Operace: Zlomený šíp

Broken Arrow

Operácia Zlomený šíp

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 108 min

Tenhle snímek se mi těžce hodnotí. Mám většinou dvě pomyslné mísy, které chci při sledování filmu naplnit. Ta první je určena pro zábavu, napětí a pastvu pro oči. Ta druhá pro originalitu, nové nápady, neokoukané dialogy a tak podobně. Operace: zlomený šíp mi tu první přelila a do té druhé jí nezbyla ani kapka. Atomovky, výkupné, dvojka klaďák - záporák, jezdící vlak, zkrátka všechno je už mnohokrát viděné. Zápletka je tuctová asi tak stejně jako tucet tučných tučňáků tulících se k tuleňům u tulipánů v tundře blízko turistické lokality Tuvalu - čili hodně. Přesto je to ale skvělá zábava a je mi líto, že musím dát pro svůj dobrý pocit "jen" 3 hvězdy.(1.5.2006)

"Fuck them if they can´t take a joke." Dr. Divnoláska á la John Woo aneb Boys will be boys. Travolta se prohání se Slaterem utažskou pouští a dokazují si, kdo má větší koule. Je to možná hloupé, ale rozhodně zábavné a nejspíš je to můj nejvíckrát viděný Woo. Akce naprosto parádní a stylovějšího kuřáka a padoucha než je Travolta taky hned tak nenajdete. Škoda jen, že si Mistr víc nevyhrál s motivem přátelství. A Zimmerův soundtrack z hlavy zaručeně nedostanete. Zatraceně podhodnocený film.(29.8.2008)

Ach bože, proč Hollywoodu dovolili takhle zničit skvělého režiséra? Jediné štěstí je, že když mistr jakým John Woo bezpochyby je, natočí "špatný" film, přinejhorším to bude průměr. A protože k fajnovým akčním scénám hraje fajnová hudba, Travolta je jako "bad guy" taky fajn a hlavní ženská hrdinka je taky s klidem koukatelná, proč nedat ****?(31.1.2003)

S Wooem mám podobný problém jako s Michaelem Bayem. Oba se snaží být strašně cool, což někdy vede k perfektním filmům na odreagování a někdy k filmům vyvolávajícím rozpačité úsměvy a pocity trapnosti. Jakoby ti dva prostě jen tak stříleli odboku s myšlenkou: "Čím víc toho vystřílím, tím větší mám šanci, že se trefím." Operace Zlomený šíp je někde mezi. Dá se na to bez újmy koukat, ale nějaké extra nadšení se nekoná.(25.5.2002)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $70,770,147Tržby Celosvetovo $150,270,147║ v rámci akcie to vie vždy John Woo riadne prepracovať, je tam hneď niekoľko vydarených pasáží či už z vrtuľníkom, pádom bombardéra či vlakom, nuž príbeh klasický otrepaný ale pozerateľný /70%/(29.6.2005)

• - Major Vic "Deak" Deakins (John Travolta) nosí hodinky značky Breitling Aerospace a Max Wiklins (Delroy Lindo) nosí Rolex. (dyfur)

• - John Travolta si mohol vybrať, či chce hrať Deakinsa alebo Halea. Rozhodol sa pre záporáka Deakinsa. Za svoju úlohu vo filme dostal 7 miliónov USD. (matt6)

• - Terry Carmichaelovú mala pôvodne hrať Jennifer Aniston. O túto rolu sa tiež uchádzala Halle Berry, ale producenti ju odbili slovami "nie sú tam žiadni čierni správci parku". (matt6)