Forbidden Zone

Richard Elfman

Matthew Bright

Gregory Sandor

Danny Elfman

Pokud budete mít náladu na muzikálový snímek , u kterého si rozhodně budete moct říct: tak něco takového jsem ještě neviděl, Forbidden zone je jasná volba. Rozhodně se nedivím, že hned od svého uvedení se stal kultovním filmem a je to jeden z prvních velkých skladatelských počinů mistra Elfmana, který si celý snímek i napsal, složil a s rodinou a přáteli zahrál. Příběh je rozhodně hodně primitivní: v domě hlavních hrdinů se nachází vchod do jiné dimenze, kde vládne trpasličí král se svou ženou. Máme zde papundeklové kulisy, spoustu psycho písniček od skupiny Oingo Bongo a prapodivného humoru. V hlavní roli dospělí v rolí dětí, Satan Elfman, polonahá princezna, tancující žabák, nakreslená střeva, transučitelka a spousta dalších poměrně nenormáních lidí. Kdo si libuje v trashových filmech, bude převelice spokojen.(1.7.2008)

Naprosto ujetá a nemálo vtipná papundeklová (& tu a tam i nápaditě animovaná) anarchie! Přesně tak, anarchie - protože tady nikoho nezajímá, že královně vypadla koza, že stěny podzemí vlajou, že nůž zapíchlý ve stehně tam jednou je a jednou neni... nejenže to nikoho nezajímá, oni se v tom tvůrci dokonce vyžívají! Veselá a hravá polonahá děvčata, princezna ve spoďárech, žáby, trpajzlíci, zmalovaní negři, chlapec-slepice, zpívající Satan v bílym kvádru,... - prostě zábava, jak má být! Našlápnutý mix všeho možného od Pythonů po Waterse (a v průběhu natáčení zároveň přerod pošahaného "divadelního spolku" The Mystic Knights of Oingo Boingo v "seriózní kapelu" Oingo Boingo) - a to celé tak ujeté, jak jen to jde. Jsou filmy, na které označení "kult" sedne jak prdel na mísu - a Forbidden Zone je rozhodně jedním z nich!(21.2.2008)

Viděli jste někdy Rocky Horror Picture Show? Dobrá šílenost, co? Tak se připravte na podobně spanilou jízdu do Zakázané zóny! Do světa, který obývají nejrůznější bytosti a stvoření, jejichž hlavním jmenovatelem je hodně svérázná ujetost. V Zakázané zóně se hodně zpívá, tancuje, souloží a vůbec provádějí činnosti, které jsou lidem tak příjemné. Tak co, přidáte se taky? Titulky naleznete zde. 85%(14.6.2011)

To si takhle stáhnu nějaké sci-fi a dostane tohle. Sci-fi to není v žádném případě, je to úchylný, napůl kreslený muzikál, který je pro mě nehodnotitelný. Před lety se mi podobné nezávislosti líbily, dneska nad tím kroutím hlavou. Za pěkný kozy princezny, slizkého trpaslíka, přestřelku ve škole a pár písniček 3* ať tomu nekazím hodnocení.(16.1.2016)

• nooly

Když jsem viděl film poprvé, tak ve mně převládaly spíše negativní pocity, přišlo mi to jako velmi laciná středoškolská show. Po pár týdnech jsem se k němu vrátil a s odstupem se mi začal líbit, respektive jsem se vracel k dobrým scénám. Dominantou tohoto filmu je Elfmanova hudba, neskutečně kvalitní a nadčasová, tento počin byl hádám pro Dannyho odrazovým můstkem. Zbytek podle mého názoru za moc nestojí, ale aspoň se člověk může pobavit u podivně ujetého snímku.(10.12.2007)