Wednesday vyhodí ze školy kvůli nádherně krutému vtípku, a tak ji její rodiče zapíšou na Akademii Nevermore, kde se do sebe kdysi zamilovali. (Netflix)

instageek_cz

1. díl Wednesday má necelou hodinu a nenudí ani na vteřinu. Vyprávění nestojí na místě, odkrývají se náznaky dalších a dalších tajemství, přičemž je to celé příjemně Burtonovsky podivné, morbidní. Nijak přehnaně, nutno podotknout. Jenna Ortega je v titulní roli skvělá, radost pohledět na její konstantní otrávenost z ostatních:)) Zároveň je velmi schopná, takže vás bude pořád překvapovat. I v tomto směru mě těší, že se neděje nic přepáleného, držíme se v mezích klasické potrhlosti Addamsovy rodiny. Zabolela mě jen jedna scéna s digitálním monstrem, u níž jsem si vzpomněl na praktické efekty z Beetlejuice, které by tomuto seriálu slušely mnohem víc. Catherine-Zeta Jones je coby Morticie úžasná, působí přesně jako ta křehká květinka, která chce být opečovávána a chráněna svým mužem, i když cítíte, že je ve skutečnosti silnější než on. Chválím také Luise Guzmána, jehož obsazení na svůdníka Gomeze mě napřed štvalo (líbil by se mi Banderas!:)) ), ale okamžitě jsem si na něj zvykl. Krásně k sobě s Jones ladí:) Oba jsou tam zatím jen trochu, vše se točí kolem Wednesday, a já hlavně doufám, že se to nezvrhne v nějaké teen drama:)) Každopádně 1. díl splnil účel, těším se na další a DOPORUČUJI!:) PS: Mé další recenze najdete na Instagramu, profil instageek_cz ()

titmok

Ja ti neviem čéče... má to taký ten typický prízemný priblblý americký humor s lacným scénarom od netflixu a ten Burtonovský nádych je tam podľa mňa minimálny, akože je tam, ale je to také celé zahmlené. Možno trochu potešila scéna s Beetlejuice alike príšerou... Uvidíme čo to dá xd ()

Skrivan

Na tohle jsem dlouho čekal, a dojmy mám zatím rozporuplné. Vizuální stránka je parádní, bezemoční Wednesday (obohacená o vidění) dokonalá. Černý humor nechybí, ale někdy je to trochu moc na sílu. Rozhodně je to ale velmi slušný úvod, v závěru je vybudováno i nějaké to napětí, takže uvidíme, co přinesou další epizody. ()

Barkku

Mno..ta jedna hvězda je zatím za to, že občas zaslechnu klasický Addamsovský humor. Ale nevím, jestli budu seriál dokoukávat. Buď je český dabing tak špatný, nebo se mi něco nepozdává na nepřirozenosti dialogů. Pro mě jsou Addamsovi z devadesátek svatí a nedotknutelní... Děvče hraje celkem slibně, ale je málo mrazivá, na Christinu Ricci v mladém věku nemá. (Což jí ostatně mohla říct sama, když tam taky hraje...)  Catherine Zeta J. nemá ani zdaleka tolik grácie co Anjelica Huston, Gomez je trochu nechutný a vypadá i jaksi hloupě... kde je ten dokonalý španělský matador a gentleman(?) Já vím nová doba si žádá nové reálie... Skoro si říkám, že měli udělat klasický remake a neroubovat a nesmrskávat celou poetiku Addamsových do ... přeplácaného přemakeupovaného seriálu, který chce zas všechny teens strhnout jedním směrem... ()

fooggyy7

Pro začátek dobrý. Určitě lepší než ten potrhlý několikadílný film o malých lidech, kteří se honí za prstenem ()

quido_zidle

Překvapení. Máme tu malinkou, klišoidní Netflix superstrongirl jako v asi deseti dalších jejich sračkách(překvapivě ale není ani lesba, ani černoška hmm...) a ono to funguje...! Pustil jsem si to u snídaně, s tím, že to určitě v půlce dílu vzdám. A ono ne, vtáhlo mě to do děje, má to vtip, náboj, děj, nápad, herce, režii, kameru i vizuál. Takhle kdyby natočili Harryho Pottera, tak bych u něho určitě neusnul... ()

Thalin

Rozhodovala jsem se, zda dát tři nebo čtyři hvězdy, protože to bylo tak na hranici. Ortega hraje skvěle dívku bez emocí a výrazů, ale místy je to trošku přehnané. Jako sledovat budoucího sériového vraha ve školních letech. Nepůsobí to zkrátka tak nadneseně, jako v předešlých verzích Wednesday. Viděla jsem sice jen filmy a původní seriál o Addamsových, ale nepamatuju si, že by tam Wednesday projevovala až takový odpor ke své rodině a k matce obzvlášť. Tady každým svým slovem k rodičům dává najevo, jak jimi pohrdá a štvou ji. To mi tam trošku nesedělo. Neustálé urážení všech kolem bylo taky místy trošku zbytečné. Ale zahrála to dobře, o tom žádná.  Ale zasenevím, jak je to v komiksech. Každopádně vizuálně vypadá seriál dobře. Nevermore je taková kombinace gothiky, ponura a moderna. Ale opět, jako v každém seriálu o mladých od Netflixu, to už z kraje tlačí na třídy, postavení, rozdělování a kraviny ohledně sociálních sítí. Takže vlastně nic odlišného od jiných seriálů z prostředí střední školy. Jen tady do školy chodí i upíři, vlkodlaci a sirény. Uvidím, jestli tohle přidání fantasy žánru bude dělat dobrotu nebo ne. V seriálu na podobné věci byly jen narážky, ale třeba pravý vlkodlak se tam neobjevil, pokud vím. Stejně tak přidání jasnovideckých schopností Wednesday. Snad se tady nepřepálí ta hranice, kdy z toho bude jen cringe rádoby fantasy v čele se známou pesimistkou. ()

Tarlom

Zatím to vypadá slibně. Je to vtipné, vizuální stránka za mě je povedená a Jenna Ortega jako Wednesday se mi taky líbí. Lehce mě udivuje co všechno se v první epizodě stihlo udát. ()

endymion

Z malé Wednesday nám vyrostla držkatá odbojná teenka, ale oči můžu nechat spíš na její mamince. Kolik že to té Zetě je? 53? No nekecej! Jo a hláška: "V tomhle pokoji to vypadá, jako by se tu poblila duha" mě fakt rozsekala. ()

KuceraJohny

Vzhledem k velkému zájmu, jsem i já začal s novým seriálem. Addamsovu rodinu jsem viděl jako malý a i když mi utkvěla v hlavě, nijak výrazněji se o ně nezajímám. Nápad na seriál se samotnou Wednesday je celkem zajímavý a hlavně prostředí školy je prostě ideální. Tim Burton předvádí svá kouzla, které na mě působí snad vždy a Jenna Ortega v hlavní roli září. I přes spoustu klišé, je Wednesday zajímavou postavou, kterou jsem si celkem oblíbil. Zároveň Emma Myers v roli její spolubydlící působí taky zajímavě, akorát Joy Sunday, jako školní královna působí divně, ale bůh ví jak všechno bude pokračovat. Zatím jsem na začátku a jsem nesmírně zvědavý, protože to vypadá velmi nadějně. ()