Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

Cival

Tak to máme další vyvedenou exhibici Johna Woo. Poutavý příběh se klene na základech velmi silného motivu rozpadu přátelství a s tím spojené metafory o kulce v hlavě, ale trochu mě mrzí, že je během dvou hodin paralelně rozmělňován Vietnamem a trochu plakátovou posedlost zlatem a bohatstvím. Přesto má Kulka bezpočet působivých momentů a pár, u nichž zamrazí způsobem, za který by se nemusely stydět ani Združené mrazírny severočeského kraje. A ta akce... mňamy mňam. K maximálnímu hodnocení mnoho nechybělo. ()

Djkoma

John Woo se nedokázal rozhodnout. Mohl natočit lidské drama o přátelství a vynechat všechen svůj akční potenciál. Mohl nechat ať si postavy nadávají, občas se bouchnou pěstmi, ožení, zamilují, pohádají a opět spřátelí. Také mohl zvolit svou oblíbenější cestu krvavého násilí, plného šílených akčních sekvencí, neutuchající střelby, při které se nepočítají kulky na zásobníky, ale na bedny a v kterém se děj ubíhá až příliš rychle. On zvolil něco mezi. Nejdříve nám ukáže skutečnou sílu a váhu přátelství tří chlapců v Hong Kongu, aby nám mohl poté akčněji ukázat jaké klacky jim život hodí pod nohy a jak se s nimi oni vypořádají. Akčně nelze Woo-ovi nic vytknout, je to mistr nad mistry, který někdy neví kdy by měl zpomalit, ale přesto dokáže překvapit a potěšit oko nejednoho milovníka rychlé střelby, akrobacie a krve. Mě však poměrně dost na filmu vadil prostor obětovaný na poznání vztahu mezi všemi přáteli, který poté film donutí ke zbytečně větší délce než by bylo zdrávo. V pár okamžicích prostě Woo nestíhá udýchat nastolené tempo a děj se zpomaluje, což pro většinu diváků může být smutný fakt. Z hereckého trojúhelníku je rozhodně nejlepší Tony Leung Chiu Wai, který i přes své mládí a nezkušenost herecky vládne všem ostatním. Přesto lze říct, že Kulka v hlavě je výborný film, který sází na hodně zbraní, aby si udržel svou zajímavost. ()

T2

Rozpočet $3,5miliónaTržby Celosvetovo $1,090,000║ No otras aký by som fakt od Johna Woo nečakal, toto má tak nehorázne blbý dej až hrôza, žiadna poriadna myšlienka, postavy vyznejú maximálne tak smiešne, "bláznivej" akcie tu je dosť ale tej lepšej len minimum, najväčšie filmové zlyhanie od Johna Woo. /20%/ ()

POMO

Výborná dráma, námetom podobná LOVCOVI JELEŇOV. Prepracované postavy, neustále sa meniace prostredie deja, mnoho šokujúcich scén, ktoré vám roztrasú ruky, a skvelá akcia v interiéroch i exteriéroch. Síce trochu dlhý, ale aj adekvátne k tomu bohatý film. Na všetko vrátane hlbokého príbehu a silných emócií. Najvyššie hodnotenie mu odomňa uniká iba o chlp. ()

Marigold

Tenhle mistrovský kousek Johna Woo mi věru utkvěl v hlavě jako kulka. Brilantně natočený příběh tří přátel, kteří se shodou nešťastných okolností ocitají ve válkou zmítaném Saigonu a jejich přátelství je vystaveno zkoušce neobyčejnou a nepochopitelnou brutalitou války. Woo skvěle zkombinoval dynamický akční film made in Hongkong a psychologické drama, které je ve filmu překvapivě velice povedené. Vzniklo tak cosi, co utkví nejen výtečnými akčními scénami, ale i překvapivou silou postav a jejich strastiplných osudů. „Kulka v hlavě“ má skutečně všechny rysy „rychlé“ hongkongské školy, ale krom výstřelu dokáže i zasáhnout duši svojí syrovostí a otevřeností v zobrazení skutečné brutality, která zastiňuje pouhou filmovou akci. Radost mi tak zkazil jen přehnaně akční závěr, který v mých očích upřednostnil efekt nad myšlenku. Což je docela škoda. ()

• V alternativním konci Tony Leung zabíjí Waise Leeho hned v realitní kanceláři stejným způsobem, jako Waise Lee zabije Jackyho Cheunga v průběhu filmu. Tento alternativní konec byl uzamčen v trezoru na pět let. (tequilla)
  • V určitých fázích natáčení chaotických filmových scén, v nichž propukala hlasitá vřava s následnou vzpourou, byl celý chaos natolik velký, že i samotní filmový tvůrci ztráceli čas od času ten správný orientační smysl. Dokonce i John Woo, filmový představitel policejního inspektora, jedním svým panickým průnikem vnikl do přímého natáčení scény, v niž explodovaly trhaviny, a narušil tak natáčení jedné takové filmové scény. Díky tomu si uštědřil nepříjemné poranění hlavy. A obdobně si vedl i Simon Yam, filmový představitel Luka, když si během natáčení popálil obličej. (Conspi)