Akčný balet, pri ktorom namiesto činelov cinkajú na podlahe vystrelené nábojnice, kde namiesto bubnov cvakajú zarážané zásobníky a namiesto huslí znie zvuk striekajúcej krvi.Trojica "hrdinov" prvého dielu sa síce na konci zmenila na dvojicu, ale to neznamená nič, čo by sa nedalo napraviť. Najmä, keď sa ukáže, že Mark Gor mal brata Kena. Ten má síce v New Yorku reštauráciu, ale keď sa do hry dostane mafia, šialený boss, mŕtve dievča a bývalí priatelia jeho brata, musí vziať do ruky namiesto varešky zbraň. A dokáže to rovnako dobre ako jeho brat... (oficiální text distributora)

Superpero

Dvojka je taková svižnější. V prostředku filmu má sice akční scény hlavně Chow Yun-Fat (což mi neva), ale ta konečná přestřelka... takovej hardcore nebylo ani Hard Boiled s Killerem dohromady. Všichni tu hrají stejně jako v jedničce tzn. dobře, ale Chow Yun-Fat jelikož hraje svý dvojče je strašnej showman (když se chystá vybouchnout tu vilu a dává granáty na tu miniváhu). Prostě super a ještě jednou musím pochválit závěrečnou přestřelku (a granátovku). ()

B!shop

Tady uz je Woo precejen zkusenejsi a je to na filmu videt. Nejvetsi problem filmu je Chow Yun-Fat, kterej v minulym dile zemrel a tak se muselo nejak chytre vymyslet, jak ho vratit, kdyz se stal hvezdou. Nastesti nezvolili moznost, ze by obziv, takze bratr dvojce je docela dobrej napad, ale kuli tomu je dej misty krapet zmatenej a je tu zbytecne moc postav. Ale jinak je pribeh docela dobrej, jak se postupne vsichni zamotavaj zpet mezi triady. Ve filmu je vic akce, vic krve a to by samo o sobe stacilo na 5*, jenze pak pride zaverecnejch 15 minut, kdy de Chow a kamaradi vycistit barak a to je naprosto neskutecnej masakr, jenom za nej by si film zaslouzil tech 5*. Nechci film srovnavat s prvnim dilem, kazdej ma co nabidnout a oba sou skoro na stejny urovni, takze tezko rict, kerej je lepsi, me se libily nastejno. ()

Shit

Druhej díl mi po většinu doby přišel o něco málo slabší než jednička, i když je pravda, že děj se zdá být promakanější, nicméně mě to tak nebavilo a docela znatelně mi tu chyběl Mark(Chow Yun-Fat) a jeho cool drsná image, ovšem Woo asi vytušil že bez Chowa to nepůjde a tak ho do filmu celkem chytře, i když dost jednoduše, zase dostal a mohlo začít závěrečný peklo, kde se naprosto, ale fakt úplně totálně rozmasakruje velký sídlo až po strop naladovaný tak 200 zabijákama a já byl nakonec snad i spokojenější než u jedničky, jelikož pohled po závěrečným masakru na podlahu pokrytou krví a mrtvolama, byl fakt impozantní ()

Cervenak

Síce dejovo jednoduchšie a nie až také vyhrotené ako prvý diel, ale zato výrazne lepšie zrežírované (toto už je Woo v klasickej podobe), prirodzenejšie zahrané (predsa len mi Chowovo prehnane fyzické herectvo v jednotke trochu vadilo) a celkovo hladšie a dynamickejšie. Nuž a tie záverečné jatky... tie sú proste NEUVERITEĽNÉ! Nie je tu síce viac mŕtvych ako vo finálových showdownoch v Killerovi alebo Hard Boiled, ale zabíja sa rýchlejšie, hromadne, krv čliape na všetky strany, dojem ukrutného masakru je proste intenzívnejší ako v nasledujúcich woo-ovkách. ()

Lacike

Po dokonalej jednotke je dvojka pre mna v mnoho ohladoch sklamanim. Uspokojilo ma len pokracovanie surodeneckej linie. Tentoraz uz su udobreny a spolupracuju v utajeni na jednom pripade, ale stastie v HK filmoch netrva večne. Popri ich linii, ktora ma bavi tu je dalsia a dost dlho samostatne oddelena linia odohravajuca sa v USA v ktorej sledujeme Markovho identickeho brata Kena, ktoreho hra prekvapivo znova Chow Yun-fat. Nejak proste museli znova priviest Chowa na scenu a smrt postavy nie je v HK prekazkou. :) Bohuzial Kenova linie ma prilis nezaujala. Samotny Ken je prilis extrovertny a to jeho neunosne dlho trvajuce staranie sa o otraseneho Dean Sheka islo mimo mna. No a na konci, ked sa tie dve linie spoja a vsetci spolu pôjdu vystrielat zaporakove sidlo, tak mi to prislo take chladne. Vsetci dokopy nepôsobia ako zohrata banda u ktorej chapem ich motivacie, ale ako skupina ludi, ktora sa nahodou dala dokopy. Necitil som medzi nimi ten kamaratsky cit. Samotne prestrelky su velkolepejsie, ale zo vsetkych Wooovych filmov mi pripadaju najslabsie. Vsetko vsadil na velkolepost, ale chyba im poriadna prepracovanost a miestami nie su ani prilis prehladne. Herecke obsadenie je take priemerne. Ti Lung a Leslie Cheung ako bratia su stale skveli. Chow Yun-fat ma vynimocne prilis nebavil. Dost prekvapil komik Dean Shek v dramatickej ulohe. Jeho linia ma sice nenadchla ale vykon podal paradny. Zaporaci su taki tuctovi sefovia v pozadi. Akurat zaujme ich poskok - spickovy zabijak so svojim vlastnym kodexom cti. Ale ani ten este nie je tak prepracovany a pôsobivy ako v neskorsich Woovych filmoch. Hudba opakuje motivy z jednotky, takze je rovnako dobra. Takze dvojka mi celkovo pripada o dost slabsia. Najlepsie by bolo, keby sa Woo vyhol snahe vratit do filmu Chow Yun-fata a naplno sa sustredil na pribeh dvoch bratov. Napriek tomu je vysledok slusny nadpriemer, ktory sa oplati vidiet. 6/10. ()

• Při sestříhávání filmu se objevily první spory mezi režisérem Johnem Woo a producentem Tsui Harkem. Týkaly se zejména některých scén, které chtěl Woo dát do filmu, zatímco Hark je nechtěl a dokonce chtěl vystříhat některé režisérem vložené scény do finální verze filmu. Podobný případ nastal o dva roky později při sestříhávání filmu The Killer (1989), také režírovaný Johnem Woo. (tequilla)
  • Pokračování vzniklo na základě toho, že v té době měl herec Dean Shek (Johnny Lung) velké dluhy. Podobný proces se opakoval o dva roky později ve filmu Just Heroes (1989) částečně režírovaný Johnem Woo. (tequilla)
  • Film byl proslulý kaskadérskými nehodami. Chow Yun-Fat (Ken Gor) byl téměř vyhozen do povětří, když výbuch za dveřmi sídla byl silnější, než se očekávalo. Herec si při tom spálil některé vlasy. Záběr ve filmu je jeho skutečnou reakcí. Režisér Ronny Yu ve filmu dělal kaskadéra ve scéně ve skladu. Vykroutil si záda poté, co uklouzl na vodní louži, když nesl herce Deana Sheka (Johnny Lung). Pak kaskadér, který zaskakoval za Leslieho Cheunga (Kit) ve scéně, kdy provádí skok na motorový člun, dopadl špatně a zlomil si nohu. (tequilla)