Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmové zpracování skutečné události zjevení Panny Marie v portugalské Fatimě roku 1917. Historické pozadí je představeno hned v úvodu, kdy se po vyhlášení republiky zednářsko – socialistický režim projevil terorem proti katolické církvi. V té době se třem dětem, desetileté Lucii, jedenáctiletému Františkovi a sedmileté Jacintě každého 13. dne v měsíci zjevila žena, která se představila jako „Královna posvátného růžence“. Nabádala lid k obrácení a modlitbám, jinak že začne další světová válka. Požadovala též zasvěcení Ruska svému neposkvrněnému srdci. Dne 13. října 1917 došlo ke známému slunečnímu zázraku, jež spatřilo na 70 000 lidí, včetně policie, novinářů, ateistů a agnostiků. Příběh ukazuje lásku, utrpení a statečnost malých prostředníků velkých tajemství… (Mariin)

(více)

Recenze (4)

Laci 

všechny recenze uživatele

V čase písania tohto komentára má tento film 10 hodnotení, čo trochu nechápem. Asi to je dané tým, že každý očakáva blbosť podobnú tým, čo nám v TV púšťajú cez Vianoce a ktoré tak bezmyšlienkovito prepíname. Ale tento film ma úplne dostal, neviem či to bolo hudbou alebo, ako píše Mariin, vykreslením politiky. Vo Fatime sa zjavila trom deťom Panna Mária, ale o to ani tak vo filme nejde. Skôr je tu ukázané, ako tento fakt prijala vtedajšia spoločnosť, hlavne pohlavári, polícia, cirkev ale aj obyčajní ľudia a ako sa k tomuto faktu postavili. To je asi dôvod, prečo to nepúšťajú v TV. ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Laskavé a barvité zpracování skutečné historické události v portugalské Fatimě roku 1917. Vůbec nevadí, že mnohé scenérie byly točeny ve studiu a že postava vykutáleného zlodějíčka Huga, jenž tu je ochráncem dětí, je smyšlená. Pěkná hudba Maxe Steinera je z větší části variací na Gounodovo „Ave Maria“. Oproti novějšímu filmu „Zjevení ve Fatimě“ (1992) http://www.csfd.cz/film/134421-zjeveni-ve-fatime-apario/ je zde popravdě ukázána tvrdá proticírkevní politika portugalských socialistů, jejíž takřka dokonalou napodobeninou byly pozdější komunistické režimy. V závěru spatříme autentické záběry z Fatimy v roce 1951, kdy zde stála již obrovská svatyně, navštěvovaná milióny poutníků. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama