Epizody(12)

V Madridu roku 1720 se ovdovělý vévoda vrací do víru společenského života a zakouká se přitom do talentované kuchařky. (Netflix)

yvona

Hm, v prvních pěti minutách černoušek mongoloidních rysů na výsostním postavení. Ale no tak. S touto scénou mohli přece jen chvilku posečkat, ale to ne ,narvou to do nás hned v úvodu. Dál to  pokračuje samozřejmě v politicko-korektní rovině, jak už je na Netflixu zvykem. Děj se vleče a souhlasím s tím, že jde o průměrnou telenovelu. ()

ASISI

Na jednu stranu se mi to moc líbilo, na druhou stranu vidím v ději určité nelogičnosti (jak se vše povedlo dobře vyřešit, ten byl na správném místě, ten si schoval správný dopis a ten samozřejmě někdo vhodně našel když to bylo potřeba, ta odhalila (jak?) plán jednoho na zabití druhého, a tak to překazila a místo toho zabila jinou dámu (proč vlastně?) atd.) - záměrně píšu nekonkrétně pro budoucí diváky. Konec je rychle vyřešený, hledání důkazu ve prospěch Clařina otce - také vše šlo jaksi lehce... Celkově se jich tam pozabíjelo docela dost. Ale ok, ještě to nebylo tak překombinované, abych se v tom ztratila. Dva největší záporáci ničí a intrikují všude okolo kvůli pomstě a... a to je všechno? Jako mstít se až tak? Největší křivák zničí x lidí kvůli nešťastné "lásce"? Hm, tak jo no. Tyhle vzájemné intriky mi trochu připomněly Nebezpečné známosti. Clara zase zářila dobrotou a div ne svatozáří. Je fajn, že to bylo k vidění dohromady, rovnou všechny díly. Kdo má rád historická zpracování, tak vizuálně je to opravdu pěkné, prostředí kuchyně se mi zvláštním způsobem líbilo. Hlavní dvojici jsem fandila (ne že ne) a i pro tu Amelii jsem měla pochopení. ()