Dva z Queensu (TV seriál)

The King of Queens

Dvaja z Queensu

Komedie

USA, 1998, 206x22 min

Kevin James, Leah Remini, Jerry Stiller, Victor Williams, Gary Valentine, Jon Favreau, Torrey DeVitto, Larry Romano, Blythe Auffarth, Rhiannon Leigh Wryn, Brad Garrett, Nicole Sullivan, Brady Corbet, Victor Raider-Wexler, Rachel Dratch, Mandy Musgrave, Hayes MacArthur, Lola Glaudini, Darrell Foster, Mary Matilyn Mouser, Reynaldo Gallegos, Dakin Matthews, Eric Allan Kramer, Yvonne Delarosa, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Cameron Watson, Christina Cabot, Huey Lewis, Merrin Dungey, Roland Kickinger, Emily Kuroda, Derick Alexander, Constance Zimmer, Rebecca Metz, Michael Worth, Marcia Cross, Jacqueline Piñol, Cody Klop, David Eigenberg, Ben Stiller, Janeane Garofalo, Lou Ferrigno, Ray Romano, Bas Rutten, Damani Roberts, Anne Meara, Peter Dante, Lynn A. Henderson, Joe Flaherty, Michele Nordin, Jim Holmes, Gary Carlos Cervantes, Orson Bean, Ted Garcia, Ricki Lake, Mindy Sterling, Hal Linden, Robert Klein, James Arnold Taylor, Chris Elliott, Brendon Ryan Barrett, Cayden Boyd, Monika Schnarre, Quinton 'Rampage' Jackson, Jonathan Loughran, Michele Maika, Graham Phillips, Peter Scolari, Michael Kostroff, Leigh-Allyn Baker, Erik Per Sullivan, Jeff Witzke, Cristine Rose, Jenny O'Hara, Alexa Nikolas, Ginger Williams, David Haydn-Jones, Susie Essman, Sung-hi Lee, Jayden Lund, Billy Gardell, Kevin G. Schmidt, Adam Ferrara, Josh Cooke, Joe Sabatino, Angelo Pagan, John F. O´Donohue, Patton Oswalt, Sean O'Bryan, Nick Offerman, Inny Clemons, Greg Allen Johnson, Christopher Neiman, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Hector Luis Bustamante, Michael Lowry, Al White, Eric Keenleyside, Judith Shekoni, Julie Benz, Andrea Savage, Alex Craig Mann, Pat Harrington Jr., Michael Fairman, Francine York, Bryan Cranston, Erin Ross, Joanna Canton, Jim Haynie, Vanessa Vander Pluym, Charles Rocket, Arlene Golonka, Gavin MacLeod, Stephanie Brown, Nick Bakay, Mauricio Mendoza, Ted Lange, Bill Erwin, Natalina Maggio, Nick Jameson, Steve Franken, Robert Ito, J.J. Johnston, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Jillian Bach, Shari Albert, Kenneth Choi, Carol Ann Susi, Iris Almario, Paul Willson, Suzy Nakamura, Ping Wu, Tina Morasco, Shira Scott Astrof, Sam McMurray, Jay London, Sam Lerner, Alejandro Furth, Jackie Sandler, Benjamin King, Philip Bolden, Charmin Lee, Ty Hodges, James Wellington, Erin Gibson, Pat Finn, Rob Boltin, Brandon Stacy, Mandy June Turpin, Tom Virtue, Bess Meyer, David Grant Wright, Kerry O'Malley, Dee Dee Rescher, Rebecca Corry, Juan Carlos Cantu, Andy Mackenzie, Fred Stoller, Ford Rainey, Scott Atkinson, Steve Schirripa, Linda Porter, Donny Osmond, Dave Florek, Brandon Keener, Bryan Callen, Judy Prescott, Antonio Del Prete, William Newman, Amy Stiller, Dan Leegant, Karen Maruyama, Rachel Duncan, Suzanne Cryer, Craig Anton, Billy Beck, Julia Rose, Doris Roberts, Florence Henderson, Peter Breitmayer, Marla Gibbs, Kevin Grady, Nadia Dajani, Rob Evors, Melissa Samuels, James Moses Black, Kate Orsini, Anzu Lawson, Ali Afshar, Steve Hytner, Malcolm Foster Smith, Bruce Holman, Greg Wrangler, Gerry Black, Michael Blieden, Esther Scott, Timmy Deters, Al Pugliese, Dan Desmond, Maurice G. Smith, Jonathan Fraser, Manu Intiraymi, Larry Dorf, Danny Goldman, Carol Mansell, Shelley Berman

David Litt

Jeden z nejlepších komediálních seriálů, který v Čechách doplatil nejen na hroznou vysílací dobu, ale především na KATASTROFÁLNÍ dabing!!! Viděl jsem první dvě série v originálním znění a u každého dílu jsem se královsky bavil, zpatořený český dabing však shazuje krásu seriálu na desetinu. Doporučuji v původním znění!(14.3.2006)

Dva z Queensu, aka King of Inconsistencies, aka Fat Guy/Skinny Wife. Tlouštík Doug má fajn život, solidní práci, krásnou a chytrou manželku Carrie, až se jeden diví, proč se ta ženská zahazuje s takovým balíkem, ale jenom do chvíle, dokud se divák neseznámí s jejím otcem Arthurem, hysterickým bručounem, který se každou chvíli pokouší přijít k nějakým rychlým prachům a vzít někoho na hůl, to se potom zase jeden diví, že chudák Doug dávno nesedí za vraždu. KOQ (chuckle) je sesterským sitcomem Everybody Loves Raymond (dočkáme se hned několika crossover epizod), a tak nepřekvapí, že se mu velice podobá pojetím i stylem humoru, který čerpá hlavně z dysfunkce všech vztahů a lidských slabostí. Doug je nejlínější a nejsobečtější nenažranec, Carrie (byť s ní takřka stoprocentně soucítím) neustále sekýruje (sarkasticky, nutno dodat), Arthur každou chvíli vymýšlí nějakou šílenost, a i všechny podpůrné postavičky baví se svými trablemi (Spence & Danny je bromance jako dělo, jen co je pravda). Osazenstvo si svoje role očividně užívá, Kevin James je tu nepochybně v životní roli (a to nejenom proto, že mnohdy vypadá, že mu jde o život, srsly, nepamatuju, jestli jsem kdy viděl někoho dalšího přežít tolik bolestivě vypadajících držkopádů) a chemie mezi ním a Leah Remini z televize takřka stříká. Celých devět sezón se jedná o hodně pohodovou zábavu, která je pořád úsměvná a někdy i mnohem víc než to. Je tu ovšem problém, který jsem zmínil úvodem. O takových Golden Girls se povídá, že je v nich hodně nesrovnalostí, a jelikož jsem je celé viděl několikrát, můžu potvrdit, že je to pravda. KOQ jsem sice viděl jenom jednou, ale i tak můžu s jistotou říct, že králi Queensu nešahají ani po kotníky. Je pravda, že napsat seriál o 206 dílech, ve kterém si nikdy nic nebude protiřečit, je asi nadlidský úkol, ale mnohdy jsem si musel ťukat na čelo, když si naprosto odporovaly dva po sobě jdoucí díly, často i v naprosto zásadních věcech. Ideálním (a takřka nespoileroidním) příkladem budiž Carriina sestra Sara, která po čtvrtém díle očividně nikdy ani neexistovala, pravda, dá se to prominout, tvůrci na začátku ještě netušili, kam se děj bude ubírat, ale když ještě někdy v šesté sedmé sérii dají několik flashbackových dílů o tom, jak se Doug a Carrie seznamovali, brali, stěhovali, a všechny odprezentují úplně jinou písničku, v kombinaci s faktem, že mnozí herci hrají několik různých postav, to působí skoro až jako running joke tvůrců. Škoda, že na něm není nic vtipného, a výsledný dojem tak výrazně sráží. Stále se však jedná o dobrou zábavu, mnohem lepší, než jakou jsem očekával s nejistým úvodem. 75%(5.2.2016)

Takže...nejsem moc velký zastánce seriálů,ale tenhle mě fakt dostal.V jednoduchosti je síla, stručně řečeno. Doug Heffernan a jeho manželka Carrie se protloukají životem,který jim zpříjemňuje Douguv tchán. Starej páprda,cholerik a tak trošku blázen který má snad vždy "pravdu" :-). Doug je líny i když pracující člověk co má rád jídlo pro které by možná i vraždil. Skvělý humor co mně sedí.(11.3.2011)

„Čomu z ´nie´ si nerozumel?“ „Dvaja z Queensu“ sú tradičný priemerný americký sitkom, u ktorého ma kvôli nie príliš vtipným scenárom prekvapilo, koľkých sérií sa dočkal. Ak je niečo horšie, ako priemerné zápletky, tak už iba priemerné herecké obsadenie. Výnimku tvorí výrazný Jerry Stiller, mimochodom otec Bena Stillera (stretli sa spolu v ZOOLANDEROVI) ako šialený svokor Arthur.(8.11.2008)

Komediálny seriál, ktorému dodáva šťavu najmä Jerry Stiller. Seriálu ublížil zlý dabing a vysielací čas, narozdiel od ORF, kde bežal podvečer. Kevinovi Jamesovi sedí úloha vodiča, ako riť na šerbel :-) Na to, že je tak obézny, má slabý plat, nie je žiaden krásavec, tak ma prekapivo peknú manželku v podaní Leah Remini. Veľmi dobrý scénaristický zámer.(24.5.2010)

• - Poslední 9. série má pouze 12 epizod, zatímco ostatní série jich mají 22. (prokda)

• - V seriálu se objevilo mnoho členů rodiny Bena Stillera. Vedle samotného komika to byl jeho otec Jerry Stiller, matka Anne Meara a sestra Amy Stiller. (prokda)

• - Larry Romano (Richie) odešel ze seriálu, protože dostal nabídku do seriálu Kristin (od r. 2001). (prokda)