Slow Horses

• Velká Británie Slow Horses
Velká Británie, (2022–2024), 18 h 3 min (Minutáž: 40–53 min)

Tvůrci:

Will Smith

Předloha:

Mick Herron (kniha)

Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Rosalind Eleazar, Saskia Reeves, Christopher Chung, Aimee-Ffion Edwards, Kadiff Kirwan, Freddie Fox (více)

Série(4) / Epizody(24)

Táto dôvtipná špionážna dráma sleduje nefunkčný tím agentov MI5 a ich nepríjemného šéfa, známeho Jacksona Lamba, ktorí sa pohybujú v podfukoch špionážneho sveta, aby ochránili Anglicko pred zlovestnými silami. (Apple TV+)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (19)

Slow Horses (2022)

1.seria: Uvod a i dalsich par epizod je silne parodickych na to akym by "odsunuta" skupinka "agentov" mohla fungovat. A i ked Oldman celkom hviezdi, scenar je celkom prostoduchy. A priehrsia akoze "vtipu" tomu tiez neprospievaju. Aspon zaverecna epizoda mala celkom slusny spin v zavere a uchadzajuci scenar s prislubom pripadu v dalsej serii. Ale inak, napriek zvucnym menam, slabota. 55%                                3.seria: Opat nadpriemerna a pomerne zabavna seria, len zial celkovo si zo seba robi viacej srandu, co zasa moc nepasovalo mne. Totiz ten naivizmus a zlahcovanie. Na strane druhej, ked to akceptujete obcas celkom pobavi. Tato stranka bola pre mna dokonale vyvazena vynikajucim Garym Oldmanom v roli drsneho prostorekeho a neurvaleho party zufalcov. Nadpriemer. Verim, ze nasledujuca, stvra seria ma nadchne viac. Nasvedcovala k tomu kratka ukazka v zavere 6tej epizodky. Odporucam. 65% Tretia a posledna epizoda boli velmi dobre, zvysok len nieco nad priemerom, a kedze hodnotim seriu ako celok a nie len Oldman-a, nemozem inak. ()

Neúspěch je nakažlivý (2022) (S01E01)

Velmi slabucky a iritujuci rozjazd napriek mnohym zvucnym menam.. scenar je ozaj dost chaby...snad to vystreli aspon o urovne-dve vyssie spolu s "pripadom". Zamestnanci, aspon teda ti, ktorych nam predstavili, su "odsunuti" takmer vsetci po prave. ()

Pití po práci (2022) (S01E02)

Trosicku to dvihol uplny zaver a malicko paranoidne sledovacky cez mesto, inak to malo podobny parodicky nadych radoby "spionaznej" krimi. WTF su ti lempli, co iniesli toho typka? ()

Špatné špionážní praktiky (2022) (S01E03)

Oldman sa konecne zobudil, inak je to stale silne parodicke. Napriek tomu, ze spravodajsku "hru", ktoru predviedla jeho uspesna "kolegyna" je uveritelna. Zeby jej nasadenemu agentovi praskli s tou sekerkou nervy? Meh.. ()

Debakl (2022) (S01E05)

Pobavila akurat Oldman-ova coolova spanila jazda, co je sice naivne, ale divak oceni. Nieco podobne predvadzal Sean Connery v Skale. Nuz a ten zaver v tej dodavke som trosicku ocakaval. Zvysok partie je naozaj dost marny. 45% ()

Hloupé nápady (2022) (S01E06)

Ok, aspon zaverecna epizoda mala celkom slusny spin v zavere a uchadzajuci scenar s prislubom pripadu v dalsej serii. Ale inak, napriek zvucnym menam, slabota. ()

Konečná stanice (2022) (S02E01)

Prijemna spomienkova nostalgia, ktora sa vo mne prebudila, ked som si pripomenul vyborne charaktery "odsunutej" jednotky. Pripad rozhodne zaujal a Oldman-ove "zranie ciny" ma opat dostalo. :) Fajnovy otvarak. ()

Srdečné pozdravy z Upshottu (2022) (S02E02)

Mimoriadne zabavna epizoda s par podarenymi a i vtipnymi momentami. Bavil som sa. 85% Dialogy su dokonale. ()

Chlastací hra (2022) (S02E03)

Cynizmus a chlad mladeho hackera je ..."osviezujuco drza" :) Chytlave su vsetky tri linie - ta v dedine s podozrivou rodinkou, este viacej ta s rusakmi ohladom "bezpecnosti" a nemenej ta hlavna, ktorej sa zucastnuje i sam Oldman. Co viacej si mozem ako divak priat? :D Pobavili uprimne usmevy na predvidatelnej navsteve mileho pana. 85% Ok, predvadzanie pilotky som uz videl x-krat a vnimam to ako klise, ale River-ove "zaskocene" ksichtiky posobili aspon uprimne. ()

Cikáda (2022) (S02E04)

Skoda tych 2och-3och emocionalnych somariniek a aj zbrklosti mladeho, ale tak, pripisme to to nedotiahnutemu scenaru. Zabavne to vsak rozhodne je. ()

Politika v zasedačce (2022) (S02E05)

Rozhodne sa toho deje hodne, zial, nemozem nevidiet, ze nasi "spiaci agenti" konaju resp. nekonaju tak, ako doteraz, ked si odstranili koho potrebovali. River zviazany? Tracking phone nepovsimnuty? I ked nadpriemer, taketo barlicky ma pri dobrych serialoch celkom irituju. 65% Kvitujem kod agenta pri ohrozeni hlavneho mesta a nasledne spustenie "masinerie." ()

Nevyřízené účty (2022) (S02E06)

Zaver sa opat vydaril. Napadite, ale i cynicke a haluzne "trapne". :) A ano, logiku pri poticke na vlakovych zachodoch som radsej nehladal. ()

Season 3 (2023) (S03)

Opat nadpriemerna a pomerne zabavna seria, len zial celkovo si zo seba robi viacej srandu, co zasa moc nepasovalo mne. Totiz ten naivizmus a zlahcovanie. Na strane druhej, ked to akceptujete obcas celkom pobavi. Tuto, mne nepopularnu stranku, pre mna vyvazoval vynikajuci Gary Oldman v roli drsneho prostorekeho a neurvaleho sefa party zufalcov. Verim, ze nasledujuca, stvrta seria, ma nadchne viac. Nasvedcovala tomu kratka ukazka v zavere 6tej epizodky. Tretia a posledna epizoda boli velmi dobre, zvysok len nieco nad priemerom, a kedze hodnotim seriu ako celok a nie len Oldman-a, nemozem inak. Nadpriemer. Odporucam. 65% ()

Podivné hry (2023) (S03E01)

Uvodna klasicka "agentska postelovka" je uz ohrata. Podhodila vsak navnadu v podobe "tajneho suboru". Casovo lkskocime do pritomnosti k skupinke znamych "vyradenych agentov". A musim priznat, ze ta hra na vtipnu, bezstarostnu az chaoticku notu sa moc nevydarila. Zatial pre mna jedina zaujimavost, co za cosi stoji, je mozny dovod previazatia s cernochovou minolostou, ale hlavne genialne herectvo a "svojske" chovanie Gary-ho Oldmana. Celu cast drzal nad vodou prakticky on. Slabsi priemer a otvarak, co sa nevydaril. Snad sa uroven dostane aspon tam, kde bola v predoslych dvoch seriach, uberu z kravin a pridaju trochu inteligentnejsieho scenara. ()

Tvrdá škola (2023) (S03E02)

"What, if he's wrong!?" "It would be a FIRST...". Zabava sa sice kona, ale je az prilis pritiahnuta za vlasy a ani zdaleka ju nemozme brat vazne. A to je skoda. ()

Vyjednávání s tygry (2023) (S03E03)

Prislo pomerne uspokojive "vysvetlenie", o com bol cely "unos" a sarada s vydieranim okolo. "Trosicku" prepalene "kamaratstvo" s mladasom, co prenikol do MI5. Sice na efekt, ale neskutocne hlupe, staci sa len zamysliet. Kazdopadne epizode opat kraluje bohovsky Gary Oldman. Herecky a i nekompromisnymi hlaskami a odkazmi pre svojich neschopnych podriadenych. "I advice YOU to leave QUICKLY!" .."I advice YOU, to leave the windows open." :) Nadhera. A konecne, k zaveru to nabralo grady. Objektivne tri, ale zovialny Oldman a "ultimatka" blondacikovi to dvihla o polhviezdie uplne s prehladom. 70% ()

Nezvaní hosté (2023) (S03E04)

"Oh, come on! Cheer up....he was an absolute prick." Lamb je proste perfektny charakter. Nasledne "porovnavanie" si sukromnej a verejnej vladnej agentury mi prislo silne a nasilne "vtipne'.  Zaujalo nasledne az zistenie, ze predsa len Donovan z uvodu "nebluzni" a sedivke zviera "kakac". Pobavil ma mlady geek v archive, a ze mal na monitore, ak sa nemylim, dungeon & dragons cislo. :) Zaver bol okaty a priehladny...zvlast, ked stopy budu viest k "sedivke". Naivne..skoda. Inak sa mi epizoda pacila. ()

Úklid (2023) (S03E05)

Velka skoda, ze to tak odlahcovali. Bol by to velmi vydareny akcny diel. Zial, ked sa deju az detinske zabavky a naivne blbiny, co biju do oci, zabija to pre mna atmosferu.  Kazdopadne "kolednik" Lamb a jeho "pozdrav" vo dverach pobavil. 60% ()

Stopy (2023) (S03E06)

Mnozstvo funny napadov, par zbytocnych dohadovaciek pocas strelby, medzi partakmi, ale zato celkom dost zabavy. Bolo to uletene? Ano, bez diskusie. Ale v tomto dieli mi to celkom sadlo. Pripisujem to hlavne vynikajucemu Oldman-ovi. A nakuknutie, za oponu do 4tej serie ma tiez celkom potesilo. Takze sa mame na co tesit. Uspokojivy zaver. ()