Na slávnom katarskom hrade počas otvorenia výstavy o inkvizícii objavia zmrzačené telo mladej ženy. Zdá sa, že pôjde o jednoduchý prípad. Hlavným podozrivým je Victor, miestny mladý muž s Downovým syndrómom. Je to však naozaj tak? (RTVS)

Arsenal83

Film, v ktorom má podozrivý Downov syndróm, ale vyznieva ďaleko inteligentnejšie než ostatní zainteresovaní. Najmä teda v porovnaní s policajtmi. Jeden z nich sa správa vystrašene ako splašené kura a pri mŕtvole omdlieva, takže čakáte, kedy z vrecka vytiahne vejár a začne sa ovievať ako malomeštiacka panička. Druhej policajtke, pani vyšetrovateľke stvárnenej známou herečkou Elodie Fontan, zas pristane skôr prezývka Madam strapatá parochňa, pretože ak tento stoh slamy boli reálne jej vlasy, potom by jej ticho závidela aj pani Remišová. O obeti sa tu hovorí ako o vychýrenej krásavici a vy sa nestačíte diviť, v čom je táto tvár divej kačky tak výnimočná. Maximálne tak vlasmi, na ktoré zjavne nestačili ani dve fľašky peroxidu. Vrcholom je tu gay pár žijúci v housebóte alias drevárni, z ktorých jeden vyjadril pohoršenie, že svet okolo je tak hnusne prudérny, že nechce akceptovať ich lásku. Pritom tento pán známy aj ako Mister Zošuverenina mal okolo 60 rokov jeho rektálny priateľ ledva 18. Úžasne progresívna "kriminálka". ()

kolemjdouc odpad!

ač zavilý fanoušek seriálu Vraždy v ....tohle jsem fakt nestrávila od okamžiku kdy se objevila herečka která kráčela k hradu a potom šel záběr na její tvář....věděla jsem že začátek už je konečná.Tady se pokazilo vše .Výběr herců,scénář,kamera kde mi to opět přišlo jako točené na mobil.A slovenský dabing to dorazil .Což mě velmi zklamalo.Copak nikdo neumí v těch digitálech a HD a já nevím v čem ještě ,dostat hudbu a ruchy hodně do pozadí (nemyslím do zadku) a odnaučit herce šeptat??? Nenechám se odradit a budu doufát že příští Vraždy v...budou lepší.Mám ráda francouzské krimi ale klasické,po francouzsku ()