"som utahany ako taka strudla." deti to budu milovat, tak ako vzdy, a velke plano Spievankovu velmi sekne. rozhodne v tejto podobe, s tymito textami, melodiami, farbami a hereckym obsadenim. ale samozrejme, vsetko beriem s rezervou, kedze sa jedna o film pre deti. ja som sa nenudila a nas drobec pozeral na platno tak, ze ani nedychal. takze fajn.(29.10.2015)

• kaposlav

Evidentne už je problém s kvalitou a chceli to nahradiť slovenskými hercami a byť viac komerční, ale nepodarilo sa to. Najslabší diel a pesničky, ktoré sú vlastná tvorba už nie sú tak chytľavé ako pred tým tie prerábky.(25.11.2015)

• Rihan

Spíše pro děti předškolního věku. Od 7 let vejš už to jaksi nefunuje.(24.11.2015)

"Bobrí deň vospolok!" Kino Spievankovu svedčí. Piaty diel stavil na známe SR herecké tváre a profi šmrnc udrží pozornosť aj dospelého diváka (lebo veď decká dokážu čumieť do hocičoho). Ešte o ligu lepšia je ale - podľa očakávaní - muzika. S prihliadnutím na sub-juvenilný žáner sú hudba i texty na jednotku. Chytľavé, no nie infantilné. Orchestrálne aranže i Palúchove stradivárky absolutely bezva. Premiéra, október 2015.(28.10.2015)

Iné ako predošlé diely, ale malý to žerie a to ma pre mňa výpovednú hodnotu. Myslím si, že túto časť budú ľudia buď milovať alebo nenávidieť. Ale nezabúdajme, že je to tvorba pre najmenších a tí absolutne nemajú pojem o komercii a známych tvárach slovenského "šoubiznisu", takže si myslím, že to treba zohľadňovať pri hodnotení..(3.12.2015)

Ani v piatej časti sa nestráca kúzlo Spievankova. Určené je samozrejme pre deti, môj malý to žral ako trojročný. Nenásilnou a zábavnou formou podané rôzne povolania formou chytľavých pesničiek. Navyše, celé to je zasadený do príbehu o Zahrajkových narodkách. Tvorcovia majú evidentne zvýšený rozpočet v porovnaní s prvými časťami, ale využili ho správne. Vôbec neprekáža prítomnosť známych tvárí, práve skôr naopak.(17.7.2017)

Tento zatiaľ posledný diel spievankovskej série sa mi paradoxne páčil asi najviac. Samozrejme hodnotím to v rámci žánru a za normálnych okolností by to bola max jedna hviezda, ale vzhľadom na to, že to skutočne má veľmi dobrý vplyv na deti, a to najmä ten poučný, tak si myslím, že aspoň tie tri hviezdy si to zaslúži. Páčil sa mi nápad zakomponovať do viacerých povolaní známych slovenských hercov. 60 %(11.4.2017)

Na Spievankove od začiatku fičia naše deti a musím jednoznačne uznať, že aj 5 pokračovanie je natočené absolútne profesionálne a hlavne z každej minúty je cítiť, že je točené z láskou a nie z nejakého kalkulu. A veľké plátno v kine je top nápad prezentovať Spievankovo aj takouto formou.(7.11.2015)

• Phillippus

Dojem pokazený slovenskými 'hercami'. Tí nech idú otravovať do Ordinácie.(20.10.2017)

• filmus

Predošlé diely boli super, ale o tomto poslednom diele to nemôžem povedať, lebo to čaro ktoré v sebe Spievankovo malo zničili naši slávni slovenský herci ako Latinák a spol.(20.11.2015)