Lepší zítřek 2

John Woo

Horace Wong

Hark Tsui

David Wu

Příslovečný krvavý balet se u Johna Woo objevil dle mého až ve dvojce Lepšího zítřku. Co na svého předchůdce ztrácí po stránce příběhu, dohání nadživotní akcí, hlavně v závěru. Některé dějové zvraty jsou však vyloženě na pováženou (už třeba to, jak se vyřešil návrat Chow Yun-Fata) a brání mi v pětihvězdičkovém ohodnocení. Na druhou stranu, kdybych měl tenhle film srovnávat s tím, co Woo natočil v Hollywoodu...(30.12.2006)

Woo to vyskúšal a zistil, že by to chcelo asi aj troška hutnejší príbeh, ktorý mi však v jednotke nechýbal a dvojke mierne uberá na atraktívnosti. Týmpádom sme aj ukrátení o Chowovu postavu, tentokrát Ken, čo je najväčšia škoda. Inak ide však o ďalšiu zbesilú pecku, ktorej podobnosti už (asi) odzvonilo. 80%.(24.10.2007)

Hard-Boiled a Killer mi od Wooa sedli daleko víc, i tak je to ale docela pecka. Příběh sice nic moc a ta linie v Americe mě spíše nudila,jinak si ale není na co stěžovat. Akce je totiž opět parádní a závěrečná akce ve vile nemá chybu. U tý jsem doopravdy jenom koukal s otevřenou pusou a díky ní jsem filmu odpustil i mnoho chyb.(10.8.2009)

Pokračování je lepší nežli už skvělý první díl. Chow Yun-Fat se vrací, ale do role bratra postavy kterou hrál v prvním díle. Zápletka je o něco složitější, ze začátku rozdělená na několik souvisejících linií a už se nesoustředí jen na hlavní postavy dvou bratří z prvního dílu a přidává k nim čtvrtou hlavní postavu. Opět se akce i příběh nese v podobném stylu, který nasadila jednička a ještě více se tlačí na plyn a ke konci Woo rozpoutá totální krvavá jatka, která jsou hotový orgasmus a pomyslný svatý Grál akčních filmů.Stejně jako u prvního dílu, tak tento samozřejmě, také doporučuji fanouškům Woo stylu. Konečná scéna za 100%. Celkově 87% P.S. Film obsahuje nejgeniálnější scénu s pomerančem, jaká se kdy natočila.(22.1.2016)

Film od začiatku do konca preplnený neodolatelným heroizmom, úžasnou akciou a hektolitrami krvi. Trio Dean Shek-Ti Lung-Chow Yun Fat (na Leslieho Cheunga taktiež netreba zabúdať) je až dojímavo dokonalé a predovšetkým Chow Yun Fat si svojho typického pištoľníka nikdy neužíval tak ako práve v tomto filme. Užite si to aj vy. Takéto filmy sa už netočia (a bohu žiaľ asi už nikdy nebudú). Ďalší veľký rest splnený. (10/10)(16.12.2008)

• - Počet mrtvých ve filmu je 199. Ken (Yun-Fat Chow) jich zabije 78. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Při sestříhávání filmu se objevily první spory mezi režisérem Johnem Woo a producentem Tsui Harkem. Týkaly se zejména některých scén, které chtěl Woo dát do filmu, zatímco Hark je nechtěl a dokonce chtěl vystříhat některé režisérem vložené scény do finální verze filmu. Podobný případ nastal o dva roky později při sestříhávání filmu The Killer (1989), také režírovaný Johnem Woo. (tequilla)