Je ze speciálních jednotek a vyrazil si s přítelkyní z Londýna do Paříže. Když ale vlak ovládnou nemilosrdní ozbrojení žoldáci, musí rychle do akce. (Netflix)

Trailer 1

Morholt

Béčko se vším všudy blbou zápletkou počínaje a legračně namalovanými postavami konče. Ale i přesto je to zábavné. Předně film jede ve slušném tempu a daří se mu ho držet i přes kapánek přetaženou stopáž. Dalším pozitivem je notná dávka akce. Samozřejmě se nejedná o něco hodné zapamatování, ale těch přestřelek a rvaček je tu víc než dost. Škoda, že při ní neteklo víc krve, ale to se dalo překousnout. A konečně je ttu solidní obsazení. Ruby Rose sice nenavazuje na hitmanku z Johna Wicka, ale i tak jí to tady sedí.  Heughan je sympaťák, Serkis neuklame nikdy a slečna Kámen se prostě líbí. Nízké hodnocení, které s tu filmu dostalo, mi přijde docela mimo. 70% ()

mzss1

[67%] Mě to přišlo docela dobrý. Akce byla přehledně natočena, bylo jí poměrně dost a k tomu to bylo R ratingu, takže víc si stěžovat ani nemůžu. Příběh byl takový průhledný, ne moc záživný a hlavně byla přestřelená délka nebo to bylo občas zbytečně zdlouhavé. Herci v pohodě, jak hlavní hrdina tak i ta krátkovlasá záporačka. Jejich finální souboj byl hezky krvavý. Takže hodnocení na CSFD mi zde přijde trochu moc kruté. Víckrát si to asi už nepustím, ale kvůli té solidně natočené akci se to dá vidět a neurazí to. ()

vegetol.mp

Jedno z nejvíc wtf hodnocení na ČSFD. SAS je dobře natočenej akční film, kterej má dle mého dvě drobný vady. 1) přestřelenou stopáž, protože kdyby to bylo o 15 minut kratší, nic by se nestalo. 2) neschopnost rozhodnout se, jestli bude vážným akčním filmem s politickým přesahem nebo bondovskou zábavou, k čemuž odkazuje posledních cca 5 minut. Jinak obsazení naprosto v pohodě, Ruby Rose mě jako záporák bavila, ale suverénně nejlepší byl Andy Serkis jako cynickej a všehoschopnej týpek na špinavou práci. Vlastně nevím, na co si lidi stěžujou, protože akční scény jsou přehledně natočený a je jich dost. Jen škoda, že téma toho, že hlavní hrdina je stejně jako hlavní záporačka a její otec, psychopat, není ve filmu dostatečně rozvedený. ()

MrHlad

Ruby Rose a její komando přepadlo vlak, který mířil z Londýna do Paříže. Naštěstí je mezi cestujícími člen SAS Tom Buckingham. Naneštěstí pro diváky je to celé dost nepovedený film. SAS: Red Notice se nemůže rozhodnout, jestli bude seriózním politickým thrillerem, nebo béčkovou variací na Smrtonosnou past. Bohužel zklamává jak v práci s postavami a napětím, tak i v samotné akci a většinu času balancuje mezi trapností a směšností. ()

Lacike

Vetou: 40 kg hrniec je bek in ekšn, som mal pôvodne v pláne odbiť tento film na ktorý som sa nijak extra netešil. Nakoniec to ale žiadna katastrofa nie je. Je to mix politického thrilleru, tupej variácie na Die Hard vo vlaku a psychologického rozboru mysle psychopata. Hlavný hrdina je taký dobrácky klon Dextera, ktorý nemá žiadne emócie. Hrniec je tentokrát za zloducha, takže moja averzia k je(j)ho predstaviteľkovi sedela aj k postave. Skôr ma štvalo obsadenie hlavného hrdinu. Jednak bol dosť nevýrazný a zároveň sa mi často plietol s bratom hrnca. Keď sa tí dvaja mlátili, tak som už vôbec netušil, kto je kto. Jediný poriadny herec tu je slizký Serkis. Cameo Wilkinsona nepočítam. Aspoň že na Hannah a Johna z Kameňa sa dobre pozerá. Viac sa mi páčila prvá polovica filmu. Jak tie politické čachre, tak aj celkom dobrá akcia. Akonáhle sa film prepol do Die Hard módu, tak sa postavy začali správať nezmyselne a akcia bola len tuctová. Chcelo by to štýlovejšie a krvavejšie prevedenie. Finále bolo už dosť naťahované. No a ten psychologický rozbor psychopatov bol síce len naťuknutý, ale za mňa tak akurát. Celkovo to je solídna jednohubka, ktorá sa drží pri zemi, čo ma v dnešnej komixovej CGI dobe a totálnom suchu na novinky, potešilo. 6/10. ()

• Vila, ve které se na konci filmu koná „svatba“ je opravdu na Mallorce. Konkrétně je to Muzeum Son Marroig u vesnice Deià a běžně se tu svatby pořádají. (Ficik)