poster

Silas (TV seriál)

 • Slovensko

  Silas

Dobrodružný / Drama / Rodinný

Západní Německo, 1981, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min, Alternativní: 12x30 min)

 • anderson
  ****

  Réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = OĽGA RÚFUSOVÁ (31.3.2012)(31.3.2012)

 • Kri-kri
  ****

  Vzhledem k tomu, že Silas nebyl na našich obrazovkách promítán již 30 let je oproti ostatním podobně laděným dobrodružným seriálům z pořadů Vega a Magion českým divákům téměř neznámý. I když zdejší hodnocení je v porovnání s Jackem Holbornem o něco nižší, mě naopak Silas zaujal o něco víc. Zejména proto, že provedení má poněkud komornější, tudíž méně výpravnější atmosféru. Příběh je více zaměřen na sociální rozdíly a podmínky, jimiž se protlouká Silas i jeho přátelé, přežívání s chabým výdělkem tuláka uprchlého z cirkusu a setkávajícího se s různými pochybnými a kriminálními živly nejednou ohrožující Silasův život. Seriál provází celkem povedená hudba, líbí se mi třeba táhlá melodie ve scéně, kdy si Silas v noci povídá s Marií a závěrečná znělka. Na německé poměry nezvykle povedený seriál, holt není nad zlatá 80. léta. Vzhledem k tomu, že jsem Silase dříve neznal, možnost shlédnout jsem měl teprve až nyní nemohu do hodnocení započítat nostalgii. I tak dávám prozatím lepší 3 * s tím, že možná časem, až si na seriál více zvyknu zvýším na 4. Nyní po téměř roce (22. 4. 2019) zvyšuji na 4 *. 70%(20.5.2018)

 • Karlos80
  ***

  Legendární německý televizní seriál - či spíše několika dílová série na motivy knih spisovatelky Cecil Bodker. V hlavní roli tehdy asi dvanáctiletý Patrick Bach (Silas). Známější, ano, samozřejmě z o rok staršího a mnohem u nás populárnějšího seriálu Jack Holborn. Na nic víc si už bohužel z tohoto seriálu nevzpomenu, akorát snad nato že jediným přítelem Silasovým byl nějaký kůň, kterého snad vyhrál..? Bože jak dlouho už to nikde nedávali..Naposledy tuším v roce 89? A já se znovu připojuji ke všem kterým tyto seriály něco říkají, nebo je kdysi stejně tak jako já viděli, aby poukazovali, pokavaď možno na archiv ČT. S jedinou prosbou..? Opakovat!!!(15.12.2006)

 • Rattus Rattus
  ****

  Opět nostalgická vzpomínka, která je současnými TV naprosto ignorována. Tuto minisérii jsem až do včerejška neviděl přes 20 let. Úrovně Jacka Holborna sice nedosahuje, ale i tak jednoznačně převyšuje aktuální seriály pro mládež. Výborná výprava i herecké výkony, scénář a dialogy již nejsou tak dobré, hudební složka se bohužel moc nepovedla. Vzpomenete si ještě na kulhajícího Godika (Lucki Molocher)? Alespoň pro připomenutí proto doporučuji http://www.youtube.com/watch?v=3o1XazhZ_es nebo http://www.youtube.com/watch?v=PlDpXpcVyZI(23.5.2009)

 • corpsy
  ***

  Spolu s Jackom Holbornom veľmi populárny seriál, ktorý si u nás získal popularitu hlavne začiatkom 90. rokov a ich mládeže, teda aj mňa. Rád si spomeniem, ale len spomeniem : )(6.4.2011)