Operace: Zlomený šíp

Broken Arrow

Operácia Zlomený šíp

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 108 min

Rozpočet $65miliónovTržby USA $70,770,147Tržby Celosvetovo $150,270,147║ v rámci akcie to vie vždy John Woo riadne prepracovať, je tam hneď niekoľko vydarených pasáží či už z vrtuľníkom, pádom bombardéra či vlakom, nuž príbeh klasický otrepaný ale pozerateľný /70%/(29.6.2005)

Operace: Zlomený šíp je luxuxní akční pecka, aby také ne, když za ní stojí mistr na akční záležitosti režisér John Woo. Tento film mně chytnul i hned od začátku, kdy Travolta se Slaterem boxují. Tempo si film udržuje po celou svou stopáž. Některé akční scény byli vážně skvělé. Skvěle provedeny a skvěle natočeny. Scénář filmu není nijak nejlepší, ale docela je hodně zábavný. Jediný velký minus má tento film za docela hloupé dialogy. Ovšem hudba, no to bylo něco perfektního. Hans Zimmer je a vždycky bude nejlepší skladatel. Herecké obsazení je také slušné. V roli klaďase je Christian Slater velmi dobrý, ale John Travolta v roli padoucha přehrává naprosto všechny. Jeho pohyby, jeho pohledy jsou něčím, co z jeho výkony dělá výborný. Nějak mi ale nesedla Samantha Mathis. Tento film pobaví i na několikáté shlednutí!(1.6.2008)

Po triezvejšom (dospelejšom) premietnutí musím hviezdičku ubrať! Woo tu zopsul, čo sa dalo. A kebyže si nevšimnem jeho meno pri nadpise režiséra, ani neuverím, že to bol jeho výtvor. Scenár sa ani v najmenšom nevyrovná jeho ázijským projektom a upadla aj akčná stránka. Travoltom si to mierne vyžehlil, ale logické trhliny, akými sú strieľanie a hádzanie granátov pri atómových bombách hlava-nehlava, vrtuľník si kilometer pred sebou nevšimne pred sebou 50metrový kopček a narazí doň, bitka pilotov v letiacom lietadle pár metrov nad zemou a iné minichybičky, ktoré sa velikánovi odpustiť nedajú. Možno keby sa to celé nehralo na nablýskaný, superakčný trhák! Ale ten letiaci Travolta s atómovkou v bruchu nemal chybu. 65%.(5.12.2007)

• MartinezZ

V podstatě už klasika, nijak závratné, nijak zvlášť špatné, prostě takový béčkový standard. Kromě klišé a pitomých dialogů mě tak zarážela jen jedna věc: nehodící se Zimmerova hudba. V téhle době se Zimmer ještě nevykrádal a jeho hudba z tého doby je skvělá, proti tomu žádná, ale umím si zdejší "tracky" představit spíš u nějakého historického velkofilmu nebo nějakého romantického filmu. Tady je v některých scénách použitá hudba až nepatřičná.(3.4.2012)

Zlatá éra Johna Woo skončila s příchodem do Hollywoodu a musíme to brát zkrátka jako chlapi. Klasicky výborné výbuchy nezakryjí nudu, při které jsem si mírně okusoval nehty a scénář, ve kterém se schovává více nelogičností, než je u průměrného spektáklu zvykem (a to to jindy neřeším). Na druhou stranu, kdokoliv říká, že poslední skvělý Travolta umřel s Julesem, zapomněl na tenhle explozivní kousek. John (Travolta) má jiskru a o dvě třídy převažuje vykuleného Slatera, jehož výkon mi připomněl Jasona Patrica v Nebezpečné rychlosti 2.(15.11.2003)

• - Během úvodní titulkové sekvence, kdy spolu John Travolta a Christian Slater boxují, Travolta mluví o legendárním zápase Aliho s Foremanem v Zairu. (Eldrick)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 25. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy major Deakinson (John Travolta) pronásleduje v jeepu Hala (Christian Slater), Hal mu hodí na kapotu kanystr s přidělanou světlicí, což vyvolá na kapotě požár. Deakinson zastaví a Hal ujede. Avšak Deakinson pouze oheň uhasí, což by jej nemělo zdržet déle než několik málo minut. Ve filmu je však možné zpozorovat, že Hal před ním má náskok i několik desítek minut, během kterých se stihne vloupat do dolu, pokusit se zablokovat atomové hlavice a odvézt je šachtou dolů. (Thommy91)