Mladá dívka Juanita (Dorothy Burgessová), která žije na tropickém ostrově Sv. Kryštof v Antilách, ztratí své rodiče při rituálech vúdú. I když se jí podaří z ostrova uniknout, prokletí je přeneseno i na ni. Už jako dospělá stále cítí silné nutkání vrátit se na ostrov a čelit své minulosti. Její manžel (Jack Holt), dcera a chůva (Fay Wrayová) jedou s ní, ale jakmile se Juanita ocitne na ostrově, místní obyvatelé si ji ztotožní s postavou vúdú bohyně. Tím začne její nevyhnutelný pád do tenat šílenství, které má katastrofální důsledky pro celou její rodinu . (Oktavianus)

strougy

Další z mnoha dobových exemplářů tajemných příběhů s voodoo tématikou, jež jsou dnes obvykle zajímavé pouze jako záznamy tehdejšího nazírání na černošské obyvatelstvo, jež se dělí do pouhých dvou kategorií. Buď zde figurují v pozadí jako nemluvná, avšak děsivá síla vykonávající prastaré obřady černé magie, nebo mají kladnou úlohu sluhy (případně služebné), který je například zde roztomile rozšafný a zcela podřízený touze ve všem vyhovět svému "nadřazenému" bílému pánovi. Nic víc. Black Moon je navíc ještě lehce netradiční závěrem, který se svou určitou nejednoznačností vyjímá z tradice, ovšem ani tak se nejedná o film, kvůli kterému by kdokoli měl obětovat hodinu svého drahocenného času. Slabé 2*. ()

Oktavianus

Pěti, resp. šestibodová stupnice je hrozně málo. Včera jsem dal čtyři hvězdy The Black Cat, jejíchž kvalit Black Moon nedosahuje, ale zároveň jsem dal tři zasloužené hvězdy i třeba Kongu, a to je tento film lepší. Tudíž jako vždycky budu černobílým kouskům nadržovat a zaokrouhlím nahoru. Film to totiž je velmi dobrý - temný, mrazivý, s všudypřítomným duněním vúdú bubnů. Nevýrazného Jacka Holta skvěle doplňují překrásná Fay Wrayová a přitažlivá Dorothy Burgessová. Jak se děj postupně noří do nitra džungle na Sv. Kryštofu, houstne i atmosféra. Tajuplná minulost manželky hlavního hrdiny pomalu a skrytě vyvstává na povrch až do tragického rozuzlení. Při útoku sekty domorodců jsem byl napnutý a závěr si vysloveně užil, takže nakonec moje čtyři hvězdy nejsou o tolik slabší. Nesouhlasím s kolegou Strougym, že je to ztráta času, za zhlédnutí Black Moon určitě stojí. A já se na to asi kouknu i dvakrát. ()

pornogrind

Juanita má temnou minulost spjatou s ostrovem Sv. Kryštof. Tu však nezná ani její manžel. Ostrov Sv. Kryštof a jeho obyvatelé praktikující černou magii a voodoo jí přitahují natolik, že všichni brzy poznají její tajemství a to proč jí to k ostrovu tolik přitahuje. A bude to(pro někoho) mít nedozírné následky. Díky své stopáži film velice rychle uteče. Nechybí napětí a díky všudypřítomnýmu dunění bubnů v pozadí má snímek i takovou mrazivou atmosféru. K tomu Jack Holt, Fay Wray a Dorothy Burgess v hlavních rolích. Navíc mám pro filmy s voodoo tématikou slabost. A tenhle je celkem povedenej. Lepší 3hvězdy ()

Campbell

Černá magie, voodoo je svinstvo, já to říkám pořád. A věděly to i ve 30 letech. Tenhle film mě celkem mile překvapil skupina lidí včetně krásky Wray jdou pomoct lidem na jakýsi ostrov a tady se provádí voodoo. Jak jsem řekl film mě překvapil, má solidní atmosféru tajemna, obstojný herce a celkem děsivé bumbnování. Je tu sice dost hluchých míst ale celkově se mi film hodně líbil, ten příběh byl dost tajemnej a dokázal udržet diváka v napětí. ()

• Jazyk, kterým domorodci ve filmu mluví, je kreolština. (Oktavianus)
  • Ve Velké Británii film v roce 1934 odmítli uvádět v kinech. (Oktavianus)