Operace: Zlomený šíp

Broken Arrow

Operácia Zlomený šíp

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 108 min

John Woo v Hollywoodu natočil jen jeden lepší film - a to Tváří v tvář. Jeho druhý společný projekt s Johnem Travoltou je také vynikající, ale ne dokonalý. Woo by se měl zamyslet a natočit více filmů s Travoltou. To mu jde. Zlomený šíp je klasický nadprůměrný akční thriller. Nedosahuje ani průměrnosti, ale ani dokonalosti. Proto nadprůměrné hodnocení.(30.12.2005)

Po triezvejšom (dospelejšom) premietnutí musím hviezdičku ubrať! Woo tu zopsul, čo sa dalo. A kebyže si nevšimnem jeho meno pri nadpise režiséra, ani neuverím, že to bol jeho výtvor. Scenár sa ani v najmenšom nevyrovná jeho ázijským projektom a upadla aj akčná stránka. Travoltom si to mierne vyžehlil, ale logické trhliny, akými sú strieľanie a hádzanie granátov pri atómových bombách hlava-nehlava, vrtuľník si kilometer pred sebou nevšimne pred sebou 50metrový kopček a narazí doň, bitka pilotov v letiacom lietadle pár metrov nad zemou a iné minichybičky, ktoré sa velikánovi odpustiť nedajú. Možno keby sa to celé nehralo na nablýskaný, superakčný trhák! Ale ten letiaci Travolta s atómovkou v bruchu nemal chybu. 65%.(5.12.2007)

Celkem slušný thriller se skvělým hereckým duem Christian Slater a John Travolta. Film má zajímavý příběh, slušnou hudbu, akce tu je taky - není nějak prvotřídní a není ji dostatek, ale nevadí. Nečekaný zvrat ve filmu mě dostal. S filmem nemám větší problém, ale dost věcí zde chybělo, asi mě nezaujalo moc dění po tom zvratu. Film vidím tak na 60% = ***(19.11.2012)

• Diamant

Film je slabý pre prítomnosť nelogičnosti, hlavne v jednom prípade: Najprv je povedané, že po 3 neúspešných pokusoch zadať spúšťací kód bomby sa z nej stane len kus kovu, následne však je napriek 3 uskutočneným nesprávnym zadaniam kódu veľký boj o bombu - teda sa k nej pristupuje ako k stále spustiteľnej.(31.3.2009)

Tenhle snímek se mi těžce hodnotí. Mám většinou dvě pomyslné mísy, které chci při sledování filmu naplnit. Ta první je určena pro zábavu, napětí a pastvu pro oči. Ta druhá pro originalitu, nové nápady, neokoukané dialogy a tak podobně. Operace: zlomený šíp mi tu první přelila a do té druhé jí nezbyla ani kapka. Atomovky, výkupné, dvojka klaďák - záporák, jezdící vlak, zkrátka všechno je už mnohokrát viděné. Zápletka je tuctová asi tak stejně jako tucet tučných tučňáků tulících se k tuleňům u tulipánů v tundře blízko turistické lokality Tuvalu - čili hodně. Přesto je to ale skvělá zábava a je mi líto, že musím dát pro svůj dobrý pocit "jen" 3 hvězdy.(1.5.2006)

• - Major Vic "Deak" Deakins (John Travolta) nosí hodinky značky Breitling Aerospace a Max Wiklins (Delroy Lindo) nosí Rolex. (dyfur)

• - Během úvodní titulkové sekvence, kdy spolu John Travolta a Christian Slater boxují, Travolta mluví o legendárním zápase Aliho s Foremanem v Zairu. (Eldrick)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy major Deakinson (John Travolta) pronásleduje v jeepu Hala (Christian Slater), Hal mu hodí na kapotu kanystr s přidělanou světlicí, což vyvolá na kapotě požár. Deakinson zastaví a Hal ujede. Avšak Deakinson pouze oheň uhasí, což by jej nemělo zdržet déle než několik málo minut. Ve filmu je však možné zpozorovat, že Hal před ním má náskok i několik desítek minut, během kterých se stihne vloupat do dolu, pokusit se zablokovat atomové hlavice a odvézt je šachtou dolů. (Thommy91)