Forbidden Zone

Richard Elfman

Matthew Bright

Gregory Sandor

Danny Elfman

Nízkorozpočtový nadšenecký počin rodiny elfmanových a kapely the oingo boingo je jednou veľkou surealistickou bizarnou cestou do šiestej dimenzie, guláš zvrátených vtipov, úchylných charakterov, perverzných scénok a politicky nekorektného humoru, šialených kostýmov a kulís a všetkého podobného, čo postpunková alternatívna kapela podivínov môže nasúkať do filmu, ktorý neberie ako vážne umenie ale ako jednu veľkú zábavu. určite pre užšiu cieľovú skupinu. Princezná je super :) Satan Danny Elfman skvelý a pieseň do tituliek báječná. A radosť odsledovávať všetky možné vplyvy ako je Gilliam a Monty Pythoni, Lynch, Alice Cooper, slapstick comedies a kopec iných . . .(1.5.2007)

To si takhle stáhnu nějaké sci-fi a dostane tohle. Sci-fi to není v žádném případě, je to úchylný, napůl kreslený muzikál, který je pro mě nehodnotitelný. Před lety se mi podobné nezávislosti líbily, dneska nad tím kroutím hlavou. Za pěkný kozy princezny, slizkého trpaslíka, přestřelku ve škole a pár písniček 3* ať tomu nekazím hodnocení.(16.1.2016)

• nooly

Když jsem viděl film poprvé, tak ve mně převládaly spíše negativní pocity, přišlo mi to jako velmi laciná středoškolská show. Po pár týdnech jsem se k němu vrátil a s odstupem se mi začal líbit, respektive jsem se vracel k dobrým scénám. Dominantou tohoto filmu je Elfmanova hudba, neskutečně kvalitní a nadčasová, tento počin byl hádám pro Dannyho odrazovým můstkem. Zbytek podle mého názoru za moc nestojí, ale aspoň se člověk může pobavit u podivně ujetého snímku.(10.12.2007)

Pokud budete mít náladu na muzikálový snímek , u kterého si rozhodně budete moct říct: tak něco takového jsem ještě neviděl, Forbidden zone je jasná volba. Rozhodně se nedivím, že hned od svého uvedení se stal kultovním filmem a je to jeden z prvních velkých skladatelských počinů mistra Elfmana, který si celý snímek i napsal, složil a s rodinou a přáteli zahrál. Příběh je rozhodně hodně primitivní: v domě hlavních hrdinů se nachází vchod do jiné dimenze, kde vládne trpasličí král se svou ženou. Máme zde papundeklové kulisy, spoustu psycho písniček od skupiny Oingo Bongo a prapodivného humoru. V hlavní roli dospělí v rolí dětí, Satan Elfman, polonahá princezna, tancující žabák, nakreslená střeva, transučitelka a spousta dalších poměrně nenormáních lidí. Kdo si libuje v trashových filmech, bude převelice spokojen.(1.7.2008)

S nulovým rozpočtem natočený film, který vznikl jako "vedlejší produkt" novovlnné kapely bratrů Elfmanových "Oingo Boingo" (která měla údajně složené muzikálové songy, ale chyběl jim k nim muzikál). Bývá často přirovnáván k "Rocky horror picture show", ale stejně tak se dá mezi vlivy zařadit třeba John Waters, možná i trochu David Lynch a určitě němé grotesky. Animované sekvence zas nezapřou inspiraci v Terry Gilliamovi. Každopádně jde o hodně ujetý a "politicky nekorektní" film. Pokud chcete, aby vás film pobavil, musíte si nejdřív zvyknout, že všechny postavy (ať už jde o rodinu Herkulesových nebo obyvatele šesté dimenze, která se nachází u Herkulesů ve sklepě) jsou nadstandardně šílené. Prim hrají trpasličí král šesté dimenze Fausto a jeho manželka (hraní Herve Villechaizem a Suzan Tyrrellovou, která byla jeho družkou i ve skutečném životě !!!), ale ani ostatní "herci" (z větší části členové a přátelé skupiny Oingo Boingo) se nedají zahanbit. Všechno drží pohromadě díky skvělým písním bratří Elfmanů (oba mají ve filmu minirole - Richard jako královnin masér a Danny jako zpívající Satan). Forbidden Zone není rozhodně film pro každého, ale příznivci podivných filmů se na něm jistě dostatečně vyřádí.(29.3.2006)