V Spievankove sa niečo chystá. Zahrajko má zajtra narodeniny a Spievanka mu chce spraviť prekvapenie. Na pomoc si prizve deti z nášho sveta. Spolu sa rozhodnú, že mu pripravia oslavu a vyrobia darčeky. Všetko ale tajne, aby Zahrajko nič nezistil. A tak začína dobrodružstvo plné zábavných aj dramatických situácií s úplne novými pesničkami. Deti spoznávajú rôzne povolania cez rozprávkový svet Spievankova a učia sa čo robiť, keď sa niekto zraní, keď horí, alebo ako sa pečie špeciálna buchtová narodeninová torta. Charaktery postáv takto ožívajú vďaka talentu profesionálnych hercov slovenského divadla a filmu. (oficiální text distributora)

kaposlav

Evidentne už je problém s kvalitou a chceli to nahradiť slovenskými hercami a byť viac komerční, ale nepodarilo sa to. Najslabší diel a pesničky, ktoré sú vlastná tvorba už nie sú tak chytľavé ako pred tým tie prerábky. ()

larelay

"som utahany ako taka strudla." deti to budu milovat, tak ako vzdy, a velke plano Spievankovu velmi sekne. rozhodne v tejto podobe, s tymito textami, melodiami, farbami a hereckym obsadenim. ale samozrejme, vsetko beriem s rezervou, kedze sa jedna o film pre deti. ja som sa nenudila a nas drobec pozeral na platno tak, ze ani nedychal. takze fajn. ()

kersten

O kapanek lepsie ako predchadzajuce. Nemala by som to ani hodnotit, predsa urcene pre vekovu skupinu 1 a plus. Pre dospelych utrpenie, ale co by sme nespravili pre tie nase ratolesti. Ale pocuvat to cely den, tak to je fakt utrpenie. ()

lumi3r3

"Bobrí deň vospolok!" Kino Spievankovu svedčí. Piaty diel stavil na známe SR herecké tváre a profi šmrnc udrží pozornosť aj dospelého diváka (lebo veď decká dokážu čumieť do hocičoho). Ešte o ligu lepšia je ale - podľa očakávaní - muzika. S prihliadnutím na sub-juvenilný žáner sú hudba i texty na jednotku. Chytľavé, no nie infantilné. Orchestrálne aranže i Palúchove stradivárky absolutely bezva. Premiéra, október 2015. ()

fonzie666

Iné ako predošlé diely, ale malý to žerie a to ma pre mňa výpovednú hodnotu. Myslím si, že túto časť budú ľudia buď milovať alebo nenávidieť. Ale nezabúdajme, že je to tvorba pre najmenších a tí absolutne nemajú pojem o komercii a známych tvárach slovenského "šoubiznisu", takže si myslím, že to treba zohľadňovať pri hodnotení.. ()

blondboss

Tento zatiaľ posledný diel spievankovskej série sa mi paradoxne páčil asi najviac. Samozrejme hodnotím to v rámci žánru a za normálnych okolností by to bola max jedna hviezda, ale vzhľadom na to, že to skutočne má veľmi dobrý vplyv na deti, a to najmä ten poučný, tak si myslím, že aspoň tie tri hviezdy si to zaslúži. Páčil sa mi nápad zakomponovať do viacerých povolaní známych slovenských hercov. 60 % ()

megajalec

Ani v piatej časti sa nestráca kúzlo Spievankova. Určené je samozrejme pre deti, môj malý to žral ako trojročný. Nenásilnou a zábavnou formou podané rôzne povolania formou chytľavých pesničiek. Navyše, celé to je zasadený do príbehu o Zahrajkových narodkách. Tvorcovia majú evidentne zvýšený rozpočet v porovnaní s prvými časťami, ale využili ho správne. Vôbec neprekáža prítomnosť známych tvárí, práve skôr naopak. ()

bonovox

Na Spievankove od začiatku fičia naše deti a musím jednoznačne uznať, že aj 5 pokračovanie je natočené absolútne profesionálne a hlavne z každej minúty je cítiť, že je točené z láskou a nie z nejakého kalkulu. A veľké plátno v kine je top nápad prezentovať Spievankovo aj takouto formou. ()

filmus

Predošlé diely boli super, ale o tomto poslednom diele to nemôžem povedať, lebo to čaro ktoré v sebe Spievankovo malo zničili naši slávni slovenský herci ako Latinák a spol. ()