Epizody(6)

V této parodii na muzikály čtyřicátých let se Melissa a Josh, dvojice batůžkářů, dostane do Schmigadoonu, kde však uvíznou. Je to kouzelné město plné zpívajících a tančících lidí, ale Melissa s Joshem zjistí, že město nemohou opustit, dokud nenajdou pravou lásku – a přitom mysleli, že už ji našli. (Apple TV+)

Trailer

M.i.k.e

rozhádaný pár se na čundru dostane do kýčovitě barevného městečka,které jako kdyby uteklo z muzikálů 50.-60. let a nedostane se z něj dokud nenajde pravou lásku.Schmigadoon je hodně barevný,plný klišé (s čímž se počítá)dost se v něm zpívá a občas je celkem vtipný,nicméně svůj potenciál úplně nenaplnil.Tvůrci mají evidentně velmi rádi muzikály a rádi by těm klasickým složili poctu,ale hudební čísla jsou bohužel většinou poloviční a opravdu mě chytla tak možná tři.Dílů sice není mnoho a stopáž je střídmá,ale mnohem víc by tomuhle fajn nápadu slušel film...60% ()

JamesSi

Zábavná hříčka a to je vše. Mě to upřímně bavilo - i když by se dalo spoustu zlepšit. Písničky jsou fajn, chytlavé, ale mohly by být vtipnější. Kdyby ten námět dostali třeba lidi, co dělali Galavanta, tak z toho bude pecka století. Příběh vystihuje rozdíl mezi vztahy ve 40. letech v hollywoodských muzikálech a vztahy v současnosti. Právě kontrast mezi "současností" a Schmigadoonem mě bavil. Ale jsou tu i problémy - message o změně je prostá a naopak potvrzuje muzikálová klišé. Hlavné představitelé Joshe (Key) a Mellisy také neumí moc zpívat ani tančit, což je trochu problém. Občas vtipy nefungují. Ale i tak je to celkem promyšlené - je tu dost reinkorporace a přijde mi, že se tvůrci snažili, co nejvíc to šlo. Imitace starých filmů je zde přesná - například zadní projekce při jízdě v autě. Písničky jsou převážně fajn, ale neutví vám v paměti na dlouho. Jak zde někdo psal - jako film, který má 100 minut by to bylo asi lepší, ale i tak jsem rád, že jsme tenhle malý experimentík dostali. A to i s tím, že to mohlo být o trochu lepší. ()

kockodan

Opravdu hodně špatná taškařice o hovně! Kýčovité imaginární městečko zamrzlé kdesi v 19. stol. puritánské Ameriky a jeho pobožní, upjatí, počestní a nažehlení obyvatelé, slouží jako kulisa k vykreslení morálních a vztahových dilemat. Mladý pár z moderního NYC jim do té nesmyslné puritánské a málo uvěřitelné muzikálové idylky pěkně hodí vidle a celkem je to se vším všudy (a hlavně s otravnými písničkami) takové ploské, nijaké a mdlé plácnutí do vody, které by snad nakonec bylo lepší ani vůbec nenatočit, a pokud už ho tedy natočili, tak nevidět. O nic byste nepřišli! 10% ()

fabecc1222

Musím říct, že z traileru jsem byl velmi natěšený, a těšil se na duchovní pokračování Galavanta, ale jeho kvalit zde zatím nedosahujeme. Schmigadoon si bohužel nechal všechny chytlavé songy hned na první díl (https://www.youtube.com/watch?v=Q-uh8ixWF2A&ab_channel=TheCastofSchmigadoon%21-Topic), jako bonus k tomu přidal ještě velmi hravé a dobové intro (https://www.youtube.com/watch?v=a1DdyebTMek&ab_channel=%E2%98%85TV-Series-OpeningCredits%2FIntro%E2%98%85), ale to je z muzikálního hlediska vše, co si zapamatujete. Z příběhového hlediska je až překvapivé, jak zdlouhavý někdy děj je, a to máme jen 6 epizod... K tomu všemu je vše jednoznačně načrtnuté, a od prvního dílu se dají předem snadno určit všechny zápletky. Ve stylu starých filmů je tu také někdy přehnané moralizovaní (Pochopitelně o trochu jiných věcech, než tehdy...), což je ve výsledku také spíš otravné. ()