Legie mrtvých

Německo, 2001, 89 min

Olaf Ittenbach

Olaf Ittenbach

• Cabal

Neuveritelna slatanina. Skoda investovaneho casu:((25.7.2005)

• eraserhead666

Ittenbach se spřáhl s imperialistickým kapitálem, odjel si natáčet do Států a asi to jinak dopadnout nemohlo. Buttgereit o jeho tvorbě v jednom rozhovoru řekl, že netočí nic originálního, jen pořád dokola recykluje již stokrát natočené a viděné. Pro tohle to platí trojnásob. První hodina naprostá nuda (ještě, že je tady alespoň Kimberly Liebe, jediný světlý, tedy tmavovlasý bod v celém filmu) a pak je to vlastně taky nuda. Prakticky žádné létající končetiny ani vyhřezlá střeva a krve sotva jeden litr. Zdá se, že v okamžiku, kdy se Ittenbachova tvorba střetla se střelnými zbraněmi, šla do sraček. Olafe, Olafe, čemu ses to propůjčil? Typická americká sterilní podprůměrná kravina z těch nejspodnějších poliček videopůjčoven a s nejdebilnějším koncem, který by vás kdy napadl. Nejhorší na tom je, že to nefunguje ani jako komedie.(11.5.2013)

Celkem nic jsem si od toho nesliboval a tak mě to nezklamalo. :-) Prostě typické béčko.(27.1.2005)

• Teardown

Chudák Ittenbach nevěděl co má vlasně točit, jestli horor nebo komedii a tak naneštěstí skloubil oba žánry dohromady a vyprodukoval tohle těžko identifikovatelné embrio, které se celou dobu nemotorně převaluje z jedné strany na stranu, jako po lahvince rumu. Obě složky jsou naprosto impotentní a celý průběh nemá špetku jiskry nebo nedej člověče nějaký ten náznak dramatičnosti. Sestříhat na tři minutky a nemusel by to být špatný videoklip.(9.2.2010)

• drankeryth

Od filmu som ocakaval, ze sa to bude niest v zombie style. Usudzoval som tak podla dvd obalu. Po strastiplnej ceste do zaverecnych tituliek som rychlo vytriezvel a film zatratil a pochoval ho do hlbokej priepasti, skade niet navratu. Taku sracku som uz davno nevidel. Bod davam len za ten zmienovany obal a nepatrne zablesky na premenu ludi na akoze upirov. Inac vsetko to stalo za hovno a riadne smradlave.(30.9.2014)