• topi

Tady je důkaz, že nejen dobří herci až na pár výjimek u nás už nejsou, ale i kvalitní moderátoři vymřeli. Potřetí s obtloustlým a trapným Koptou jsem už definitivně zabalil sledování dalších ročníku Českých lvů, protože úroveň, která kdysi byla jejich součástí spadla až na samé dno zapáchající žumpy. Tragédie tohle sledovat, vsuvky, které měly působit vtipně vyzněly kamsi do míst, kde končí smysl a cit pro umění. Tohle je z velké části bezpohlavní panoptikum "umělců", kteří by rádi umělci byli, ale nikdy jimi nebudou. I bez publika v sálu, které ani nijak nevadilo že tam není, alespoň nebyly vidět ty znuděné xichty jako v posledních letech, tak to nestálo za nic. Ceremoniál pro novodobou filmařskou školu? Haha, tak to potom jo. Když dostal Mádl cenu za nejlepšího herce ve vedlejší roli a šel na scénu děkovat, vypnul jsem televizor. Fuck off!!!(7.3.2021)

• Sarkastic

Úvod stejně jako loni příjemně potěšil. Přesto bez těch pohledů do publika to bylo letos zvláštní, ovšem s výjimkou chybějícího potlesku spíš snesitelnější. Každopádně, když by se člověk chtěl užuž radovat, že účinkující (i když bohužel ne všichni) neřeší politiku (a tendenční vyrovnávání se s českou historií), dostane jako facku do tváře nadužívání Covidu (ne, nemyslím si, že to bylo zrovna v tomto typu pořadu patřičné). Humoru bylo naopak ze strany protagonistů méně a spíš se o ně měly starat cesty autem (slabší i lepší scénky, ale Pokorná jako řidička či vůz vezoucí hudební skladatele přece jen pobavily), vyloženě zklamaly asi jen Nováková a (sjetá?) Bartošová. Kapela Hm… byla v pohodě, Kopta podával svůj standard. A zcela neprofesionální Křížková („Slušnost na prvním místě!“) byla zdaleka největším průserem večera (příští rok už bez ní, prosím!). K samotným oceněním asi bez komentáře, snad jen s povzdechem, že od vyhlášení nejlepšího Střihu jsem pochopil, kudy že se budou letošní Lvi ubírat…oproti loňsku krok zpět, snižuju na 2*.(7.3.2021)

• Marze

Překvapení v uzavřeném kině začalo nadějně. Pak už bylo jen několik miniskečů. Partnerka Silvie Michajlova to na pódiu pražského Rudolfina vystihla, když řekla, že nebude třeskutě vtipná, zato bude stručná. Bylo to takové unylé včetně děkovaček zdravotníkům, kteří se v přímém přenosu zalekli současnou situaci zkritizovat, stejně jako umělci krizový stav oboru. A jestli někdy pandemie skončí a probudíme se z noční můry, většina z nás bude potřebovat pozitivní filmy nebo psychoterapii. Většina dokumentů byly portrétní filmy a medailonky. Oživením bylo hlasování pro dokument V síti. Shrnutí: Český lev - šest získala Krajina ve stínu od Bohdana Slámy. Snímek roku je Šarlatán od Agnieszky Hollandové. Má pět cen. Herci roku - Magdaléna Borová , Ivan Trojan.(8.3.2021)

Bylo to depresivní a nikdy bych nečekal, že mi plný Rudolfinum nacpaný sereblitama bude chybět. Kopta byl prozatím v rámci Českých lvů nejvíc snesitelný, Hynek Bočan mě upřímně dojal a i když se to občas neobešlo bez lehkých chyb bizardních výjevů a technických chyb na facku, vlastně mi to celý přišlo paradoxně jako nejlepší ceremoniál Českého lva od roku 2014. Smutné.(6.3.2021)

Protože bychom tu měli hodnotit pouze úroveň zpracování samotného ceremoniálu, musím konstatovat, že v rámci velmi omezených možností se přímý přenos povedl nejlépe, jak mohl. Kopta se snažil, jeho spolukolegyně u rozhovorů potěšila už méně. Předávání ale odsýpalo bez zbytečných vsuvek a vrcholem večera byl pochopitelně dojemný výstup pana Hynka Bočana. Nedá mi to ale postesknout si nad vyzdvihováním "Krajiny ve stínu" a nad naprostým opominutím "Princezny zakleté v čase" (bodík alespoň za Elišku Křenkovou v zábavných předtáčkách).(9.3.2021)