poster

Operace: Zlomený šíp

 • USA

  Broken Arrow

 • Slovensko

  Operácia Zlomený šíp

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dan9K
  ***

  Tenhle snímek se mi těžce hodnotí. Mám většinou dvě pomyslné mísy, které chci při sledování filmu naplnit. Ta první je určena pro zábavu, napětí a pastvu pro oči. Ta druhá pro originalitu, nové nápady, neokoukané dialogy a tak podobně. Operace: zlomený šíp mi tu první přelila a do té druhé jí nezbyla ani kapka. Atomovky, výkupné, dvojka klaďák - záporák, jezdící vlak, zkrátka všechno je už mnohokrát viděné. Zápletka je tuctová asi tak stejně jako tucet tučných tučňáků tulících se k tuleňům u tulipánů v tundře blízko turistické lokality Tuvalu - čili hodně. Přesto je to ale skvělá zábava a je mi líto, že musím dát pro svůj dobrý pocit "jen" 3 hvězdy.(1.5.2006)

 • EdaS
  ****

  "Fuck them if they can´t take a joke." Dr. Divnoláska á la John Woo aneb Boys will be boys. Travolta se prohání se Slaterem utažskou pouští a dokazují si, kdo má větší koule. Je to možná hloupé, ale rozhodně zábavné a nejspíš je to můj nejvíckrát viděný Woo. Akce naprosto parádní a stylovějšího kuřáka a padoucha než je Travolta taky hned tak nenajdete. Škoda jen, že si Mistr víc nevyhrál s motivem přátelství. A Zimmerův soundtrack z hlavy zaručeně nedostanete. Zatraceně podhodnocený film.(29.8.2008)

 • Gemini
  ****

  Ach bože, proč Hollywoodu dovolili takhle zničit skvělého režiséra? Jediné štěstí je, že když mistr jakým John Woo bezpochyby je, natočí "špatný" film, přinejhorším to bude průměr. A protože k fajnovým akčním scénám hraje fajnová hudba, Travolta je jako "bad guy" taky fajn a hlavní ženská hrdinka je taky s klidem koukatelná, proč nedat ****?(31.1.2003)

 • Gimli
  ***

  S Wooem mám podobný problém jako s Michaelem Bayem. Oba se snaží být strašně cool, což někdy vede k perfektním filmům na odreagování a někdy k filmům vyvolávajícím rozpačité úsměvy a pocity trapnosti. Jakoby ti dva prostě jen tak stříleli odboku s myšlenkou: "Čím víc toho vystřílím, tím větší mám šanci, že se trefím." Operace Zlomený šíp je někde mezi. Dá se na to bez újmy koukat, ale nějaké extra nadšení se nekoná.(25.5.2002)

 • T2
  ****

  Rozpočet $65miliónovTržby USA $70,770,147Tržby Celosvetovo $150,270,147║ v rámci akcie to vie vždy John Woo riadne prepracovať, je tam hneď niekoľko vydarených pasáží či už z vrtuľníkom, pádom bombardéra či vlakom, nuž príbeh klasický otrepaný ale pozerateľný /70%/(29.6.2005)

 • - Major Vic "Deak" Deakins (John Travolta) nosí hodinky značky Breitling Aerospace a Max Wiklins (Delroy Lindo) nosí Rolex. (dyfur)

 • - John Travolta si mohol vybrať, či chce hrať Deakinsa alebo Halea. Rozhodol sa pre záporáka Deakinsa. Za svoju úlohu vo filme dostal 7 miliónov USD. (matt6)

 • - Terry Carmichaelovú mala pôvodne hrať Jennifer Aniston. O túto rolu sa tiež uchádzala Halle Berry, ale producenti ju odbili slovami "nie sú tam žiadni čierni správci parku". (matt6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace