Operace: Zlomený šíp

Operácia Zlomený šíp

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 108 min

• Gilmour93

Reklama na Volvo proběhla, radiaci detekující motýlci poletují a až Slater uplatní telepatické schopnosti, slunný jihozápad bude zachráněn - takže by mohli být všichni spokojení, …kromě mě. Lze vidět, že všechny producentské peníze neproletěly komínem, ale o to je výsledek žalostnější. Šest vagónů klišé, jen pro efekt točené akční scény topící se v marastu stupidity a teatrální Travolta, užívající pro své role záporáků pořád stejných hereckých postupů. Woo se zase jednou marně snaží předstírat, že jeho akční film je něco víc, což bych přirovnal k manželce předstírající orgasmus, zatímco její druh je už otočený na bok a spí..(22.8.2011)

Tenhle snímek se mi těžce hodnotí. Mám většinou dvě pomyslné mísy, které chci při sledování filmu naplnit. Ta první je určena pro zábavu, napětí a pastvu pro oči. Ta druhá pro originalitu, nové nápady, neokoukané dialogy a tak podobně. Operace: zlomený šíp mi tu první přelila a do té druhé jí nezbyla ani kapka. Atomovky, výkupné, dvojka klaďák - záporák, jezdící vlak, zkrátka všechno je už mnohokrát viděné. Zápletka je tuctová asi tak stejně jako tucet tučných tučňáků tulících se k tuleňům u tulipánů v tundře blízko turistické lokality Tuvalu - čili hodně. Přesto je to ale skvělá zábava a je mi líto, že musím dát pro svůj dobrý pocit "jen" 3 hvězdy.(1.5.2006)

Před devíti roky jsem byl z tohoto akčního nářezu na větvi, teď za nostalgii dávám slabší 4 hvězdičky. Ono náboj to stále má, výsledku moc pomohla božská hudba Hanse Zimmera. A Travolta dal vzniknout dalšímu cool záporákovi, který se prostě zapsal to filmové historie. Jeho hlášky, gesta, chování... Děj je stupidní, má spostu nelogičností, ovšem akce brilantní (ale není jí tolik co bych čekal). Bohužel herecky pokulhává Christian Slater, Samantha Mathis s neustále vykuleným výrazem také na věrohodnosti nepřidá. Přesto to má kouzlo moderního westernu. 70%.(5.8.2008)

John Woo v Hollywoodu natočil jen jeden lepší film - a to Tváří v tvář. Jeho druhý společný projekt s Johnem Travoltou je také vynikající, ale ne dokonalý. Woo by se měl zamyslet a natočit více filmů s Travoltou. To mu jde. Zlomený šíp je klasický nadprůměrný akční thriller. Nedosahuje ani průměrnosti, ale ani dokonalosti. Proto nadprůměrné hodnocení.(30.12.2005)

Iskrenie medzi Travoltom a Slaterom nedosahuje ani zďaleka gigantických wooovských proporcií jeho podobne koncipovaných klasík a celý film miestami skĺza zo zdravého nadhľadu do nezdravej hlúposti. Ale horúce prostedie Utahskej púšte, dynamická Zimmerova hudba, prďácke Hummery a Travoltov hyperparchant Vick Deakins sú ingrediencami, plne postačujúcimi na dve hodiny slušnej akčnej zábavy.(27.5.2002)