Reklama

Reklama

Zoo

(seriál)
Trailer
Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2017), 27 h 54 min (Minutáž: 40–79 min)

Předloha:

James Patterson (kniha)

Hudba:

Chris Tilton

Hrají:

James Wolk, Nora Arnezeder, Nonso Anozie, Kristen Connolly, Billy Burke, Carl Lumbly, Isaac White, Brian Tee, Tamara Tunie, Shane Jacobsen (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(39)

Obsahy(1)

Na Zemi propukla vlna zvířecích útoků proti lidem. Jsou koordinované, zuřivé a ve většině případů smrtící. Skupina vedená zoologem Jamesem Wolkem má za úkol zjistit co a proč se děje a hlavně....jak to zastavit. (TV Nova)

Videa (1)

Trailer

Recenze (52)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Co se po prvním díle jevilo jako předvídatelná tuctovka, se v průběhu sezóny stalo velmi milým překvapením. Samotné téma sice působí přitažené za vlasy, ale zpracování je hodně zdařilé. Tvůrci se nedrží zpátky, vedlejší postavy zabíjejí jak na běžícím pásu a útoky zvířat jsou patřičně napínavé. Nesourodá skupinka hlavních hrdinů, která se snaží najít příčinu agresivního chování zvířat, má své kouzlo a zejména Billy Burke je jako obvykle k sežrání. Po výborném season finale bych další řadou určitě nepohrdla. 1. série - 80% ()

evilmind 

všechny recenze uživatele

V seriálovém zpracování knihy Jamese Pattersona (u nás vyšlo jako Smečka a zatím jsem nečetl) jsem se obával především toho, že pro zobrazení situace, kdy zvířata po celém světě cíleně napadají lidi s cílem je vyhubit, bude třeba velké množství hodně špatného CGI, a příběh to zabije nebo zesměšní. Po skončení první řady můžu říct, že tato obava byla lichá. Domácí i exotická zvířata jsou totiž až na několik málo vyjimek z poslední episody naprosto skvělá a přirozená, a pravděpodobně ve většině záběrů skutečná (taky mají na imdb ve full credits hodně animal trainerů). Zato ty lidi, ou jé. Čím se zápletka víc komplikuje, tím jsou dialogy i scény pitomější, oslí můstky gigantičtější, a celá scéna méně a méně uvěřitelná. A to přesto, že jsem ochoten věřit v existenci takové mutace, a nepokrytě fandit zvířatům. V posledních episodách pak scénáristická beznaděj vrcholí: nevadí mi, když hlavního hrdinu obklíčí dva rotvajleři a dvě kočky domácí, a společně ho naženou do nárůčí paviánů (jak už jsem řekl, zvířata hrajou super), ale obraz apokalyptického Washingtonu, který se vylidní po zabití pár tisíc lidí na celém světě dohromady... fakt ne, dík. 3/5 ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Už sám nápad byl super. Nejenže se zvířata´chovají nepřirozeně agresivně, ale útočí koordinovaně a ač si tvůrci museli vystačit se skromnějším rozpočtem, zvířecí ataky byly povedené, napínavé a seriál se nebál ani nějaké té krve navíc. Svižný byl i sám příběh, kdy se pětice lidí různého zaměření vydává na cestu za lékem, přičemž jim v cestě stojí nadnárodní společnost i tajné služby, které sledují vlastní cíle. A co se povedlo asi nejlépe, byl casting. Ani jednomu z herců není co vytknout a jako chlapa mě potěšila účast té hezčí Angeliky Nory Amezeder a Kristen Connolly, pro kterou mám slabost už delší dobu. Vůbec bych se nezlobil za další řadu. Už jen proto, abych se dozvěděl, co následovalo po finální scéně. 80% ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Najväčším plusom ako prvej, tak druhej sezóny je tím sympatických hrdinov, ktorí držia pokope, navzájom si pomáhajú, vzájomne sa doberajú, hláškujú, občas sa pohádajú, ale nakoniec si kryjú chrbát aj za cenu straty vlastného života. Ďalším plusom sú samozrejme samotné zvieratá, ktoré sú často po vizuálnej stránke prevedené veľmi zle (najmä "hybridy" na konci druhej sezóny), ale sú použité v pôsobivých scénach (leňochod spôsobujúci zemetrasenia, had vyliezajúci z úst človeka...). Oceniť treba i nekompromisnú likvidáciu množstva postáv - hlavne druhá séria je nečakanou masakrou kladných postáv. Aj v druhej sezóne hrdinovia cestujú po celom svete, ale na rozdiel od prvej na to tentoraz majú parádne lietadlo s takmer neviditeľným kapitánom (!). Scenáre absolútne nedávajú zmysel (finále druhej série - megadôležitý "kontajner" preváža skupinka šiestich vojakov), ale ich nepredvídateľnosť divákovi umožňuje (po)zabudnúť na to. Potešili ma aj kvalitné koncové cliffhangery oboch sérií. Bohužiaľ, tretia séria ma sklamala a i vinou jej mizerných (ne)kvalít musím nakoniec celkové hodnotenie tohto seriálu z pôvodných 80% znížiť na 60%, pretože tretia sezóna napáchala skutočne príliš veľké škody na to, aby sa to dalo ignorovať. Už prvé dve nemali s realitou veľa spoločného, oproti tretej však pôsobia ako seriózny dokument z Discovery. Množstvo (zlého) CGI (hybridy), množstvo nových postáv (ktoré sú nudné), množstvo starých postáv (ktoré sú stále fajn, ale už to nie je to, čo to bývalo), apokalyptický rozmer tomu nič moc nedal, telenovelové scenáre plné absurdných twistov, no proste celá tretia sezóna je jedna obrovská hovadina. Ale, paradoxne, i vďaka tomu sa bavíte (pretože skutočne netušíte, s akou obskúrnosťou sa scenáristi vytasia o minútu neskôr). Pre mňa každopádne sklamanie. Tretia séria sa vydala o dosť iným smerom, ako prvé dve, čím nepochopiteľne zariskovala a doplatila na to - štvrtá séria nebude. Tretia sa končí cliffhangerom, ktorý teda zrejme už nikdy nebude vysvetlený. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Jaképak by to asi bylo, kdyby si zviřátka řekla "a dost!" (© by Dolores Jane Umbridge) a rozhodla se spojit síly za účelem podrobení lidí? Na to se pokouší odpovědět seriál Zoo. Nepřiznané guilty pleasure se většinu času pohybuje v rovině příjemně béčkové atmosféry starších hororů, a díky rychlému tempu tak nestíhá nudit, kvůli dost možná nejhorším seriálovým dialogům ever ovšem až příliš často sklouzává do vyložené trapnosti. Ty tři si to urve, uvidíme, co přinese potvrzená druhá sérka. ()

Galerie (330)

Zajímavosti (4)

  • Pre tvorcov bolo nanajvýš dôležité, aby zvieratá pôsobili vierohodne. Na pľaci sa vystriedali dve tisícky živých zvierat. (krasomama)
  • Tvůrci původně plánovali natočit 5 sérií s dalším možným prodloužením, nakonec byl však seriál v roce 2017 po 3 sériích zrušen s otevřeným koncem kvůli nízké sledovanosti. (patrik1177)
  • Prvé, čo sa Kristen Connolly spýtala producenta po prečítaní scenára, bolo, ako natočia scény s levmi. Šokoval ju odpoveďou, že proste privedú živé levy. (krasomama)

Související novinky

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

10.08.2020

V roce 2017 Netflix uzavřel smlouvu s komiksovým spisovatelem Markem Millarem, která v podstatě streamovacímu gigantovi zajišťuje práva předělávat originální komiksy slavného spisovatele do filmové… (více)

Reklama

Reklama