Reklama

Reklama

Zem je láva

  • Ukrajina Stop-Zemlia (více)
Trailer

Obsahy(1)

Introvertní šestnáctiletá Máša se cítí sebejistě jen v přítomnosti svých kamarádek Yany a Senji, ty jediné chápou její pravou povahu. Často přemítá o životě i o sobě a sní o chlapci ze třídy, do kterého je zamilovaná. Režisérka Kateryna Gornostai opravdu mistrně vtahuje diváka do mikrokosmu posledního ročníku střední školy a s poetickou křehkostí odhaluje sny a obavy dospívajících lidí. Film nabízí pohled na jedno z emocionálně nejintenzivnějších období našeho života, na léta sebepoznávání, které často provází mučivé pochybnosti a postupné uvědomování si vlastní identity. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

angel74 

všechny recenze uživatele

Film Zem je láva nabízí otevřený, upřímný a křehce poetický vhled do života ukrajinských teenagerů, kteří ještě úplně neví, co se sebou. Tápou ve svých citech a nemají jasno v tom, čemu by se chtěli v budoucnu věnovat, ale nechybí jim chuť prozkoumávat nepoznané a ponořit se do hlubší podstaty vlastní existence. (75%) ()

Remedy 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelná observační citlivost a skvělá práce s postavami. Způsob, jakým jsou zachyceny a podány všechny vnitřní i vnější nejistoty ústředních postav, je v něčem pozoruhodně citlivý a zároveň vyspělý. Jeden z mých emočních vrcholů v letošních Varech. 80% [KVIFF 2021] ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Kamarádství, přespávačky... realita... Takže úplně mimo mě. No a přece. "Teen vztahovka" bez pytlíků na zvracení. ()

Poleloukales 

všechny recenze uživatele

Velmi vítaný a velmi zajímavý exkurz do světa jedné z nastupujících generací, pojatý prostě, účelně a velmi autenticky. V tomto vidím největší sílu a potenciál tohoto citlivého díla. Když vidím jeho nepříliš vysoké hodnocení, nemůžu si odpustit malé a nesmělé doporučení: k takovým filmům je lépe přistupovat nikoli jako k sociálnímu dramatu, ale spíš jako k dokumentu. Příběh chybí ne proto, že dramaturg se scenáristou se ožrali v koupelně,  ale protože není podstatný. Cílem je "pouze" ponor do mikrosvěta všedního dne mladých, kteří jsou sice všude kolem, ale vůbec je neznáme. A přitom právě porozumění je klíčem k synergickému generačnímu soužití. Obrňte se trochou trpělivosti a nechte se vtáhnout do blízkého a přesto nepříliš probádaného světa. Je to poučné. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Teenagerská weirdy pleasure, ktorá mne osobne nedávala žiaden zmysel. Snímok síce celkom realisticky a aj jemne dokumentárne vykresľuje obyčajný všedný aj nevšedný život ukrajinských teenagerov a ich klasické radosti aj starosti, ale akosi ma minula nejaká hlbšia pointa. Navyše zrežírované to bolo dosť neosobne a nudne. A keďže som sa pritom nudil, nemôžem dať lepšie ako podpriemerné hodnotenie. 40 % ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama