Tides

• angličtina The Colony (více)

Když se Země stala neobyvatelnou, tak se rozhodlo o přesídlení na vzdálenou planetu Kepler. Po asi 50 letech byl zahájen projekt Odysseus, který měl zjistit, jaké jsou možnosti návratu na Zem. Tato mise ovšem selhala, a tak byla vyslána druhá. Hlavním problémem populace na Kepleru je to, že se už lidé nemohou množit. Bude druhá mise úspěšnější a podaří se jim navázat kontakt s přeživšími a odpovědět na otázky, proč první mise selhala? (PROCESOR)

Trailer

peter12

Čakal som oveľa intenzívnejšie postapo, ale, žiaľ som ho nedostal. Práve naopak. Dostal som komorne ladený postapokalypticky film, ktorý nemá veru čím zaujať. Tohto sveta som si moc neúžil, skoro nič nie je vidieť a čo aj je, tak je v hmle, takže je z veľmi lacného kraja. Ma mat silu v dialógoch a klamstvách, pardon vo vysvetleniach, ale ktoré sú mi celkom u riti. Až takú nudu som vobec nečakal, Skoro nič sa tu nedialo, ale keďže som z nejakého môjho dôvodu fandil hlavnej hrdinke a bola mi i do cela sympatická, nezaspal som a tak aspoň tie 3* si zaslúži. Ale druhýkrát ho vidieť už nepotrebujem. ()

Arsenal83

Vizuálne uspokojivá dystopia s plochým scenárom a minimalistickými dialógmi. Tma, opar, dym, kovové farby, to všetko korešponduje s predstavami o postapokalyptickom svete, ale prostredie nebolo využité pre ponúknutie zaujímavejšieho príbehu. Ale inak naozaj zaujímavá predstava ako by svet mohol vyzerať v prípade, že sa ľudstvo zblázni. Dokonca myslím si, že až reálna predstava. ()

Chrustyn

Další pokus udělat za malé peníze "velkou" sci-fi. Z minulosti víme, že i za málo peněz může být hodně muziky, ale je zapotřebí trocha toho štěstí a hlavně talentu a zápalu. Tito tvůrci však neměli nic z výše uvedeného a vznikla další uloudaná sci-fi, která se tváří jako něco mnohonásobně většího než ve skutečnosti je. ()

Lacike

Komorné pomalé sci-fi v ktorom astronautka z druhej prieskumnej sondy na postapo zemi pátra po tom, čo sa stalo s členmi prvej sondy. Celý čas sa to nekonečne tiahne. To pátranie nie je ani na sekundu napínavé. Postapo svet vizuálne stojí za hovno. Všetko je skoro celý čas zahalené v hmle. Akcia tu žiadna nie je. Vyústenie je predvídateľné. Atmosféru to má uspávaciu. Proste slabé komorné sci-fíčko. 4/10. ()

PROCESOR

Za mě to bylo utahané a strašně pomalé a jak bylo celé prostředí zahalené do mlhy tak byl i děj. Nic převratného se neděje a neřeší. Sice má lidstvo na Kepleru velké problémy, ale zda se dočká nějakého řešení vysláním posádky zpátky na Zem, to je otázka. Za mě celkem špatný zpracování, pomalu, jako z osmdesátek. ()

• Promítáno v rámci 71. Berlinale - Berlinale Special v roce 2021. (cerdax2)