Chubbchubbs!, The

Chubb Chubbs

Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2002, 6 min

Eric Armstrong

Jsou krátkometrážní filmy, které můžu vidět znovu a znovu (Dva mrazíci, For the Birds, Oktapodi, One Man Band, Vincent, atd.). Pak jsou filmy, které mě zaujali zpracováním a myšlenkou (Možnosti dialogu, Logorama, Luxo, Kiwi!, atd.). Třetí velkou skupinkou jsou pro mě humorné oddechovky, ke kterým se ale nevracím a mají jen odlehčit čas (Mater and the Ghostlight, No Time for Nuts...). A přesně sem The Chubbchubbs patří. Animace je taková, no prostě sterilní, a příběh sice hravý, lehký, ale nic nového nepřinášející a zas taková sranda to taky není.(7.7.2010)

Kdo by to byl řekl že takové roztomilé žluté chlupaté kouličky....no nebudu tu prozrazovat pointu že? Každopádně další povedený, nápaditý, skvělý kraťas. Tak to vypadá, že když jsem na tu spoustu perfektních kraťasů narazila, asi si s nima už nedám pokoj. Btw. chudák zpěvačka. Možno vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=HO3tscCAVJ8(9.9.2012)

Fakt nechapu, jak tahle kokotina mohla dostat oskara. Divne plasticky vypadajici animace, uchylackej pribeh, ve kterym se motaj postavy ze Star Wars a kdyz se konecne na scenu dostanou Chubb Chubbsove, tak to skonci. A je s podivem, ze i pres tu hromadu odkazu na znamy filmy, to neni skoro vubec vtipny.(25.2.2010)

Počítačově dělané filmy mi většinou nesednou. Je to proto, že producenti se ze svého produktu vytřískat maximální zisk a tak se snaží vždy oslovit co největší okruh diváků. V takovém produktu pak samozřejmě není prostor pro nějaké umění. Ale The Chubbchubs jsou natočeny dosti svérázným způsobem. Tento kraťas je lepší než většina celovečeráků. Možná to je proto, že je krátký a není v něm čas pro sentiment a možná je to jen režisérem. Každopádně prima pět minut.(1.12.2006)

Hlavnou prednosťou tohoto krátkeho animovaného filmu sú postavičky, ktoré v ňom učinkujú. V bare nájdeme pohodlne si posedávať a popíjať koktail Votrelca, kúsok ďalej sa pretláča Deart Vader s Yodom, neskôr sa na scéne objaví aj Jar-Jar-Binks. Osobitnú kapitolu potom tvoria kuriatka, ktoré my s časti pripomínali Gremlins a ktoré rozhodne nevyzerajú tak nevinne, ako sa na prvý pohľad zdá a s ChubbChubbs, ktorý my mierne prípomínali Predátora si vedia naozaj ľahko poradiť. Film bol ocenení Oscarom a bol tiež nominovaní na cenu BAFTA a na Zlatého medveďa na filmovom festivale v Berlíne, podľa mňa sa však o nijak výnimočné dielo nejedná. Rozhodne nenudí, je však štandartne vtipný, avšak aj dosť predvídateľný bez náznaku nejakej pointy, ale dá sa tiež povedať, že o ňu asi ani tvorcom veľmi nešlo.(14.12.2007)