poster

Lepší zítřek

 • Hong Kong

  Ying xiong ben se

 • Hong Kong

  英雄本色

 • Hong Kong

  Ying hung boon sik

 • Slovensko

  Lepší zajtrajšok

 • Velká Británie

  A Better Tomorrow

Akční / Krimi / Drama

Hong Kong, 1986, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hopper
  ****

  Hmmmmm. Zvláštne. Pod pojmom John Woo by človek tak akosi čakal nonstop heroic bloodshed, ale ne-ne. Tak čierno-biele to nie je. Práve naopak. Akcie je tu skôr poskromne, viac-menej len asi 3 poriadnejšie orgie a medzitým dráma a riešenie vzťahov v rodine medzi 2-oma bratmi na opačnej strane zákona. Takže ten, kto ide radšej na vec hneď, ten nech si pozrie skôr Hard boiled. Inak herecké výkony - ázijský štandard, ktorý tiež nemusí komukoľvek sedieť a aby bol dojem dokonalý, dokresľujú ho čínske pop-songy. Ničmenej, pre istú fascináciu, ktorá ma držala až do konca, dávam za 4.(21.10.2007)

 • Aky
  *****

  Dramatický příběh je chytře vedený, člověka zajímá, jak to scénárista a režisér zakroutí dál, a musím říct, že pro mne mnohdy opravdu překvapivě. Akční scény jsou, smíří-li se člověk s dávkou nadsázky, s níž poetika filmu pracuje, opravdu povedené a linie vývoje vztahu dvou bratrů a linie měnícího se přátelství dvou hlavních hrdinů mne oslovily vůbec ze všeho nejvíc. Malinko mi vadily přece jen trochu příliš mravoučné sentence, zvláště v závěru filmu. Určitě by prospělo, kdyby režisér uvěřil, že divákovi také něco dojde samo.(9.8.2010)

 • GodComplex
  ***

  John Woo se musel nejprve poradne rozehrat a narysovat sve trademarky krvave kropicky v baletnim stylu a hromadou mrtvych. Plne rozvinuti techto vyvrazdovacich ambici melo ale prijit az o rok pozdeji. Pribeh okolo je zde navic kapku nudny a do Wooova vrcholoveho kousku The Killer to ma jeste hodne daleko. Yun-Fat Chow se sirkou v puse je ale ukazkove cool uz zde a prestrelka s Berettama v kvetinacich a prostrelenym kolenem patri k tem vylozene vystavnim. "Yes. I am God. You're one. A god can be human. A god is someone who controls his destiny." 5/10(8.6.2010)

 • Superpero
  *****

  John Woo je opravdu mistrovský režisér (už mě přijde trapný to furt opakovat ale je to tak). V lepším zítřku vsadil ještě víc na příběh než jindy a akčních scén nám trochu ubylo. Výsledek vůbec není na škodu a film je velice koukatelný a "woovsky" dojemný. Ti Lung je opravdu sympaťák a když je jeho parťák samotný Chow Yun-Fat tak není co řešit.(11.6.2005)

 • EdaS
  *****

  Čeho si na hongkongských filmech Johna Woo vážím nejvíc je jeho schopnost vyprávět emocionálně silná dramata, přičemž akce (jakkoliv brilantní či krvavá) je jejich přirozenou součástí - čili nevyčnívá, nesledujete film jen kvůli ní. Lepší zítřek snad do akčních filmů ani řazen být nemá, jde tam hlavně o to drama hlavních postav. Síla přátelství a rodinných vztahů - to je to, co Woo řeší. Klasika.(29.12.2006)

 • - Snímka je vedená ako číslo 2 na zozname Najlepších 100 čínskych filmov. (beso74)

 • - Anglický titul filmu A Better Tomorrow vznikol z prekladu titulu piesne spievanej dvomi deťmi (v mandarínskej čínštine) niekde uprostred filmu. Túto pieseň majú vo zvyku spievať v Číne na Silvestra. (beso74)

 • - Počet mrtvých: 62. (Gastovski)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace