Epizody(8)

Členky dievčenskej skupiny z 90. rokov sa rozhodnú obnoviť kariéru. Sú z nich síce dospelé ženy, ktoré sa snažia žonglovať medzi manželmi, deťmi, prácou, financiami a starnúcimi rodičmi, no ich hudobný sen nikdy nezomrel. (dwdb)

Trailer

snaked

4-5 // Bála jsem se hodně, ale zbytečně. Je to opravdu vtipná záležitost, plná odkazů, ty texty šíleně chytlavých a vlezlých songů jsou tak promyšleně blbé, že to je prostě geniální ("Gonna be famous 5eva, cause forever's too short, so what are you waiting five? Girls5eva", "We're dream girlfriends, cause our dads are dead, so you never have to meet them, and gеt asked why you left school"). Velmi doufám ve 2. řadu! (update 14. 6.: BUDE!!) https://www.vulture.com/article/girls5eva-pop-songs-behind-the-music.html ()

kockodan

Má to rukopis Fey, i když to ona sama nenapsala, jen exekutívně produkovala. (O jejím účinkování v mini roli Dolly Parton nebudu ani mluvit - to byl miss a trapas, který si Tina Fey mohla odpustit).  Osvědčilo se mi zde pravidlo tří epizod, a naštěstí to po tragickém pilotu a kulhající druhé epizodě nabralo nějaké zajímavé obrátky a stalo se to koukatelné ve třetí epizodě, proto jsem se rozhodl to dokoukat celé. Je to klasický fast paced goofy, slapstick, nonsense, ad absurdum vyhnaný humor, který známe již z 30 Rock, a pod. seriálů. Koukat se na to dá, někdy se ale postavy pitvoří ve snaze o výrobu komična za každou cenu, až moc. Někdy to byla dost křeč, a proto jen 40%. V paměti tenhle seriálek moc neutkví. Musím ale jednoznačně pochválit jakoukoliv absenci wokenessu a feministického preachingu, který by se dnes u amerického seriálu o čtyřech čtyřicátnicích dal s téměř jistotou očekávat. ()