Digging to Death

• angličtina What's Buried in the Backyard

David Vanowen (Ford Austin) sa presťahuje do nového tajomného domu a v ňom objaví krabicu zakopanú dvore s 3 miliónmi dolárov a čerstvou mŕtvolou (Tom Fitzpatrick). David sa rozhodne peniaze schovať, lenže mŕtvola ho začne prenasledovať. (Arsenal83)

Trailer

JASON_X

Nízkorozpočtová, ale podařená černá groteska o tom, že najít na zahradě tři milióny babek, vám vůbec nemusí přinést štěstí ani duševní klid. Třeba v případě, že je hlídá mrtvola a vás navíc ještě začne hryzat svědomí. Halucinace, propukající šílenství, postupný rozpad osobnosti... No možná to popisuju až moc atraktivně, v podstatě je to jen taková levná blbůstka na jedno zkouknutí... Ale třeba když k panu otci přišel na návštěvu dceřin bojfrend Zack, a on ho svérázně "přivítal", rozchechtal jsem se takovým způsobem, až jsem z toho dostal škytavku. ()

Arsenal83

Príbeh o jednom mužovi, ktorý prichádza o rozum. Hororovo slabé a masky ešte slabšie. Mŕtvola vyzerala, ako by ju líčili na horor pred 100 rokmi. Celkovo ale slabá pointa a zmätené finále. Nezávislý, ale aj amatérsky film. ()

darkrobyk

David má všechno pod kontrolou.... až do konce. Čerstvě rozvedený, v novém starém domě, v práci fofr a dcera si našla přítele, což se nezdá být tím nejhorším. A pak, při kopání septiku, najde tři milony, ne korun, ale dolarů. Jenže vedle nich leží mrtvola, která rozhodně není ve filmu jediná. S každým dalším dnem má David pocit, že mrtvý muž vstává z mělkého hrobu a chce své peníze zpět. A to ještě netuší, jaká další tajemství ho čekají. Minimalistické mysteriózní drama o psychickém rozkladu. David se sám postupně začne podobat mrtvému muži a ztrácí kontrolu nad svým tělem. Tak nějak komicky působí výkřiky - Já tě zabiju! - směřované k mrtvole, vtipné je přivítání přítele jeho dcery. Jako celek jde ale o hořké a smutné drama, kdy se hlavní postava propadá stále hlouběji a hlouběji do pekelného bahna. Dojde i na krev, která třeba při práci s motorovou pilou zacáká celou kameru. Brutální gorefest ale nečekejte. Výborná je hudba! Maska mrtvého připomene kultovní Karneval duší. Zřejmě, dle hodnocení, pro okrajové publikum. Já byl spokojen. ()

Morholt

Maník najde při kopání septiku hromadu peněz s mrtvolou. A začne mu z toho hrabat. Celkem obstojná zábava za pár dolarů se sympatickým hlavním hrdinou, který mi připomínal Sudekise. Jen je škoda film balancuje na hraně psychohororu a komedie, díky čemuž není ve výsledku ani jedním. Nemám nic proti míchání žánrů, ale tady se to úplně nepovedlo. Nicméně jako jednorázová jednohubka to funguje bez problémů. 60% ()