Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

První generace superhrdinů se skoro sto let starala o to, aby byl svět v bezpečí. To samé se teď očekává od jejich dětí. (Netflix)

Videa (3)

Trailer

Recenze (64)

verbal 

všechny recenze uživatele

Táta Úžasňák skutečně mele Duhu a je natolik kýčovitě slizce supersprávňácký a morálně ukokotvený, až se vám při pohledu na něj svévolně zasouvá do prdele pravítko, škrtí vás pyjonýrský šátek, ze stromu na vás zoufale mňouká uvízlé koťátko a vedle televize se úchylně chichotá Eman Cunt, přičemž každou chvíli rozevře sepraný šedý baloňák se sqrnami od jogurtu a přímo před xichtem vám zabambelá kategorickým imperativem. Děsivé až xblití! Nasraně druhé se však zase jednou objevila ne až tolik rakovinotvorná omalovánka pro dyslektiky, laděná Mrvelu navzdory do Uočmenů a Dérdebila, s alespoň trochu komplexním a docela záživným dějem a s odkazy na doby vzniku prvních berliček pro mentály, která není prvoplánovou reklamou na rasistické protěžování negrů ani zjevným podprahovým programovačem Marxjugend na nové světopořádky.  A co na to hloupé děti a dospělí rozbíječi atomů krumpáčem? „Eeeeeeee, nuuuuda, pořád to někam skáče, dělá mi to bordel v müsli a nemá to ani vesmírnou Bubuhlavu, ani Kapitána Senegala, ani nemenstruující Pičwandu, a dokonce ani jediného agenta světospásné organizace s názvem S.erious H.omo I.diots E.liminating L.earning and D.iscretion. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nový Netflix seriál se superhrdiny z dílny Marka Millara ( Wanted, Kick ass, Kingsmani) se jevil slibně, ale je to obrovské zklamání a ve výsledku bych udělal líp, kdybych si to vůbec nepouštěl. Plusem je celkem povedený cásting, především ten ženský, kde Leslie Bibb jakožto matka se šedivými vlasy mi přišla neskutečně sexy a Elena Kampouris je taky k nakousnutí. Jediné známější jméno je Jush Duhamel, který mě svými dialogy místy neskutečně vytáčel, ale do role se hodil. Taky potěší fakt, že je to Rko, ale gore scén se tu všehovšudy za celý seriál dočkáme maximálně 3. Ok mínusů je teda víc. Kritizovat né příliš zajímavý děj a nezajímavé kostýmy není můj styl, ale co mě vyloženě naštvalo, že seriál je převážně rodinným dramatem sázející na vývoj postav a emoce a akci za celý seriál bych mohl spočítat na prstech jedné ruky. Místy je tempo tak pomalé a nezáživné, že jsem měl kolikrát pocit, zda se omylem nekoukám na Teen Drama místo komiksové superhrdinské řežby, což se zde opravdu nekoná. Nejvtipnější mi však příjde, že linie ve Flashbacích ( Krach burzy 1929) je daleko zajímavější než ta ze současnosti 😃 Jediná dobrá akční scéna, kterou si zapamatuji a kterou jsem si mohl pustit na youtube je v 7. díle ( Japonsko, katany a krví se tam nešetřilo), ale to mi příjde fakt zoufale málo za 8 hodin. Poslední 3 díly mě seriál přestal absolutně zajímat a dokoukal jsem to s menším trápením. Chybí zde postava, která by se starala o humor a vyloženě zajímavý záporák tu chybí také jako sůl. Nebrat. 4/10. ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

To jsem zas jednou rozkoukal nějaký nový seriál na Netflixu a oni mi ho zruší? Důvody jsou zjevné, leč mě osobně to hodně mrzí a i když souhlasím, že obrovský rozpočet na Jupiterovi fakt vidět není a už u prvního dílu jsem se u velké akční scény hněval na zjevný green screen, i tak mě zaujal příběh a postavy (Joshe Duhamela jsem měl vždycky rád) a chtěl jsem vidět více (samozřejmě tím spíše po propíraném obřím cliffhangeru, na který nikdy nedostaneme rozluzlení??). Od Millarworldu jsem nic moc nečekal, hlavní postavy v superhrdinském outfitu vypadají jak barevní panáci z komiksů, ale fakt jsem nečekal, že to skončí tak brzy jako Dark Universe od Universalu před pár lety. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

6/10. Inu Netflix se stále snaží o další napodobitele Umbrella Academy a zatím marně. Přitom Jupiter's Legacy má předlohu od Marka Millara (Kick-ass, Wanted, Kingsman), což je autorská podpěra, kterou by jim kdejaká jiná komiksová show záviděla. Bohužel však došlo opět k určité Netflixárně a předloha se ohlodala na základní "jakžtakž" funkční kostru (Josh Duhamel se fakt snaží!) a druhou půlku si pro jistotu vymysleli úplně. A škodí to tomu. Jak zbytečná natahovanost, neschopnost prodat vedlejší postavy (všichni se chovají na pěst), tak opulentní akce... která prostě opulentní není a připomíná kolikrát dvacet let staré seriály. To je vlastně perfektní příměr. Jupiter's Legacy působí tak trochu jako komiksový otloukánek z dvacet let staré historie. A to není nejlepší vizitka. Přesto by mě zajímalo, jak by to tvůrci po povedeném finále vedli dál, tak třeba na druhou sérii dojde. Více: ZDE ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Zajímavě načrtnutý svět, kterým Mark Millar vzdává hold Mooreovým Watchmenům. Netflixácká novinka potěší krvavostí, ambicemi i úvahami nad výchovou (superhrdinských) dětí. Obsahuje morální dilemata, zradu i přesah do současnosti, kde znuděná mládež zoufale hledá své místo ve stínu déle žijících rodičů, kteří ví všechno lépe. Nejlepší linie je ovšem vzpomínání na rok 1929. Finanční krize a zrod superhrdinů, kde se hrstka nesourodých primadon vydává na cestu, která převrátí jejich dosavadní život naruby. Potenciál do dalších řad je obrovský. Josh Duhamel v životní roli. ()

Galerie (213)

Zajímavosti (2)

  • V první epizodě popíjí Sheldon Sampson (Josh Duhamel) v jedné ze scén české pivo Pilsner Urquell. (EMMY)

Reklama

Reklama