Vražda mezi mormony

(TV seriál)
  • USA Murder Among the Mormons

Epizody(3)

V mimořádném snímku podle skutečného zločinu nabyde riskantní operace vražedných rozměrů a do základů otřese církví na celém světě. (Netflix)

Trailer

kukkik

Těšil jsem se na další hraný krimi dokument z produkce Netflixu ale místo toho jsem se dočkal pouze velice nudné poloagitačky k tomuto šílenému náboženství. Je naprosto absurdní pozorovat tázané pamětníky, kterak mluví zcela vážně o tom, že nějaký blázen před sto lety nemohl najít zlaté destičky psané Bohem uprostřed Ameriky 19.století, protože ho k nim dovedl mluvící mlok, jelikož "ve skutečnosti" ho k nim přeci dovedl anděl (...). Že tu nějaká náboženství jsou několik tisíciletí, s tím se dá žít a čekat, až se vytratí stejně jako náboženství, která jim předcházela (polyteistická náboženství starověkého Egypta, Skandinávie atd.) ale fakt, že i v dnešní době mohou vznikat nová, ještě šílenější a absurdnější už je nad moje chápání.. Takové seriály by si mohl Netflix opravdu odpustit. 1/5 ()

rublik05

Hned na začátek musím uznat, že Vražda mezi mormony je jednoznačně jeden z těch slabších krimi dokumentů, srovnávat ho například s Night Stalkerem, hotelem Cecil nebo s "koťátky" je prakticky nemožné, neboť kvalit zmíněných dokumentů nedosahuje ani z poloviny. Ať už se to týká zvoleného tématu, který sám o sobě není až tak poutavý, nebo poměrně nezáživného zpracování, což se projevuje zejména pomalým tempem, nezajímavými osobami, ale také především zbytečně velkého množství různých náboženských řečí, které mi neskutečně lezly na nervy a přišlo mi, že tím tvůrci zbytečně upozadili samotné vyšetřování. Upřímně jsem měl co dělat, abych ty téměř 3 hodiny intenzivní nudy vydržel. Nicméně i tak oceňuji, že si tvůrci dali práci s různými dobovými záběry a všemožnými materiály, potenciál by tam jistě byl, bohužel je ale trestuhodně nevyužitý. 5/10. ()

Marze

Přehledné vyprávění, hodně podrobné. Rozuzlení - zvrat přijde v závěru druhého dílu. Třetí díl je popis pachatele sám sebou a jeho nejbližšími, jeho motivy, mnoho archivních záběrů. Mnoho inteligentních otázek. Pachatel s obětmi nemel žádný soucit. Zabit je krutě hřebíky napěchovanými v bombě s tím, že "život je nejistý a třeba by stejně zahynuly při autonehodě". ()

Diego

Tesil jsem se na nejakou hlubsi sondu do mormonske duse v kontrastu s realitou pri vysetrovani, coz ale bylo znacne ovlinene filmem Svedek s H.Fordem :D, ktery se mi vybavil, kdyz na me tahle mini serie vyskocila na Netflixu. To ale nebylo cilem, a tak se dockame jen obecneho popisu bez nijakeho pitvani reci ucastniku, kteri veri na kouzelne mloky. Pribeh se toci kolem "podezdreleho", at nespoileruju, ktery by s Frankem Abagnalem tvoril silny kombo:)) a jako takovy nenudi a netahne se jako tomu bylo treba u hotelu Cecil. Pro fanousky, kteri uz maj vseci top krimi pripady skouknuty, to bude prijemna jedmohubka. ()

M.i.k.e

jako jednohubka o jednom padělateli,který svůj byznys posune na nový level je to fajn.Sice by stačily dva díly a nebo jeden kratší film,ale i v tomhle formátu se to dá.Mnohem méně to každopádně funguje jako Mormonské poloPR.Ačkoliv si teď vlastně nejsem jistý jestli jim ten dokument pochlebuje a nebo z nich naopak děla trochu blbce...60% ()