Reklama

Reklama

Akčný balet, pri ktorom namiesto činelov cinkajú na podlahe vystrelené nábojnice, kde namiesto bubnov cvakajú zarážané zásobníky a namiesto huslí znie zvuk striekajúcej krvi.Trojica "hrdinov" prvého dielu sa síce na konci zmenila na dvojicu, ale to neznamená nič, čo by sa nedalo napraviť. Najmä, keď sa ukáže, že Mark Gor mal brata Kena. Ten má síce v New Yorku reštauráciu, ale keď sa do hry dostane mafia, šialený boss, mŕtve dievča a bývalí priatelia jeho brata, musí vziať do ruky namiesto varešky zbraň. A dokáže to rovnako dobre ako jeho brat... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (120)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Po dokonalej jednotke je dvojka pre mna v mnoho ohladoch sklamanim. Uspokojilo ma len pokracovanie surodeneckej linie. Tentoraz uz su udobreny a spolupracuju v utajeni na jednom pripade, ale stastie v HK filmoch netrva večne. Popri ich linii, ktora ma bavi tu je dalsia a dost dlho samostatne oddelena linia odohravajuca sa v USA v ktorej sledujeme Markovho identickeho brata Kena, ktoreho hra prekvapivo znova Chow Yun-fat. Nejak proste museli znova priviest Chowa na scenu a smrt postavy nie je v HK prekazkou. :) Bohuzial Kenova linie ma prilis nezaujala. Samotny Ken je prilis extrovertny a to jeho neunosne dlho trvajuce staranie sa o otraseneho Dean Sheka islo mimo mna. No a na konci, ked sa tie dve linie spoja a vsetci spolu pôjdu vystrielat zaporakove sidlo, tak mi to prislo take chladne. Vsetci dokopy nepôsobia ako zohrata banda u ktorej chapem ich motivacie, ale ako skupina ludi, ktora sa nahodou dala dokopy. Necitil som medzi nimi ten kamaratsky cit. Samotne prestrelky su velkolepejsie, ale zo vsetkych Wooovych filmov mi pripadaju najslabsie. Vsetko vsadil na velkolepost, ale chyba im poriadna prepracovanost a miestami nie su ani prilis prehladne. Herecke obsadenie je take priemerne. Ti Lung a Leslie Cheung ako bratia su stale skveli. Chow Yun-fat ma vynimocne prilis nebavil. Dost prekvapil komik Dean Shek v dramatickej ulohe. Jeho linia ma sice nenadchla ale vykon podal paradny. Zaporaci su taki tuctovi sefovia v pozadi. Akurat zaujme ich poskok - spickovy zabijak so svojim vlastnym kodexom cti. Ale ani ten este nie je tak prepracovany a pôsobivy ako v neskorsich Woovych filmoch. Hudba opakuje motivy z jednotky, takze je rovnako dobra. Takze dvojka mi celkovo pripada o dost slabsia. Najlepsie by bolo, keby sa Woo vyhol snahe vratit do filmu Chow Yun-fata a naplno sa sustredil na pribeh dvoch bratov. Napriek tomu je vysledok slusny nadpriemer, ktory sa oplati vidiet. 6/10. ()

Iroquaise 

všechny recenze uživatele

vedle vynikajících momentů jsou místa takřka nekoukatelný.........vstup do filmu je skvělej...neakční, ale výborně natočenej, hladce setříhanej a melodickej...finální řež je parádně špinavá a syrová...a světe div se - vtipná.....z dalších scén stojí za zmínku smrt jednoho z bratrů.......v první třetině mě Woo baví jako vypravěč...líbí se mi, jak používá zkratky a vsuvky - ať už flashbacky nebo paralelní děje...narozdíl od jedničky mi film přijde formálně sofistikovanější...hlavně kamerově...větší využití detailů...míň skoků z celků na polodetaily - při snímání postav atd.....malé peklo nastává v americký části, kde mam pocit, že se jenom blbě opisuje....kopírují se modelové scény, které tvůrci někde viděli.........emotivita mi nevadí, ale musí být dobře připravená...ale Woo si vyloženě podkopává sesli...na jednu stranu vypráví zkratkou a na druhou chce jít emocionálně do hloubky...výsledek je místama fakt plytkej, blbě patetickej a infantilní......nejhorší na tom je snaha za každou cenu vytvořit ságu...ono se to ve výsledku podaří, ale než se uspokojivě vyklene oblouk příběhu, musíte projít řadou věcí, které se zjevně scénáristovi momentálně jen tak dostaly pod ruku...slepenec konstruovaných motivů, výpustek nebo absurdních novinek, které se zrovna hodí do krámu.......znovunasazení Chow Yun Fata jako zapomenutého dvojčete zesnulého hrdiny z jedničky je sice konstrukt jak prase, ale to bych odpustil...přece jen jde o populární figuru, kterou chce divák vidět...(blablabla...Arnold se taky vrátil v Terminátorovi...byť o něco chytřeji )...ale postavy a motivy na něj nabalený jsou povrchní a nedohraný..........samostatnou kapitolu si zaslouží hudba................skladateli bych uříznul hlavu...a pokud by jeho nebohé šasí ještě komponovalo, tak i všechny končetiny......synťáky by ani tak nevadily, ale jakmile začnou preludovat živé nástroje, je to fakt otřes...smyčce, piáno a hlavně strašidelná harmonika...hudba je tu navíc snad pořád, ani na chvilku nezmlkne.......kontroverzní zážitek....v určitých ohledech lepší a vyzrálejší než jednička....ale jako celek dost nevyvážené, nekompaktní a v důsledku docela nudné.... ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +více krve, lepší příběh, lepší akce, hudba, sympatické postavy -zvuk nám trošku hapruje a díky tomu to trošku kazí i technickou stránku filmu/// Určitě lepší než předešlí díl. Hlavně díky tomu, že známe prostor ve kterém se film odehrává a známe více filmové postavy. Je to zajímavé kam se příběh ubírá. Fascinující je i to, že (v podstatě) z uzavřeného příběhu vykřesali nový a poutavý děj. Závěrečná přestřelka rulezz/// Celkem 82%/// ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Woo to vyskúšal a zistil, že by to chcelo asi aj troška hutnejší príbeh, ktorý mi však v jednotke nechýbal a dvojke mierne uberá na atraktívnosti. Týmpádom sme aj ukrátení o Chowovu postavu, tentokrát Ken, čo je najväčšia škoda. Inak ide však o ďalšiu zbesilú pecku, ktorej podobnosti už (asi) odzvonilo. 80%. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Nebudu řešit extrémní vypjaté, po asijsku expresivní emoce (průzračné jak u 6letých dětí), primitivní scénáristickou kličku, vracející do hry frajerského Chow Yun-Fata, ani vzhlížení k legendárnosti jedničky. Protože někdy po půlce do sebe všechno zaklapne a glorifikovaná hrdinskost pro "čest a přátelství" vyústí v ikonický mix s krvavým střílecím masakrem v záporákově sídle s nespočetným "bodycountem". [Kterému jsem napoprvé nadšeně fláknul plný počet.] ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Při sestříhávání filmu se objevily první spory mezi režisérem Johnem Woo a producentem Tsui Harkem. Týkaly se zejména některých scén, které chtěl Woo dát do filmu, zatímco Hark je nechtěl a dokonce chtěl vystříhat některé režisérem vložené scény do finální verze filmu. Podobný případ nastal o dva roky později při sestříhávání filmu The Killer (1989), také režírovaný Johnem Woo. (tequilla)
  • Počet mrtvých ve filmu je 199. Ken (Yun-Fat Chow) jich zabije 78. (ČSFD)

Reklama

Reklama