Rachel před Shanem odhalí krutou pravdu a svěří se Belindě, která se sama potýká se špatnými zprávami. Zatímco se Mossbacherovi snaží vypořádat s otřesným strachem, Quinn odhaluje velké životní plány. Armond už nemá co ztratit, a tak vydá na nekončící flám - a pomstí se své nemesis. (HBO Europe)

LachtanShows

Líbí se mi, že příběh končí úplně jinak, než nám tvůrci naznačí na jeho samotném začátku, nelíbí se mi ale, že je už u konce. Takovouhle (ne)idylickou dovolenou bych si formou seriálu dopřál mnohem delší. ()

Necrotongue

Přestože tvůrci seriálu finále zvládli, cítím lehké zklamání z toho, že poněkud rezignovali na černý humor (i když tu občasné záblesky byly). Jasně, epizoda byla dramatická až tragická, ale to je ta pravá chvíle pro černohumornění. To se za veselých situací dělat nedá. To bylo ale tím jediným, co mi narušilo celkový dobrý dojem ze závěrečného dílu. Pokud mě něco doopravdy mrzí, pak je to fakt, že si hosté nezaplatili delší pobyt. Já bych to s nimi v hotelu ještě vydržel. ()

Sany33

Príbeh: Rachel chce rozvod. Nikol konečne dala Markovi. Paula ako ombucmanka Havajského ľudu zlyháva na plnej čiare. Belinda má po snoch. Tanya sa zapletie s tuberákom. A v bedni skončí tá najmenej pravdepodobná osoba. Príbeh: Prisahám, že som sa dokázal šesť častí pozerať na Rachelin morálny a psychický rozpad a ona v poslednej minúte seriálu úplne otočí karty. Šesť hodín života som práve hodil do koša. Som neskutočne vytočený a dávam poslednej epizóde veľmi vysoké hodntenie iba skrz to, že zo mňa tieto emócie dokázal dostať. Lebo ak sa mi niečo nepáči nepozerám to ale tento seriál dokázal upútať moju pozornosť aj napriek tomu, že som naň neustále nadával a to je teda už niečo. 70% ()

vydumnica

Ako sa na finále patrí, Departures je najlepšia epizóda celej série, do 5* veľa nechýbalo.  Už teraz sa celkom teším na druhú sériu, aj keď namiesto krásneho a exotického prostredia Maui🏝, dostaneme "len" Sicíliu, aj keď aj tá je krásna. ()