl bejt celej seroš. A poslední díl,předznamenávající možný pokračování,je pak docela z jinýho ranku, takovej "Walking animal", kdy už nebezpečná zvířena všeho druhu běhá ulicema a čeká na kořist. Po závěru by mě dost zajímal další vývoj. Jako celek trochu rozporuplný,dobrý díly střídaj slabý,ale celkovej dojem kladnej.(3-4*). (By mě zajímalo,kdo je ta tajemná mladá samotářská bioložka uvedená v obsahu..celej obsah je úplně mimo)(26.9.2015)

Co se po prvním díle jevilo jako předvídatelná tuctovka, se v průběhu sezóny stalo velmi milým překvapením. Samotné téma sice působí přitažené za vlasy, ale zpracování je hodně zdařilé. Tvůrci se nedrží zpátky, vedlejší postavy zabíjejí jak na běžícím pásu a útoky zvířat jsou patřičně napínavé. Nesourodá skupinka hlavních hrdinů, která se snaží najít příčinu agresivního chování zvířat, má své kouzlo a zejména Billy Burke je jako obvykle k sežrání. Po výborném season finale bych další řadou určitě nepohrdla. 1. série - 80%(17.9.2015)

Už sám nápad byl super. Nejenže se zvířata´chovají nepřirozeně agresivně, ale útočí koordinovaně a ač si tvůrci museli vystačit se skromnějším rozpočtem, zvířecí ataky byly povedené, napínavé a seriál se nebál ani nějaké té krve navíc. Svižný byl i sám příběh, kdy se pětice lidí různého zaměření vydává na cestu za lékem, přičemž jim v cestě stojí nadnárodní společnost i tajné služby, které sledují vlastní cíle. A co se povedlo asi nejlépe, byl casting. Ani jednomu z herců není co vytknout a jako chlapa mě potěšila účast té hezčí Angeliky Nory Amezeder a Kristen Connolly, pro kterou mám slabost už delší dobu. Vůbec bych se nezlobil za další řadu. Už jen proto, abych se dozvěděl, co následovalo po finální scéně. 80%(18.9.2015)

• - Pre tvorcov bolo nanajvýš dôležité, aby zvieratá pôsobili vierohodne. Na pľaci sa vystriedali dve tisícky živých zvierat. (krasomama)

• - Prvé, čo sa Kristen Connolly spýtala producenta po prečítaní scenára, bolo, ako natočia scény s levmi. Šokoval ju odpoveďou, že proste privedú živé levy. (krasomama)