Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Právník Jerry z Nebrasky přijíždí do New Yorku, kde chce zapomenout na svůj předchozí život a hlavně na svojí ženu Tess, se kterou se rozvádí. Prochází se po newyorských mostech, muzeích apod. a přemýšlí o svém dosavadním životě a jeho smyslu. Až do té doby, než potká na večírku nezaměstnanou tanečnici Gittel. Díky ní začíná nový život, snaží se udělat zkoušky a stát se znovu právníkem. Celou dobu je ale částí svého já pořád v Nebrasce a nakonec se vrací zpět, protože Gittel nemůže věnovat celou svou lásku. Pěkná konverzační studie vztahu muže a ženy. (bossy)

(více)

Recenze (11)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Dost slabe, romanticka komdia s Mitchumom /Lovcova Noc, Pryc od Minulosti, Big Steal/, kde samotny Robert Mitchum len sa prechadza z A do B? C? D? E ...... stretne babu, daju sa do reci ...... a nic, len dialogy, dialogy a zase dialogy. No a Mitchum sa do romantickych komedii hodi asi ako Rycrd Gir do roly 007 -ky. 50 % ()

keoma26 

všechny recenze uživatele

divadelní ilustrace nietzscheho teorie soucitu (soucit není projevem humánní emoce, ale pouze způsob jak opanovat a manipulovat toho druhého) a filozofie "amor fati" (svůj život máme v každém okamžiku milovat tak, jako by byl výsledkem naší svobodné volby, každou danou situaci prožívat tak, "jako" bychom ji sami chtěli - a nejen tak, "jak" bychom chtěli). ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

Hořké konverzační drama o vztahu který nemohl být tím pravým, bez ohledu na to, jak moc po tom toužili. On je zkušený, klidný, metodický a poučující, ona je emocionální, lehkomyslná a bezprostřední. Přesto k sobě našli cestu a dovedli svůj románek až do stavu, kdy museli udělat zásadní krok. Ona je svolná, on si myslí že taky, ale jeho minulost mu to nedovolí. Příběh je perfektně napsaný, ale co drží film nad vodou, je herecký výkon zamilované dvojice. Robert Mitchum a Shirley MacLaine byli výborná volba. Skvěle se doplňovali a i přes viditelnou nekompatibilitu povah to mezi nim pořád jiskřilo. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Zoufale osamělý chlápek si na krk hodí záchranný kruh v podobě holky, co se k němu vůbec nehodí. Oba zrovna prožívají svá prázdna a tak jsou si dobří. Jenže on ji stále hodnotí: jsi moc tohle, málo tamto. Jejich rozdílné kdeco není ale největší překážkou v lásce a společném žití. On je stále připoután ke své exmanželce, protože rozvodové papíry jsou jen cár, a ona touží mít ho celého pro sebe, přestože ví, že zrovna tak cárem může být list oddací. Ospalého Mitchuma levou zadní přehrává krásně autentická Shirley MacLaine. 3,5*. ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

Prvních 15 minut jsem byla skoro nadšená. Dalších patnáct minut jsem čekala, kdy se ti dva na chvíli zastaví v rozhovoru, aby se nadechli a já stihla když ne promyslet slyšené, tak aspoň sama vydechnout. Tehdy jsem pochopila, že další hodinu a půl tito dva budou mluvit a mluvit a mluvit, jak nemluví ve skutečném životě nikdo kromě lidí, kteří zkoušejí divadelní role. Není to první zfilmování divadelní hry, které jsem viděla, ale první, které se mi zdalo být tak divadelně umělé. Ovšem skvělá hudba - bez debat. ()

Reklama

Reklama