Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

Flego

Nadupaný príbeh troch priateľov, ktorí sa menia priamoúmerne prežitým skutočnostiam vo vietnamskej vojne. Nejedná sa však o klasický vojnový film, ako by si mohol niekto myslieť. Príbeh je nacpaný množstvom nápadov, niekedy až prehnanými situáciami tak podobnými východoázijským filmom. Aj tak sme svedkami silného príbehu priateľstva, odvahy, chamtivosti a pomsty. Za zmienku stojí veľmi pekná hudba s jednoduchým motívom. ()

anais

V podstatě velmi volný remake amerického Lovce jelenů míchající typický Wooův svět přáteství na život a na smrt, krvavých přestřelek a tklivé hudby, s relistickým začleněním příběhu do prostředí války ve Vietnamu. Vzniklo tak dílko, které ve své první polovině trochu nudí, jelikož Woo se snaží kombinovat příběh tří nerozlučných kamarádů, a dávat ho do kontextu doby... některé scény, které by se v jiném jeho filmu tedy dali považovat za akční, působí v Bullet in the head poněkud nevyhraněně... jako by se v tom množství všeljkaých demonstrací ztrácela jejich razance. Taky se tu ukazuje, že Woo přeci jen není žádný velký vypravěč...to, co umí na jedničku jsou akční scény, sentimentální pohledy z očí do očí... to, co by se u jiných dalo označit za kýč, dokáže (tedy než přijel do Amerky, tak dokázal) povznést na vynikající zážitek. A právě takové zážitky jako by si ukryl do druhé části příběhu, která se odehrává v zajateckém táboře.... Emoce tu jsou snad ještě silnější než v Lovci jelenů, gradace děje neuvěřitelná. Škoda, že se Woo tak dlouho zabýval expozicí.... ()

GigaPudding

Vážnější než Hardboiled, vyhrocenější než Lepší zítřek 2 a Killer dohromady. Asi nejsyrovější a nejsurovější heroic bloodshed Johna Woo, zvláště s alternativním koncem, který skončil v archivech. ()

J.Connor

Ten Luke byl ale libovej frajer... a mimochodem tohle JE vrchol Johna Woo a nic mu neutíká o chlup (společně s Killerem a Hard boiled), jak se tady snaží kopec komentujících naznačovat. ()

ScarPoul

Neskutočná pecka. Pocit vzrušenia a akčnosti ktorý ma prevádzal celou snímkou ktorá aj napriek akčnosti má aj dušu a má aj veľa silných momentov. Tvorbu Johna Woo mám úprimne rád a hlavne jeho domácu tvorbu a aj keď mám slabosť pre jeho snímky ako Killer a Hard Boiled tento film sa radí k tomu najlepšiemu čo vôbec natočil. Ešte som nevidel pohľad na Vietnam z pohľadu Vietnamcov a čínanov ale možno že to len súvisí s mojim malým rozhľadom východnej kinematografie každopádne ako sa na vojnu pozerá John Woo je neskutočne mrazivé a pôsobivé a jeho komponovanie obrázkov je geniálne. Už samozný fakt že vojna narúša priateľstvo je v tejto snímke dotiahnuté do dokonalosti tak isto ako chamtivosť a pomsta ktorá ide ruka v ruke s vojnou. Všetci herci podávajú životné výkony a najlepšie je na tom že sú všetci na začiatku svojej kariery. Bullet time je akoby zrodený pe tento film a efektné súboje tiež nezostávajú pozadu. Neskutočná jazda. Určite si ju zopakujem ()

Lacike

Tak si John Woo natocil svoju verziu Lovca jelenov. Guľka v hlave ma bavi ovela viac, pretoze ma nenudi ani pocas uvodneho zoznamenia sa so sukromnym zivotom postav, kym sa dostanu do pekla vojnou zmietaneho Vietnamu. Jednak uvod trva len 20 minut a aj samotne postavy si ma hned ziskali. Cele to vojnove peklo tu je len pozadim pre pribeh o priatelstve troch chlapov. Tentoraz sa Woo sustredil na rozpad ich priatelstva spôsobeny chamtivostou jedneho z nich. Jednu z linii tvori aj romanticky pribeh, ale zensky element nenarusi ich priatelstvo. Je tu prezentovany len ako nieco nevinne, co treba chranit. Herecke obsadenie dopadlo spickovo. Tony Leung ako hlavny charizmaticky a spravodlivy hrdina, Jacky Cheung ako naivny dobrak od kosti, ktory si prejde najtragickejsim osudom, Waise Lee ako ten hnusny chamtivec u ktoreho od zaciatku citit, je trochu mimo priatelstvo prvych dvoch. Vo Vietname sa k nim prida este stvrty chlapik. Nekompromisny zabijak s dobrym srdcom Simon Yam. Kazdy z nich predvadza kvalitny vykon. Zvysok je uz len do poctu. Akcie tu az tak vela nie je. Ale ked uz na nu dôjde tak je spickova. Klasicka cool prestrelka je tu len jedna. Dalsia vyzera skôr ako vojnova velkolepa vrava bez prikras. Nesedi mi len zaverecna nahanacka, ktora vyzera jak z nejakeho beckoveho akcniaku a k ladeniu filmu sa vôbec nehodi. Alternativny zaver sice nie je vôbec akcny ale ovela lepsie pasuje k ladeniu filmu. Soundrack sa tiez vydaril a perfektne dokresluje atmosferu. K uplnej dokonalosti mi tam nieco malo chyba. Mozno Chow Yun-fat. Perfektne by sa hodil do tragickej ulohy Jacky Cheunga. 9/10. ()

Dale

Prostoduchý príbeh s tak otrasnými dialógmi, aké som už dávno nevidel, s dookola sa opakujúcou mizernou melódiou a s fajn akčnými scénami, občas pritiahnutými za vlasy. Na Wooove pomery slabota. ()

corpsy

Snímok pripomína LEPŠÍ ZAJTRAJŠOK 3 od Tsui Harka. Je však o mnoho akčnejší - hlavne kvalitatívne - obsahuje niektoré silné emocionálne scény a je nekompromisný. Úžasný a dychberúci. ()

fcreading

John Woo režíruje absolútne nemilosrdnú vojnu vo Vietname na pokraji chamtivosti, bohatstve, znovuzrodenie priateľstva a následná pomsta. Guľka v hlave je príbeh o priateľstve, o prekonaní ťažkých časoch vo vojne, a minulosti. Dosť možno je tento film jeden z najväčších filmou v kariére Johna Woo. PS: Film mi prekvapivo dal dávivý pohľad na vojnu 100 PERCENT. BEST MOVIES!!! ()

Ridick

john woo bol dakedy proste manik do massive slashing a vedel to na yvbornu, co potvrdzuje aj tato brutalna sekanica o nerozlucnom priatelstve, za kt. by nejeden aj zivot polozil, ak by nemal po ruke zlato. viete ono nam slovanom sa tazko pozera na to cinske preafektovane herectvo a ich mimicke vyrazy su smiesne, ale to co na nich obdivujeme, je ta killovacka a pompeznost, kedy nechyba aj 30 mrtvych na jeden zaber... urcite si to zasluzi pozornost kazdeho cinefila... ()

ja.rebel

Opravdu působivý snímek o přátelství, strachu i svědomí se spoustou překvapivých zvratů. Převážná část děje se odehrává ve válkou zmítaném Vietnamu. Přesto to není válka, která tu hraje hlavní roli. Ta jen podtrhuje drsnou atmosféru mezilidských vztahů. Tři kamarádi odcházejí z Hongkongu a jen dva z nich se vracejí zpět. Jen už jako nepřátelé na život a na smrt. ()

wipeout

Jediné čo ma ako tak zaujalo bol príbeh o troch "nerozlučných" priateľoch a o ľahkokorumpovateľnosti ľudí. Namiesto toho aby sa viac rozoberala práve tento aspekt filmu, tak sa na nás valia tony akcie ala Komando s nesmrteľnými hrdinami, ktorí aj po viacnásobných zásahoch do rôzbych častí tela su úplne fit. Hudba sa dokola opakuje, a celkovo zvuky patria k tomu najhoršiemu čo som mal možnosť. Veď výbuchy granátov, rakiet, mín dokonca aj sudov, proste všetkého čo môže ako tak účinne explodovať znejú úplne rovnako bez ohľadu nato kde vybuchujú. Keď ste mali možnosť hrať Tiberian Sun tak tie zvuky sú úplne identické.:) A čo sa dá povedať na lietajúce postavy zázračne sa vyhýbajúce guľkám, jednoducho všetci či už rákosníci alebo gangstri nemali práve presnú mušku počas natáčania ak by som to mal jemne nazvať, jedine tím američanom to ako tak išlo. No a herecké výkony? Pripadali mi hrozne skrečovité až predramatizované, ako keby sa snažil niekto vyjadriť lásku bez toho aby ju cítil. No to by už hádam aj na odôvonenie hodnotenia stačilo heh ()

cubajz

na čisté akční orgie mi to přišlo moc zdlouhavé, jinak kromě bílých holubic klasický John Woo, bohužel včetně příšerné hudby... ()

pakobylka

Je to proti všem pravidlům zdravého rozumu, naprosto bizarní a nereálné, ale zároveň ve stejné míře fascinující. V hektolitrech krve a nesmyslném množství pobitých nepřátel se přitom paradoxně ukrývá jasné poselství namířené proti násilí, válce a zabíjení - tak silné, že mě až mrazí. Navíc podané prostřednictvím hlubokého a bezvýhradného přátelství doslova až za hrob ... a zrady a odplaty přesně v hongkongském stylu. Takže 4* mu patří plným právem. ()

Juto

Je to typický film Johna Woo. Zdá sa, že v súlade s tým máme všetky štandardy jeho výtvorov na svojom mieste. Zločinci, tragédia, okázalé prestrelky a úžasné akčné sekvencie so vzťahovou drámou, ktorá sa odohráva uprostred toho. Toto všetko je tu a funguje to veľmi dobre. V podstate je to príbeh troch priateľov, ktorí spolu prechádzajú zločinom a vojnou, tragickým spôsobom menia ich dynamiku. 9/10 ()

okkac

Nejtěžší Wooův film na sledování. Oproti ostatním jeho filmům si zde akci neužíváte, ale trpíte s ní. Zde akce bolí a celý film je jedna velká deprese, hlavně v zajateckém táboře, který bude pro mnohé asi tvrdé sousto. ()

otík

Tak já vám nevím, mně to přijde jako docela prostá hongkongská střílečka, nevidím na tom nic geniálního. Asi jsem mistra Woo moc nepochopil. Ale na druhé straně - hodně drsné co se týká scén z Vietnamu a zabíjení zajatců, to bylo hodne drsné a smutné. ()