Epizody(12)

V Madridu roku 1720 se ovdovělý vévoda vrací do víru společenského života a zakouká se přitom do talentované kuchařky. (Netflix)

Merkin

Na trénink španělštiny úplně ideální. Hlavní protagonisté jsou sympatičtí, prostředí úchvatné a zápletky sice jednoduché, ale ne natolik laciné či stupidní, aby člověka přiměly sledování ukončit. ()

Milwa

Velmi pěkně natočená historická romantika, hvězdu dolů dávám za občasné nelogičnosti v ději. Každopádně jsem dostala co jsem od seriálu chtěla a ničím mě neurážel. ()

yvona

Hm, v prvních pěti minutách černoušek mongoloidních rysů na výsostním postavení. Ale no tak. S touto scénou mohli přece jen chvilku posečkat, ale to ne ,narvou to do nás hned v úvodu. Dál to  pokračuje samozřejmě v politicko-korektní rovině, jak už je na Netflixu zvykem. Děj se vleče a souhlasím s tím, že jde o průměrnou telenovelu. ()

SoulAsAGem

La Cocinera de Castamar, romantický, historický seriál ze španělské produkce. Seriál je plný klišé, bojové scény byly dost slabé, naštěstí to na nich nestálo. Jinak příjemný počin, i když hlavní postava kuchařky není úplně sympatická, jiné postavy seriál poháněly, příběh má spád, je plný intrik, utpení, přeztože je předvídatelný, mě nenudil a dávám mu 4*. ()

ASISI

Na jednu stranu se mi to moc líbilo, na druhou stranu vidím v ději určité nelogičnosti (jak se vše povedlo dobře vyřešit, ten byl na správném místě, ten si schoval správný dopis a ten samozřejmě někdo vhodně našel když to bylo potřeba, ta odhalila (jak?) plán jednoho na zabití druhého, a tak to překazila a místo toho zabila jinou dámu (proč vlastně?) atd.) - záměrně píšu nekonkrétně pro budoucí diváky. Konec je rychle vyřešený, hledání důkazu ve prospěch Clařina otce - také vše šlo jaksi lehce... Celkově se jich tam pozabíjelo docela dost. Ale ok, ještě to nebylo tak překombinované, abych se v tom ztratila. Dva největší záporáci ničí a intrikují všude okolo kvůli pomstě a... a to je všechno? Jako mstít se až tak? Největší křivák zničí x lidí kvůli nešťastné "lásce"? Hm, tak jo no. Tyhle vzájemné intriky mi trochu připomněly Nebezpečné známosti. Clara zase zářila dobrotou a div ne svatozáří. Je fajn, že to bylo k vidění dohromady, rovnou všechny díly. Kdo má rád historická zpracování, tak vizuálně je to opravdu pěkné, prostředí kuchyně se mi zvláštním způsobem líbilo. Hlavní dvojici jsem fandila (ne že ne) a i pro tu Amelii jsem měla pochopení. ()