Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Berlín, čtvrť Prenzlauer Berg. Daniel je filmová hvězda zvyklá na úspěch. Jeho půdní byt je stylový, stejně jako jeho manželka a chůva, která má pod kontrolou děti. Všechno je tip top, a tedy připravené na to, aby odletěl na konkurz do Londýna, kde na slavného německo-španělského herce čeká role v americkém filmu o superhrdinech. Když vejde do místního baru na rohu a zjistí, že tam sedí Bruno. Jak se ukazuje každou další minutu, Bruno na tento okamžik dlouho čekal. A tak se tento věčně přehlížený muž – jeden z obětí znovusjednocení a gentrifikace bývalého východního Berlína – mstí. Daniel jako jeho cíl... (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (36)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Režisérský debut Daniela Brühla se podle mě povedl na výbornou. Hezky demonstruje názorové smýšlení Němce západního a Němce východního. To pro začátek. Postupem času se ale v té naprosto klasické čtyřce nejhrubšího zrna, kde v deset ráno před otvíračkou bouchají na dveře první alkoholici, rozjelo docela slušné drama, kde centrem veškerého dění je právě Daniel Brühl v roli sebe sama a Peter Kurth, který mu coby jeho letitý soused nastiňuje zrcadlo jeho života. Dobrý dialogový kousek, kde se napětí stupňuje každou další vteřinou. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Daniel hrá tak trochu samého seba, ale asi iba tú verejnosti známu časť. Ale aj scenárista je Daniel, tak možno mu postavu písal na telo, alebo má isté neblahé životné skúsenosti. Brilantná konverzačka, ktorá vie, čím chce byť aj ako to predať. Robí to ale podľa mňa trochu zjednodušujúcim spôsobom. Daniel ako superhviezda sa učí repliky do niečoho, čo by aj pri dnešných komiksovkách pôsobilo trápne, takže tu sa trochu preháňa. Ale nie príliš. No a o čo ide susedovi okupujúcemu krčmu, je jasné takmer od začiatku, asi by bolo pôsobivejšie, ak by sme jeho zámer prekukli spoločne s hlavnou postavou až na záver. 70% ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Tak tomu se říká den blbec nebo spíš den k posrání. Nevím, jak jinak stručně popsat to, co zažívá úspěšný herec Daniel, když se ráno v očekávání velké role celý natěšený zašije do místního baru, kde se mu však znenadání vetře do přízně postarší muž jménem Bruno, z něhož se vyklube jeho soused. Následně se rozjede vynikající konverzačka, která má fištrón i koule, je poněkud nečitelná, plná náhlých zvratů, a také proto skvěle baví. Výsledný kladný dojem z filmu ještě podtrhují velmi přesvědčivé herecké výkony Daniela Brühla a Petera Kurtha. (85%) ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Tenhle "hospodský western", kde se utká západní star a zemitý východní týpek, má potenciálně spoustu vrstev (vztah west a ost, gentrifikace, povrchní glamour, samota), ale Brühl jako režisér i jako protagonista volí cestu líbivé karikatury. Dobře se na to dívá, ale moc to ve vás nezanechá, navíc v téhle přestřelce drtivě vítězí Peter Kurth svým mnohem uvěřitelnějším a niternějším herectvím. Hlavní hvězda z toho vyvázně paradoxně až moc lacino. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Zde bych nepřeceňoval polaritu východ-západ; polarita chudý-bohatý i povýšený-ponížený, a především viditelný-neviditelný, je tu mnohem dominantnější. Nakonec ale oba pronásleduje stejný osud. A proto také se mají o čem bavit a o čem se dohadovat. Tím ovšem nepřestávají být sousedé, a nyní už nejen fyzičtí, ale i duševní. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v nemeckej metropole Berlín. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama