Reklama

Reklama

Ztracené království pirátů

(TV seriál)
  • USA The Lost Pirate Kingdom (více)
Dokumentární / Dobrodružný / Drama
USA / Velká Británie, 2021, 4 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Tenhle dokumentární seriál sleduje skutečné piráty z Karibiku, kteří drancovali světová bohatství, ale založili i překvapivě rovnostářskou republiku. (Netflix)

Videa (1)

Recenze (14)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Dokument pokrývá krátké časové období, takže si může dovolit být hodně detailní a popisovat piráty takřka krok po kroku. To mě bavilo, ačkoliv se právě v tom nacházel kámen úrazu. Přítomní historici totiž v mnoha případech spíš fabulují, což platí zejména pro myšlenkové pochody jednotlivých postav. Své domněnky pak vydávají za fakta, což celkový dojem trochu kazí. Ale zase ne tolik. Největší devízou seriálu je celkové zpracování. Jedná se o zhusta hraný dokument a je znát, že se tady nešetřilo. Lodě a samotné námořní bitvy díky tomu nepůsobí jako laciný digitální bordel a na hercích je znát, že své řemeslo ovládají. Upřímně řečeno nemám potuchy, nakolik tvůrci zůstali věrní známé realitě, ale najisto vím, že bych podobný projekt rád viděl i v dalších dějinných etapách. 85% ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Moře je slaný hrob Pirátů!! Netflix natočil nejlepší žánrovou věc s Piráty, co jsem kdy viděl a fanoušci Historie a Pirátů si tohle nesmí nechat ujít. Je zde využit polo dokumentární styl. Tedy vypráví se zde epický příběh s krásným vizuálem, skvělými kostýmy a řízným drivem, který je doplněn výklady zkušenými historiky a funguje to výborně. Seriál nám představí vznik Pirátské demokratické republiky v Nassau až po konec zlaté éry Pirátů a je to strhující, velkolepé a tak poutavé, že při sledování jsem měl několikrát čelist až na zemi. Herci jsou vybráni naprosto věrohodně a trefně a z pirátů nejvíc zaujme trio Black Sam Bellamy, což byl férový a nejbohatší pirát své doby, Charles Vane, tyran a psychopat zároveň proslaven mučením a týraním vězňů a pak samozřejmě nejznámější Edward Thatch!, který si na svou největší slávu musel chvíli počkat, ale nutno uznat, že ten jeho přerod/proměna v absolutní ztělesnění ďábla a šílence aka legendárního Blackbearda je zde natočená dokonale. Tedy jakmile propadne šílenství a vystoupí na příď své lodi se zapálenými vousy, 3 kolty a zařve na širé moře I am Blackbeeard! tak husí kůže byla snad i na prdeli. Mezi silné momenty považuji i zajetí největší otrokářské lodi Whydah! a představení korzára, lovce pirátů kapitána Woodse Rogerse, což byl úhlavní nemesis všech pirátů a nemilosrdný člověk už od pohledu. Seriál má výborné tempo, neskutečně graduje, je narvaný pěknými dějovými zvraty, hezky zde fungují intriky a zrady, je zde i dostatek sexuálních scén ( Nejslavnější pirátka Anne Bonney, která ve svých 16 letech ojela snad všechny!!) jsou zde silné dialogy a hutný vývoj všech charakterů, kde zamrzí možná jen akce, které nebylo ve výsledku tolik a finále bych si přál možná velkolepější, ale tak či tak je to záležitost, kterou jsem si moc pěkně užíval. "Budem tak bohatí, až budeme srát zlato!!". 9/10. ()

Reklama

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Piráti z Karibiku na základě historie. Hraný dokument podává zajímavá fakta o zrodu pirátství. Zpočátku se jednalo o státem placené vojáky - korzáry, a to jak na straně Anglie, tak na straně Španělska. Než si na tu samou činnost udělali vlastní živnost. Hrané části korespondují s dobrodružnými filmy. Co mi trochu vadilo, že v různých dílech byly použity některé stejné záběry a že k jednotlivým postavám byly papouškovány určité události, jako by to bylo pro blbé nebo jako kdybych neviděl předchozí díly. Jinak zajímavé. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Netflixovské podanie dejín s mizerným herectvom a prekrúcaním či dokonca až fantazírovaním o udalostiach, ku ktorým nemáme dokonalé informácie, ale to neznamená, že si ich musíme vysvetľovať po svojom. V podstate ešte aj seriál Čierne vlajky je historicky vernejší a nepochybne pútavejší. Netflix to poňal celé po svojom a ohýbanie histórie v tom správne liberálno-progresivistickom smere je u nich povinnosťou. A tak sa tu dozvedáme, že aký to bol strašný svet pred 300 rokmi, kedy fungovalo otroctvo a neboli povolené rozvody - to fakt dávame na jednu úroveň? Z pirátky Anne Bonney, o ktorej osude sa vie dosť veľký prd sa tu urobil svätý grál feminizmu, pretože bola taká slobodná, že mohla ošukať všetkých pirátov, zahodiť ženské šaty a obliecť si mužský odev. Úžasné, to znie fakt sexy. Mnoho z tej libiotskej propagandy tu popísal aj užívateľ diccon. Nedá sa nič iné len konštatovať, že určite sa neučte dejepis z dokumentov netflixu. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Zajímavý seriál od Netflixu, který popisuje historii pirátů v karibské oblasti v 18. století. Hezky zobrazuje, co stálo za jejich vznikem a jaké to mělo následky. Taky se tu dozvíme, jak vlastně pirátská společnost vypadala a fungovala. Je to rozhodně dost zajímavé, co se tady člověk všechno o tomto tématu dozví. Je to proloženo hranými scénami z jednotlivých období a konfliktů z pohledu historických postav. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama