silentname

Po nejakom čase som konečne videl kórejský film, ktorý mi absolútne zapasoval a dokonca zo mňa dostal nejaké skutočné emócie. "I" ma zaujalo svojim konceptom a plus keď ešte vidíme aj našich hrdinov a pochopíme ich zázemie, film vypáli ešte silnejšie. Istým spôsobom je to hlavne príbeh o rodičoch a deťoch. A ako môžu rôzne osudy zamávať. Poďme si len porovnať naše dve hlavné hrdinky. Ah-young je sirota, ktorá so svojimi kamarátmi (tiež siroty) žije v byte a starajú sa jeden o druhého. Nejako sa snažia vychádzať a v podstate sú si jeden pre druhého jedinou rodinou, lebo spolu vyrastali od začiatku. Young-chae je slobodnou matkou, ktorá má polročného syna, pre ktorého potrebuje opatrovateľku. Pracuje v striptízovom bare a nejako sa snaží dať dokopy rozpočet, aby mohla fungovať. A najmä si Ah-young ako opatrovateľku. Človek by si myslel, že presne vie ako to bude pokračovať. Len film si dobre ukrýva svoje karty a postupne ich odhaľuje. A zvláda to podľa mňa veľmi dobre. Myslím si, že vo finále sa dočkáme absolútne najlepších scénok. Film dokonca nemá ani zloducha (hoci to tak trochu môže pôsobiť), no reálne len vidíme ľudí, ktorí sa snažia prežiť a prejsť si životom čo najlepšie. Aby nemuseli trpieť ani oni, ani niekto druhý. Obe naše hrdinky sú skvelé, udalosti, ku ktorým dôjde sú silné a film vie koľko si môže dovoliť na nás vytiahnuť. A ku koncu ma to úprimne zasiahlo. Nemôžem povedať, že by som bol z toho emočne odpálený ako napríklad pri sledovaní filmu ako "Unforgettable" ale malo to v sebe dostatok sily, aby som to označil za silný film. Ak máte radi kórejskú kinematografiu a trošku originálnejšie námety, toto si pozrite. Myslím si, že vás to vtiahne do deja. Hodnotenie: A ()