poster

Black Moon

Horor

USA, 1934, 68 min

 • Oktavianus
  ****

  Pěti, resp. šestibodová stupnice je hrozně málo. Včera jsem dal čtyři hvězdy The Black Cat, jejíchž kvalit Black Moon nedosahuje, ale zároveň jsem dal tři zasloužené hvězdy i třeba Kongu, a to je tento film lepší. Tudíž jako vždycky budu černobílým kouskům nadržovat a zaokrouhlím nahoru. Film to totiž je velmi dobrý - temný, mrazivý, s všudypřítomným duněním vúdú bubnů. Nevýrazného Jacka Holta skvěle doplňují překrásná Fay Wrayová a přitažlivá Dorothy Burgessová. Jak se děj postupně noří do nitra džungle na Sv. Kryštofu, houstne i atmosféra. Tajuplná minulost manželky hlavního hrdiny pomalu a skrytě vyvstává na povrch až do tragického rozuzlení. Při útoku sekty domorodců jsem byl napnutý a závěr si vysloveně užil, takže nakonec moje čtyři hvězdy nejsou o tolik slabší. Nesouhlasím s kolegou Strougym, že je to ztráta času, za zhlédnutí Black Moon určitě stojí. A já se na to asi kouknu i dvakrát.(24.9.2013)

 • Campbell
  ****

  Černá magie, voodoo je svinstvo, já to říkám pořád. A věděly to i ve 30 letech. Tenhle film mě celkem mile překvapil skupina lidí včetně krásky Wray jdou pomoct lidem na jakýsi ostrov a tady se provádí voodoo. Jak jsem řekl film mě překvapil, má solidní atmosféru tajemna, obstojný herce a celkem děsivé bumbnování. Je tu sice dost hluchých míst ale celkově se mi film hodně líbil, ten příběh byl dost tajemnej a dokázal udržet diváka v napětí.(27.11.2013)

 • strougy
  **

  Další z mnoha dobových exemplářů tajemných příběhů s voodoo tématikou, jež jsou dnes obvykle zajímavé pouze jako záznamy tehdejšího nazírání na černošské obyvatelstvo, jež se dělí do pouhých dvou kategorií. Buď zde figurují v pozadí jako nemluvná, avšak děsivá síla vykonávající prastaré obřady černé magie, nebo mají kladnou úlohu sluhy (případně služebné), který je například zde roztomile rozšafný a zcela podřízený touze ve všem vyhovět svému "nadřazenému" bílému pánovi. Nic víc. Black Moon je navíc ještě lehce netradiční závěrem, který se svou určitou nejednoznačností vyjímá z tradice, ovšem ani tak se nejedná o film, kvůli kterému by kdokoli měl obětovat hodinu svého drahocenného času. Slabé 2*.(10.6.2013)