Najprv to tak nebolo, ale s odstupom jedného dňa som sa stotožnil so záverom. Po zhliadnutí mi pripadal divný, možno som len prepadol myšlienke na happy end ako sa patrí a sluší na podobnú romancu. Wyler veľmi dobre vedel, čo robí a som mu za to vďačný. Pred divákmi rozprestrel jednoduchý príbeh mladej naivnej ženy, ktorá sa nechala vtiahnuť do osídiel lásky so starším mužom ( vynikajúci Laurence Olivier ). Je to práve postava Georgea, ktorá robí zo snímky poctivú romantickú drámu hodnú k zhliadnutiu. Prvý komentár.(15.10.2013)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Výprava ČB, Kostýmy ČB. . . . Zlatý Lev - výběr(11.3.2004)

• d-fens

ocenenia : MFF Benátky 1952 - súťažný výber(13.1.2017)

William Wyler je velikánom klasického hollywoodu, ja som videl od neho, už 15. film, ktorý ma opäť nesklamal, asi aj preto, že je tu OLIVIER, s ktorým už režisér spolupracoval na Wuthering Heights z roku 1939, k obsadeniu, sa pridáva, mnou zbožňovaná - Jen Jones, a mám vymalované ! Je to melodráma, poprepletaná vzťahmi, kde sa miesi láska i nevraživosť, pričom všetko to má, na svedomí, postava - Carrie, ktorá prichádza do Chicaga za očividným šťastím... Rozducháva situáciu, ktorá sa vyhrotí. Začína si romancu so starším mužom, ktorému sa tým začne ničiť život. To je všetko, čo prezradím, hľa, film videlo málo divákov, a to je chyba, lebo môže sa zdať málo známy, ale keď príde ku korenu veci, film je fenomenálny, rozohrá zaujímavú partiu, ktorá FASCINUJE ! Treba, aby si to pozreli ďalší, potenciálni diváci, ktorí sa zatiaľ nehrnú ako huby po daždi...(27.2.2016)