Ninja Squad

Ríša nindžov je v ohrození. Najvyšší nindža a jeho učeník sa musia postaviť nindžovi Červenému Ivanovi a jeho svetovládnym chúťkam. Billy ako dieťa trénoval s nindža majstrom Gordonom. Teraz, po rokoch, sa vracia k svojej rodine a zistí, že matka je mŕtva. Keď je polícia bezmocná, musí mladík využiť svoje bojové schopnosti, aby zachránil svoju sestru a pomstil smrť svojej matky. (beso74)

choze

Klasický ninja šrot od Godfrey Ho z poloviny 80. let, který u nás vyšel na jednom DVD spolu s jiným jeho obdobným snímkem z téhož roku, GOLDEN NINJA WARRIOR. DVD je k mání za 29 korun v Levných knihách, má pouze originální respektive anglický zvuk a žádné titulky a jako bonus jen trailer filmu, plus trailery ještě tří dalších podobných titulů z produkce Godfrey Ho. Film sleduje dvě dějové linie - mladíka Billyho, který se po ukončení desetiletého ninja výcviku vrací domů a zaplete se s místním gangsterem a pak jeho mistra (Richard Harrison, dvorní herec Godfrey Ho), který musí čelit výzvě zabijáka ninjů, zlého rudého ninji. Jelikož fungují obě linie zcela izolovaně, dá se předpokládat, že ta druhá sem byla, jak je u Godfrey Ho dobrým zvykem, implantována z jiného filmu. Tato vedlejší, extrémně nechtěně komická dějová linie je také tím, co tuhle ultralevnou céčkovou sračku malinko zachraňuje - dialogy a souboje pestrobarevných ninjů s čelenkami se zřetelným nápisem NINJA (tak tomu říkám doslovnost) vás prostě srazí do kolen. Horší je to s ústřední story Billyho, která je strašlivě nudná a navíc tu není žádný ninja stuff, protože v momentě kdy ninja Billy objeví, že existují střelné zbraně (což objeví hned), na celý ninja výcvik okamžitě zapomene a kosí padouchy samopalem. Ačkoliv se tu hodně seká meči a střílí, jen zřídka ukápne krev nebo je někomu proseknuto/prostřeleno oblečení. Uzemnil mě detail špičky meče klouzající zpomaleně po oblečení, aniž by ho protrhla a vytryskla krev, který měl ale zdůraznit, že právě tento strašlivý smrtelný zásah poslal dotyčného na onen svět. ČLověku se chce říct, že je to stejná sračka jako GOLDEN NINJA WARRIOR, ale tam byla fůra nahotin a padouch správně perverzní, zatímco tady padouch sice unese hrdinovu sestru, ale nezkřiví jí ani vlas. Ale musím říct, že vyvrcholení obou linií, obzvlášť té ninjovské mě pobavila. Takže jedna hvězdička za ně, Richarda Harrisona, legrační anglický dabing a zdařilou výpravu finální scény na vrakovišti (v GOLDEN NINJA WARRIOR se na konci zase bojovalo v takových barevných rozestavěných bytových kójích). ()

Grimaldi odpad!

Podprůměrný film o pomstě plus naroubované scény Richarda Harrisona ve fialovo/stříbrném kostýmů a čelenkou s nápisem Ninja. Dlouho to vypadalo že bych tomuhle braku dal aspoň jednu hvězdičku, ale má únava spolu se znechucením z praktik Godfreye Ho a naprosto odfláklé akční scény mi to nedovolili. ()

drankeryth

Richard Harrison v dalsom filme, kde som ho mal moznost vidiet, ale v takej mensej ulohe a bolo na nom tiez vidiet, ze je aj dost unaveny, ved uz neni najmladsi:) Tentokrat si obliekol ruzovo - striebornu rovnosatu, ako potulny komediant. Ani jeho protivnik tiez nevyzeral najlepsie, ten si nahodil cerveno - zlatu rovnosatu, ktora tiez vyzerala komicky. Ten si to brazdil ku Richardovi Harrisonovi cez roznu plejadu ninjov, ktory mali rozne farby rovnosat:) Boje boli klasicke - jednoduche a kratucke. Hlavna dejova linia sa uz neodohravala na poli bojoveho umenia, ale priestor dostali palne zbrane, ktore to ako tak ozivili dej filmu. Cele to kompletne vyzeralo take nesurode s tymi subojmi ninjov. Videl som uz aj lepsie filmy od dedecka Harrisona a tento bohuzial patri medzi tie horsie. ()