Skutočný príbeh ženy, obžalovanej z vraždy, ktorej prípad v päťdesiatych rokoch otriasol celým Francúzskom... November 1953. Mladá Pauline Dubuisson je obžalovaná z chladnokrvnej vraždy svojho priateľa Félixa. Kto bola skutočne táto žena, ktorú celé Francúzsko chcelo vidieť za mrežami? Chladnokrvná zlatokopka, emancipovaná slobodná duša, či žena, ktorá konala v zápale vášne? V roku 1960 nakrútil režisér Henri-Georges Clouzot podľa prípadu film Pravda s Brigitte Bardotovou, ktorý sa stal jedným z divácky najúspešnejších francúzskych filmov svojej doby. Aká však bola skutočná pravda o tejto žene? (RTVS)

Johnny.ARN

Real shit story s pomerne dobrým príbehom, kde sa stále niečo deje po obsahovej stránke. Núti to aj k zamysleniu, lebo udalosti nie sú podané čierno-bielo, a aj keď hlavná hrdinka má povahu kurvy, môžeme na ňu nazerať všelijako. Rovnako tak aj ostatné postavy sa nesprávajú vždy správne, a to dodáva filmu určitú pichľavosť. Som rád, že to nieje zbytočne rozťahané, ale trochu chýba lepšie tempo alebo "agresívnejšia" gradácia. Za mňa fajn. 3 z 5 ()

kolemjdouc

Příběh z války a následcích neuváženého činu.Jeden příběh z mnoha.Perfektně natočené drama.Se skvěle vystiženou atmosférou.Exteriéry a interiéry a vynikající kamera a i režie.Velmi profesionální výkony herců,A samozřejmostí je mimořádný slovenský dabing ()

Arsenal83

Veľmi dobrý námet zo skutočnosti, ktorý nebol celkom využitý. Inak dobrý film, len škoda toho nedotiahnutia. O Pauline Dubuisson sa natočil jeden skvelý film s Brigitte Bardot ešte za jej života pod názvom Pravda. Nikto však tú pravdu dokonale neodhalil. Čo mi na tomto formáte vadilo boli tri faktory. Po prvé, zbytočne veľa milostných scén, ktoré neposúvajú dej nikam. Minimálne šesťkrát sa Lucie Lucas ocitne v posteli, len aby to tak bolo. Po druhé, vôbec nie je vysvetlené, ako môže byť človek odsúdený na doživotie, ktorého len hlas jednej porotkyne zachránil od trestu smrti, prepustený po 7 rokoch na slobodu. Z akého dôvodu? To stačí dobré správanie na toto? No a v neposlednom rade ten koniec. Očakával som ho, ale opäť nie je jasne ukázané, prečo sa tak stalo. Len pre jedno odmietnutie? Inak ma film bavil od začiatku do konca. Vôbec nenudí, ale mal na viac. ()

• Film sa týka prípadu, ktorý urobil vo Francúzsku v 50. rokoch minulého storočia veľký rozruch a týkal sa mladej študentky Pauline Dubuisson, o ktorej ešte za života bol natočený film Pravda (1960) s Brigitte Bardot v hlavnej úlohe. (Arsenal83)
  • Philippe Faucon napísal scenár podľa knihy Philippe Jeanada z roku 2015, ktorá sa volala takisto "Malá žienka" ("La Petite Femelle"). Ponechal filmu ten istý názov, pretože si myslel, že dokonale popisuje situáciu hlavnej postavy. (Arsenal83)
  • Philippe Faucon o svojich zámeroch natočiť film: "Tento súdny proces bol zámienkou na skutočný súdny, novinársky a verejný lynč. Na začiatku tu bolo východisko pre zlé svedomie, ktoré je stále prítomné v súvislosti s obdobím okupácie. Zároveň sa tu kryštalizovali všetky predsudky, ktoré sa vtedy spájali s fantazírovanou „ženskou prirodzenosťou“, ktorá je považovaná za zvrátenú, ak nezodpovedá obrazu manželky a matky." (Arsenal83)