Wednesday

Prokletá dívka Wednesday (E01)

(epizoda)
  • USA Wednesday's Child Is Full of Woe

Wednesday vyhodí ze školy kvůli nádherně krutému vtípku, a tak ji její rodiče zapíšou na Akademii Nevermore, kde se do sebe kdysi zamilovali. (Netflix)

MoiJe

Popravde trochu sklamanie. Ortega je pekná a gloomy pohľad jej svedčí, ale jej hlášky vyznevajú strašne naplocho. Neviem, či je to ňou alebo scenárom či strihom, ale celkom dosť ma to irituje. Spolubývajúca je nudná. Chlapci nie sú vizuálne zaujímaví. A v celej epizóde okrem scén v kaviarni vlastne nič extra hlavná postava neurobila, len sa tvárila, že je nad vecou, čo dnes robí polka stredoškolákov. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Každému s IQ vyšším ako má splachovacie WC bolo jasné že seriál o mladej sebavedomej pubertiačke ktorú hrá 20 ročná osoba, ktorá by ešte pred dvadsiatimi rokmi aj na 20 vyzerala a nie na 12, muselo byť zrejme že Netflix Brainwashington Capitals pochopiteľne v príbehu zobrazí bububu šikanu, bububu bielych tupých chlapcov, sebavedomú klitorisáčku a akosi tam zakomponuje aj rasizmus. Pochopiteľne Stredu na ostrove Robinsona porazí aristrokat, ktorý je úplne nečakane cukrovinka Čierny Princ a samozrejme že má klitoris. V takmer každej kaviarni ktorú navštívite sa to len tak hemží obsluhou, ktorú tvoria mladí chlapci a nie dievčatá. Tie samozrejme ako prvé zamestnanie či brigádu robia kuriérov či rozvážajú pizzu :-D :-D.  Síce môj tip že nejakým zázrakom sa Streda dostane na nejakú katolícku školu aby rúcali predsudky aj v tomto smere (a naozaj, verte neverte, s týmto nemá Fycco naozaj nič) nakoniec to tak nie je, ale bububu náboženský fanatici sa nakoniec predsa len spomenú. A keď sa ako totálny liberálny prikokoti cítili už aj scénaristi, tak Strede aspoň vo veku 6 rokov dokázala ublížit skupinka organizovaných 547 chhlapcov, tam už dostatok sily aby ich premohla nenašla :-D :-D...aký to paradox v porovnaní s reálnym svetom. Ako fikcia celkom dobré, ale najlepšie to celé podčiarkol asi výber Goméza, takto ešte 125 kilovým americkým 16 ročným vorvaňkám potrebovali naznačiť že sa na svete nájde aspoň jedna ľudská bytosť odpornejšia ako oni samé...sklamanie na celej čiare, ale vizuálne pekné a ako to v poslednom čase býva sprevádzané skvelou hudbou. ()

BROKEN_

Tim Burton is back! Nebudu lhát, odjakživa se mi líbila Burtona tvorba. Jeho styl, estetika, vizuální stránka, jeho... podivnost mě vždycky přitahovala a Wednesday díky tomu vypadá úžasně. Jenna Ortega je vynikající a stává se jednou z nejtalentovanějších hereček současnosti. Elfmanova hudba je typická k jeho spolupráci s Burtonem. Humor mě strašně baví a těším se na zbytek epizod. Vypadá to po úvodním dílu velmi nadějně. :-) ()

Matli

Tim Burton je prostě bůh. Kdo jiný by tuto rodinku vzkřísil a přivedl k dokonalosti než on. A Wednesday, ta je úžasná, ten herecký vykon, to líčení, to záběrování, vše je tak sexy, tak creepy, tak krásně natočený. Možná tam jsou nějaké scenáristické mušky, ale to se casem určitě vychytá. Paráda! ()

JakeG

Vizual snad ani nebudu komentovat, a fakt,, že W je od mého dètství prostě nejlepší Addamsová, mě jen utvrdil v tom, že vlastní seriál, je přesně to, co mi chybělo. ()

helraiser

Parádní rozjezd, představitelka hlavní postavy je naprosto dokonalá. Je to zábavné, místy bizarní a hodně dobrej vizuál. Baví a hodně, jsem zvědavej na pokračování, ale zatím rozhodně palec nahoru. ()

LachtanShows

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z nejvyhlíženějších seriálů letošního podzimu je tu a já skákám radostí, že se takhle povedl. Černý humor miluju a Jenna Ortega se svým perfektním ztělesněním Wednesday jím rozhodně nešetří. Tohle mi bude bavit. ()

GameboyNES

Jana Ortéza je docela fajn Středa ale na Kristínu Piči nemá. Důfám že tam bude mít víc prostoru. Zeta Honzová je nic moc Mortiša. Zato Guzmán mě rozsekal, vypadá jak jak z animáče. ()

Skrivan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na tohle jsem dlouho čekal, a dojmy mám zatím rozporuplné. Vizuální stránka je parádní, bezemoční Wednesday (obohacená o vidění) dokonalá. Černý humor nechybí, ale někdy je to trochu moc na sílu. Rozhodně je to ale velmi slušný úvod, v závěru je vybudováno i nějaké to napětí, takže uvidíme, co přinesou další epizody. ()

Tarlom

Zatím to vypadá slibně. Je to vtipné, vizuální stránka za mě je povedená a Jenna Ortega jako Wednesday se mi taky líbí. Lehce mě udivuje co všechno se v první epizodě stihlo udát. ()

endymion

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z malé Wednesday nám vyrostla držkatá odbojná teenka, ale oči můžu nechat spíš na její mamince. Kolik že to té Zetě je? 53? No nekecej! Jo a hláška: "V tomhle pokoji to vypadá, jako by se tu poblila duha" mě fakt rozsekala. ()

Thalin

Rozhodovala jsem se, zda dát tři nebo čtyři hvězdy, protože to bylo tak na hranici. Ortega hraje skvěle dívku bez emocí a výrazů, ale místy je to trošku přehnané. Jako sledovat budoucího sériového vraha ve školních letech. Nepůsobí to zkrátka tak nadneseně, jako v předešlých verzích Wednesday. Viděla jsem sice jen filmy a původní seriál o Addamsových, ale nepamatuju si, že by tam Wednesday projevovala až takový odpor ke své rodině a k matce obzvlášť. Tady každým svým slovem k rodičům dává najevo, jak jimi pohrdá a štvou ji. To mi tam trošku nesedělo. Neustálé urážení všech kolem bylo taky místy trošku zbytečné. Ale zahrála to dobře, o tom žádná.  Ale zasenevím, jak je to v komiksech. Každopádně vizuálně vypadá seriál dobře. Nevermore je taková kombinace gothiky, ponura a moderna. Ale opět, jako v každém seriálu o mladých od Netflixu, to už z kraje tlačí na třídy, postavení, rozdělování a kraviny ohledně sociálních sítí. Takže vlastně nic odlišného od jiných seriálů z prostředí střední školy. Jen tady do školy chodí i upíři, vlkodlaci a sirény. Uvidím, jestli tohle přidání fantasy žánru bude dělat dobrotu nebo ne. V seriálu na podobné věci byly jen narážky, ale třeba pravý vlkodlak se tam neobjevil, pokud vím. Stejně tak přidání jasnovideckých schopností Wednesday. Snad se tady nepřepálí ta hranice, kdy z toho bude jen cringe rádoby fantasy v čele se známou pesimistkou. ()

Vampiroza

Jenna je naprosto dokonalá a její chladné hlášky jsou naprosto v topu. Jasně je to taková celkově vykradačka všeho možného ale tím že je mezi to všechno vhozena Wednesday.... to udělalo z toho seriálu naprostou pecku. Každý díl je skvělý. ()