Policejní film

• Mexiko Una película de policías (více)

Dokument na pomezí faktů a fikce, který se zabývá korupcí v řadách mexické policie pohledem dvou jejích členů. (Netflix)

SAINTS

Policajny film je osviežujúcim a zvrušujúcim portrétom policajnej práce.Dokument sleduje dvoch policajtov z Mexico City a podrobne popisuje opovrhovanie policiou,nedostatočnú podporu a zdroje,ktoré nutia policajtov prijimať úplatky.Ruizpalaciois vyjadruje hlboký pocit bezmocnosti zo strany polície bez toho aby sentimentalizoval zneužívanie a zaujatosť voči tejto profesie.Nepohodlie policajtov je tu paralelné s niekolkými prekvapujúcimi zmenami formy a štruktúry. ()

Arsenal83

Polodokumentárny film o mexických policajtoch, ktorí konajú na pomedzi zákona. V podstate každý z nás má nejakú tú predstavu ako to v krajine kartelov s políciou bude - korupciou je nasiaknutá celá spoločnosť. Režisér sa snažil vytvoriť mnohovrstevný film, ktorý pracuje s dokumentárnymi aj fiktívnymi prostriedkami a poukazuje na to, ako aj čestný človek môže mať blízko ku korupcii, keď je celý systém na tú korupciu nastavený. Nikoho neospravedlňuje, ale poukazuje na širšiu realitu. ()

*CARNIFEX*

Divák bude svedkom “half/doku” o dvoch čestných žandároch, ktorí netradičnou formou poukazujú na fakt v podobe korupcie medzi “uniformovanými”. Či je to zaujímavé? Pre nenáročného diváka zrejme áno, ostatných to dokáže zaujať tak v úvodnej 15-20 minútovke a potom len kývne rukou. Ono nie, že by samotná forma spracovania úplne minula zábavnosť, no vážnosť bežných dokumentov tu absolútne absentuje, a to ja proste nerád. Toto nie je ani ryba ani rak, pričom čisto zo zaujímavosti to síce odporučiť môžem, no o žiadny “True Crime” variant, ktorý by emocionálne zasiahol, gradoval a tak pobúril, sa určite nejedná. ()

tomashrabek

Wtf, ČSFD, 64%? Originálne natočený dokument (?) o tom, aké je to byť policajtom v Mexico City (alebo takmer všade na svete). Baví, aj keď je vám táto téma ukradnutá, pretože po celú stopáž chytro dávkuje prekvapenia, ktoré dávajú do nového kontextu to, čo ste videli. Svieži poklad schovaný hlboko v útrobách Netflixu, ktorý však stojí za preskúmanie. ()

Hanys_

O zkorumpované mexické policii. Ale zkorumpované tak, že strážníci vlastně musí uplácet i své nadřízené. O nulových právech strážníků a nulové autoritě mezi občany. O mizerných platech a následně vyplývající oné zkorumpovanosti. Všechno tohle ale přebíjí ta artová polodoku forma, kdy i herci v jednu chvíli vyjdou z role a mluví o natáčení. Tohle je za mě spíš na škodu, mohlo to být fakt hodně silné. 6/10 ()