Film o filmu: V síti

(TV film)
  • Slovensko V sieti - film o filme
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2020, 16 min

Dokument z přípravy a realizace projektu V Síti – dokumentu, který mapuje rizikové chování dětí na internetu, především na sociálních sítích. Film je také výpovědí o jednání a pohybu sexuálních predátorů, kteří zcela chladně využívají, zneužívají i vydírají nezletilé děti a dopouštějí se tak řady trestných činů. (Česká televize)

ostravak30

Já už jsem to zmiňoval V síti je marketingový projekt, který odhaluje něco, co všichni věděli, nebo to tušili a po tomto dokumentu se ti všichni tvářili zcela pohoršeně. Do té doby nikomu nevadila chatovací síť lide.cz, která fungovala dlouhé leta. Ať mi nikdo netvrdí, že si celý národ, včetně odborníků mysleli, že se na ni nepohybují úchyláci. Po odhalení musela stránka skončit a národ koukal jak z jara, že to snad ani není možné. A odborníci? Ti se chvástali: "My vám to říkali." Klasická česká povaha vyplula na povrch právě po zveřejnění dokumentu. Vždyť i jedna z hlavních aktérek tvrdí, že s tímto druhem obtěžování setkala. Tak ještě, že nám to Barča Chalupová a Vít Klusák odhalili, konečně se má národ nad čím pohoršovat, Zde se tedy alespoň dozvíme, jak vzniklo celé studio a jak složité bylo dokument natočit. ()