Demonik

(festivalový název)
  • Kanada Demonic (více)

Carly a Angela jsou dcera a matka, které spolu moc často nemluví. Když Carly kontaktují z nemocnice, kde Angela leží v kómatu a s jizvami na rukou, jen velmi neochotně přistoupí na experiment: pomocí počítačové simulace může s matkou promluvit. Tím ovšem žena probudí ďábelské síly, které jen tak zastavit nepůjde. Film Neilla Blomkampa slibuje intenzivní kombinaci duchařského hororu a napínavého sci-fi thrilleru. (Future Gate)

Trailer 2

tron

Ja vlastne ani neviem, či mám chuť tomu dať „až“ 2*. Ale dám ich, lebo to môže znieť neuveriteľne, ale v živote som videl ešte oveľa horšie horory. Aj keď neviem, či Demonik vôbec horor je (asi až ku koncu a aj vtedy je to otázne... a hlavne vtedy už bolo neskoro). Nesympatická hrdinka, nulové tempo rozprávania, absolútne mdlá a nezaujímavá zápletka, stopové prvky po atmosfére, skoro žiadne zapamätateľné scény, povinné akčné finále a postavy, ktoré nie sú schopné vystreliť a držať baterku ako normálni ľudia. Prvý (a zároveň posledný) vyložene super film, ktorý som od tohto režiséra videl, je z roku 2009. Takže asi toľko. ()

JFL

Když člověk vytěsní jméno režiséra, zůstává "Demonik" solidním nízkorozpočtovým hororem s několika fajn nápady a dobře stupňovanou atmosférou znepokojivé hrůzy. Jenže málokdo je ochotný smířit svá očekávání vůči novému celovečeráku režiséra famózního "District 9" s tím, že uvidí nikoli jeho další sci-fi spektákl, nýbrž kutilský projekt, který si Blomkamp zacáloval z vlastní kapsy a spíchnul s pár blízkými spolupracovníky během pandemické uzávěry. Navíc je z filmu cítit technologické hračičkovství a ambice trochu si v rámci narativního projektu zablbnout s různými módy vizuality. Právě v těchto aspektech se Blmkamp na filmu nejvíce propisuje, ale současně je patrné, že scénáři nevěnoval zdaleka tolik pozornosti jako blbnutí s technologií volumetric capture a jejímu aplikování pro potřeby filmu. Jak paradoxně sám říkal, film by měl být schopný fungovat sám o sobě bez znalosti kontextu jeho vzniku. To je současně velká pravda, ale také jen zbožné přání. ()

J*A*S*M

Slušnej fakáč do ksichtu všem, co měli očekávání dobrého filmu. Z Blomkampa je ukázkovej one-hit-wonder a asi přestává dávat smysl těšit se na jeho další díla. Demonik sice začne celkem solidně a vzbudí zvědavost, ale zhruba po půl hodině je i přes ten "originální sci-fi koncept" a "unikátní metodu natáčení" těch VR sekvencí  jasné, na čem jsme, ... a že k ničemu zajímavému se už neposuneme. Pak už je to až do konce jen střídavě nudné, trapné nebo směšné. Zvlášť zamrzí, že se Neill ani nepokusil nějak víc strašit. Je to takové mrtvolně nevzrušivé. ()

EvilPhoEniX

Když Neill Blomkamp oznámil, že potají během Koronaviru vytvořil horor, tak jsme se všichni těšili, leč zbytečně, tohle totiž vypadá, že natočil 10 let zpět, během koronaviru objevil ztracený klíč k trezoru a s výmluvou film vyslal do světa.Demonic opravdu vypadá i působí, jakoby jej natáčel začínající debutant, za malý peníz, který má docela zajímavý koncept v žánru Démonického posednutí, ale vybral si tu nejméně atraktivní látku, která v hororu vůbec je. Jestli takhle měl vypadat i jeho Alien, tak potěš pánbůh.Je to zbytečně dlouhé, ukecané, málo akční ( téměř žádné gore ani lekačky) a ta simulace působí spíš jako background verze the Sims, což byl hodně špatný vtip. O záporákovi radši nepíšu už nic, jinak bych se rozčílil. Tohle fakt ne Neille.Démonická zívačka. Příběh 2/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 2/5 Hudba 2/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 3/5, Napětí 1/5, Emoce 1/5. 4/10. ()

xxmartinxx odpad!

Pokud chci mít k Blomkampovi ještě nějaký respekt, musím dát tomuhle odpad. Je až absurdní, jak moc je ten film špatný na všech úrovních. Tak moc špatný, že v tom chci hledat nějaký artový záměr, ale fakt ne. Špatně nasnímané a nastříhané dialogy (z nichž většina by se z filmu dala vystřihnout - celých prvních 20 minut neobsahuje informačně ani stylisticky nic, co by tu potřebovalo být), příšerně vedení herci, nudné lekačky, lore tak směšné, že jsem ho chtěl víc, protože při příchodu křesťanského komanda jsem se začal aspoň smát, když už nic - bohužel ve filmu moc nepobylo. Je to na úrovní Youtube amatérské produkce náhodných dětí, co si hrají s kamerou. A to myslím smrtelně vážně. S Blomkampem jsem po projekci mluvil a teda tohle jsem mu neříkal, takový nervy nemám, ale trochu mě rozesmutnil jeho závěr, že přijetí tohohle filmu je tak špatné proto, že se vymyká jeho ostatní tvorbě. Jako jo, pokud tím myslí vymyká svou absurdní špatností. Já chápu, že je těžké přijímat tvrdou kritiku, ale tady se je potřeba poučit. Jako přeju mu úspěch, i to myslím vážně. Mám rád energii energii filmaře samouka, který si náhodou vydobyl lepší postavení. Ale tohle už se nikdy nesmí opakovat. ()

• Natáčanie prebiehalo tajne počas pandémie COVID-19 v strede roku 2020 v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (Real Tom Hardy)