Husarská balada

Гусарская баллада

(Sovětský svaz)

Komedie / Muzikál

Sovětský svaz, 1962, 96 min

Natočit tento snímek Francouzi tak má asi větší tempo a víc humoru. Děj plyne tak jako většina ruských povídek, než se nadějete, je konec a vy jste ani nepostřehli gradaci příběhu. Melodie mi chytlavé rozhodně nepřišly, krom první písničky co zpívá Šura. Opět přehodnocení na písničky si musíte zvyknout.(3.11.2010)

Rjazanovovi sa podarilo sfilmovať operetu Gennadija Gladkova "Kedysi dávno" s povestnou ľahkosťou a šarmom. Kostýmna romanca s pesničkami z dôb napoleonských vojen rozpráva o mladej dievčine, ktorá sa zamiluje do husárskeho poručíka a chce ho nasledovať do vojny. Preoblečie sa za muža a so starým verným sluhom zažijú veľké dobrodružstvá medzi husármi. Film ponúka chytľavé pesničky, šermiarske súboje a humor. Larisa Golubkina v úlohe Šury je očarujúca a hoci nevyniká obzvlášť krásou, diváka si získava svojou neutíchajúcou energiou.(19.9.2010)

Film neztratil ani po několka desetiletích glanc.Pohádka ve které se upozadili násilí a vyzdvihli lásku.Vynikající kostýmy Vynikající zpěv a hudba..Bylo jasné že herci si natáčení užívali.A v neposlední řadě vynikající srozumitelný dabing.Já jsem si film maximálně užila.(31.7.2017)

Ani odstup času nemůže omluvit, že se jedná o hloupoučký operetní příběh s naivními replikami a přehrávajícími herci, kterému filmové plátno víc ublížilo, než pomohlo. Co se zkrátka snese v operetě na film nestačí.(17.2.2013)