Dva z Queensu (TV seriál)

The King of Queens

Dvaja z Queensu

Komedie

USA, 1998 - 2007, 75 h 54 min (Minutáž: 206x22 min)

Kevin James, Leah Remini, Jerry Stiller, Victor Williams, Gary Valentine, Jon Favreau, Torrey DeVitto, Larry Romano, Blythe Auffarth, Rhiannon Leigh Wryn, Brad Garrett, Nicole Sullivan, Brady Corbet, Victor Raider-Wexler, Rachel Dratch, Mandy Musgrave, Hayes MacArthur, Lola Glaudini, Darrell Foster, Mary Matilyn Mouser, Reynaldo Gallegos, Dakin Matthews, Eric Allan Kramer, Yvonne Delarosa, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Cameron Watson, Christina Cabot, Huey Lewis, Merrin Dungey, Roland Kickinger, Emily Kuroda, Derick Alexander, Constance Zimmer, Rebecca Metz, Michael Worth, Marcia Cross, Jacqueline Piñol, Cody Klop, David Eigenberg, Ben Stiller, Janeane Garofalo, Lou Ferrigno, Ray Romano, Bas Rutten, Damani Roberts, Anne Meara, Peter Dante, Lynn A. Henderson, Joe Flaherty, Michele Nordin, Jim Holmes, Gary Carlos Cervantes, Orson Bean, Ted Garcia, Ricki Lake, Mindy Sterling, Hal Linden, Robert Klein, James Arnold Taylor, Chris Elliott, Brendon Ryan Barrett, Cayden Boyd, Monika Schnarre, Quinton 'Rampage' Jackson, Jonathan Loughran, Michele Maika, Graham Phillips, Peter Scolari, Michael Kostroff, Leigh-Allyn Baker, Erik Per Sullivan, Jeff Witzke, Cristine Rose, Jenny O'Hara, Alexa Nikolas, Ginger Williams, David Haydn-Jones, Susie Essman, Sung-hi Lee, Jayden Lund, Billy Gardell, Kevin G. Schmidt, Adam Ferrara, Josh Cooke, Joe Sabatino, Angelo Pagan, John F. O´Donohue, Patton Oswalt, Sean O'Bryan, Nick Offerman, Inny Clemons, Greg Allen Johnson, Christopher Neiman, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Hector Luis Bustamante, Michael Lowry, Al White, Eric Keenleyside, Judith Shekoni, Julie Benz, Andrea Savage, Alex Craig Mann, Pat Harrington Jr., Michael Fairman, Francine York, Bryan Cranston, Erin Ross, Joanna Canton, Jim Haynie, Vanessa Vander Pluym, Charles Rocket, Arlene Golonka, Gavin MacLeod, Stephanie Brown, Nick Bakay, Mauricio Mendoza, Ted Lange, Bill Erwin, Natalina Maggio, Nick Jameson, Steve Franken, Robert Ito, J.J. Johnston, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Jillian Bach, Shari Albert, Kenneth Choi, Carol Ann Susi, Iris Almario, Paul Willson, Suzy Nakamura, Ping Wu, Tina Morasco, Shira Scott Astrof, Sam McMurray, Jay London, Sam Lerner, Alejandro Furth, Jackie Sandler, Benjamin King, Philip Bolden, Charmin Lee, Ty Hodges, James Wellington, Erin Gibson, Pat Finn, Rob Boltin, Brandon Stacy, Mandy June Turpin, Tom Virtue, Bess Meyer, David Grant Wright, Kerry O'Malley, Dee Dee Rescher, Rebecca Corry, Juan Carlos Cantu, Andy Mackenzie, Fred Stoller, Ford Rainey, Scott Atkinson, Steve Schirripa, Linda Porter, Donny Osmond, Dave Florek, Brandon Keener, Bryan Callen, Judy Prescott, Antonio Del Prete, William Newman, Amy Stiller, Dan Leegant, Karen Maruyama, Rachel Duncan, Suzanne Cryer, Craig Anton, Billy Beck, Julia Rose, Doris Roberts, Florence Henderson, Peter Breitmayer, Marla Gibbs, Kevin Grady, Nadia Dajani, Rob Evors, Melissa Samuels, James Moses Black, Kate Orsini, Anzu Lawson, Ali Afshar, Steve Hytner, Malcolm Foster Smith, Bruce Holman, Greg Wrangler, Gerry Black, Michael Blieden, Esther Scott, Shaun Weiss, Timmy Deters, Al Pugliese, Dan Desmond, Maurice G. Smith, Jonathan Fraser, Manu Intiraymi, Larry Dorf, Danny Goldman, Carol Mansell, Shelley Berman, James M. Connor, Bob Bancroft, Christopher Gehrman, Soledad St. Hilaire, Hal Devi, Carla Ferrigno, Dennis Howard, Jeff Austin, Dick Enberg, Lisa Rieffel

David Litt, Jeff Sussman

Scénografie:

Scott Heineman

„Čomu z ´nie´ si nerozumel?“ „Dvaja z Queensu“ sú tradičný priemerný americký sitkom, u ktorého ma kvôli nie príliš vtipným scenárom prekvapilo, koľkých sérií sa dočkal. Ak je niečo horšie, ako priemerné zápletky, tak už iba priemerné herecké obsadenie. Výnimku tvorí výrazný Jerry Stiller, mimochodom otec Bena Stillera (stretli sa spolu v ZOOLANDEROVI) ako šialený svokor Arthur.(8.11.2008)

Čože?! KoQ vraj vysielala JOJ-ka a NOVA?! Teda, po predchádzajúcich komentároch som rada, že som o tom ani netušila, pretože zlý dabing vie skaziť celú námahu, ako napr. v Ženatom zo záväzkami - otrasný dabing. Ja osobne preferujem ten nemecký, a ten teda v KoQ vyniká :) Len nechápem, prečo je tu nado mnou napísaný ako herec iba Jerry Stiller, keď hlavnými postavymi sú Kevin James a Leah Remini...Kde sú?!!!!!(1.6.2007)

Kevin James jako představitel nové generace bavičů v tomto seriálů přímo září. Jestliže mám problém, že některé filmy nebo seriály nedávají smysl v kontrastu se skutečností, tak musím říct, že se v tomto seriálu trošku i vidím. Vtipy, scénky nebo jen průpovídky dávají smysl a není to přehnané do extrémů. Jinak velkým fanouškem seriálu je i Will Smith a také díky tomu sním K.James hrál ve filmu Hitch, kde si ho Smith osobně vybral:-)(27.8.2011)

Hodnotení je tu k dnešnému dňu 22, ale komentár ani jeden. (Čím to asi je ? Žeby "úžasným" vysielacím časom na TV NOVA ? Alebo nulovou reklamou zo strany slovenskej televízie JOJ ?) Jeden z najúspešnejších sitkomov v USA si však malé "zamyslenie" určite zaslúži. Doug Heffernan (Kevin James) je doručovateľom u IPS. Žije v radovom rodinnom dome v Queense, New York spolu so svojou energickou ženou Carrie (Leah Remini) a svojráznym svokrom Arthurom (Jerry Stiller). Celý humor tohto dielka vychádza z jednoduchých situácií bežného života, no priznávam, že na chuť som mu prišiel až v polovici druhej série. Ak teda niekto zavrhol tento druh zábavy už počas prvých epizód, mal by sa pozrieť napr. na vynikajúci diel o tom ako si Dougovi susedia inštalovali na záhradu bazén. Verdikt: v našich končinách absolútne nedocenené dielko (snáď sa mu dostane zadosťučinenia, keď Kevin James prerazí na striebornom plátne). (27.6.2005) Musím sa vehementne zastať českého dabingu, ktorý je geniálny. Najmä MICHAL PAVLATA, ktorý dabuje JERRYho STILLERa je dokonalý ! Apropo v jednom z jeho flashbackov si otca zahral jeho slávny syn BEN STILLER. (1.6.2007) Od V. série dabuje J. STILLERA Petr Oliva. A už to nie je ono (Sk*rvená NOVA CINEMA). (5.9.2008)(27.6.2005)

Komediálny seriál, ktorému dodáva šťavu najmä Jerry Stiller. Seriálu ublížil zlý dabing a vysielací čas, narozdiel od ORF, kde bežal podvečer. Kevinovi Jamesovi sedí úloha vodiča, ako riť na šerbel :-) Na to, že je tak obézny, má slabý plat, nie je žiaden krásavec, tak ma prekapivo peknú manželku v podaní Leah Remini. Veľmi dobrý scénaristický zámer.(24.5.2010)

• - Křestní jména rodičů Douga (Kevin James) jsou Janet (Jenny O'Hara) a Joe (Dakin Matthews), stejně jako jména skutečných rodičů Kevina Jamese. (rafix)

• - V seriálu se objevilo mnoho členů rodiny Bena Stillera. Vedle samotného komika to byl jeho otec Jerry Stiller, matka Anne Meara a sestra Amy Stiller. (prokda)

• - Poslední 9. série má pouze 12 epizod, zatímco ostatní série jich mají 22. (prokda)