Reklama

Reklama

SAS: Zrození Černé labutě

  • Velká Británie SAS: Red Notice (více)
Trailer 3

VOD (1)

Je ze speciálních jednotek a vyrazil si s přítelkyní z Londýna do Paříže. Když ale vlak ovládnou nemilosrdní ozbrojení žoldáci, musí rychle do akce. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (74)

honajz 

všechny recenze uživatele

Tvl John McClane a Smrtonosná past se aspoň nebere tak vážně a dělá si z tohohle žánru sice s úctou, ale prdel. Takže tam nad nelogičností jednání postav nepřemýšlím, psychologii chladnokrevných vrahů mi tam nikdo necpe, na náhody typu drsný maník zruší letadlo, jede vlakem a náhodou tím vlakem jede i hlavní psychopatka bych u Smrtonosné pasti kašlal, ale tady se to celé tváří tak strašně vážně, až je to směšné. Celé to nesmyslné zachraňování holčičky (aneb jak se co nejrychleji a nejlépe padouchům prozradit... a stejně je divné, že psychopatka sejme otce, ale holčičku ne, když předtím s tím problém neměla), celý ten souboj u plynového potrubí, celé to zdlouhavé vysvětlování lásky ve francouzštině (!) holčičce na střeše vlaku, když by měli zdrhat, celá ta honička zasněženým lesem, to bylo fakt jak pěst na oko a podobně příjemně se na to koukalo. Navíc scény jako bad girl posílá hrdinovi smsky a do toho jeho snoubenka křičí: Pozor, je to past! Si fakt myslela, že ji přes smsku uslyší? Ale asi nejvíc mě dostala jízda plynovým potrubím, to kam se hrabe James Bond, že? Fuj, dlouhé to bylo, nudné, předvídatelné scénu za scénu, už nikdy. ()

castor 

všechny recenze uživatele

První desítky minut jsou zbytečné. Objeví se pár známých hereckých ksichtů, ale záživnější dění odstartuje až přepadením vlaku, který to měl namířeno z Londýna do Paříže. Stojí za ním Ruby Rose s pološíleným sestřihem, která chce prachy i pomstu za britské čistky v Gruzii, a která své komando na bezbranné cestující vyšle přímo pod kanálem La Manche. Jeden z nich ale není zrovna poslušný, protože jde naneštěstí pro ni o příslušníka elitní speciální jednotky SAS. Cítit jsou všechny ty variace na Přepadení v Pacifiku a Smrtonosné pasti, jenže postupná likvidace teroristů i naháněčky v tunelu se zatraceně rychle okoukají, nemají nápad ani spád, navíc se všichni tváří zoufale vážně. Dotyčnému to nijak nekomplikují, nikdo po něm moc nepátrá. Holt kdo čeká akční rutinu, musí ještě trochu slevit. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Béčko se vším všudy blbou zápletkou počínaje a legračně namalovanými postavami konče. Ale i přesto je to zábavné. Předně film jede ve slušném tempu a daří se mu ho držet i přes kapánek přetaženou stopáž. Dalším pozitivem je notná dávka akce. Samozřejmě se nejedná o něco hodné zapamatování, ale těch přestřelek a rvaček je tu víc než dost. Škoda, že při ní neteklo víc krve, ale to se dalo překousnout. A konečně je ttu solidní obsazení. Ruby Rose sice nenavazuje na hitmanku z Johna Wicka, ale i tak jí to tady sedí.  Heughan je sympaťák, Serkis nezklame nikdy a slečna Kámen se mi prostě líbí. Nízké hodnocení, které se tu filmu dostalo, mi přijde docela mimo. 70% ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Ruby Rose a její komando přepadlo vlak, který mířil z Londýna do Paříže. Naštěstí je mezi cestujícími člen SAS Tom Buckingham. Naneštěstí pro diváky je to celé dost nepovedený film. SAS: Red Notice se nemůže rozhodnout, jestli bude seriózním politickým thrillerem, nebo béčkovou variací na Smrtonosnou past. Bohužel zklamává jak v práci s postavami a napětím, tak i v samotné akci a většinu času balancuje mezi trapností a směšností. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[67%] Mě to přišlo docela dobrý. Akce byla přehledně natočena, bylo jí poměrně dost a k tomu to bylo R ratingu, takže víc si stěžovat ani nemůžu. Příběh byl takový průhledný, ne moc záživný a hlavně byla přestřelená délka nebo to bylo občas zbytečně zdlouhavé. Herci v pohodě, jak hlavní hrdina tak i ta krátkovlasá záporačka. Jejich finální souboj byl hezky krvavý. Takže hodnocení na CSFD mi zde přijde trochu moc kruté. Víckrát si to asi už nepustím, ale kvůli té solidně natočené akci se to dá vidět a neurazí to. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Vila, ve které se na konci filmu koná „svatba“, je opravdu na Mallorce. Konkrétně je to Muzeum Son Marroig u vesnice Deià a běžně se tu svatby pořádají. (Ficik)
  • Druhý film společnosti Netflix z roku 2021 s termínem Red Notice v názvu. Tím druhým je Red Notice. (gavosh)

Reklama

Reklama